James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

• Česko Ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Ernst Blofeld pripravuje vo svojom ústave vysoko v Alpách diabolský plán, ktorý môže byť osudný pre celý svet. Podarilo sa mu totiž vyvinúť smrteľne nebezpečný vírus a chce ho rozšíriť po celej zemi prostredníctvom mladých dievčat, ktoré zhromaždil v neprístupnom laboratóriu. Do Švajčiarska však prichádza James Bond, aby mu tento plán prekazil. (STV)

InJo

Nesmyslně dlouhé a celkově málo atraktivní a zajímavé (většina filmu se odehrává v jediné lokaci!). Lazenby byl imho vybrán hlavně kvůli své značné podobnosti Connerymu (díky bohu, že u dalších představitelů tohle už pak nikdy nehrálo roli). Neříkám, že je vyloženě špatný, ale i tak mi vychází jako dosud nejhorší (respektive nejméně charismatický a herecky zdatný) Bond. Savalas se na megalomanského (a Bondova nejzásadnějšího) padoucha hodí dobře, ale to tlačení na osobní linku v podobě osudové lásky mi tady (na rozdíl třeba od Casina Royale) přišlo hodně na sílu a tudíž nepříliš přesvědčivé. Sám o sobě ucházející film, ale jako regulérní bondovka je pro mě tenhle kousek jedním z nejpostradatelnějších... 65 % ()

Gilmour93

Ano, je divné, že po vzájemné konfrontaci v Žiješ jenom dvakrát není Blofeld schopen Bonda ihned poznat. Není to tím, že jsou oba po plastice (Blofelda dokonce i natáhli do výšky), ale dlouho odkládané V tajné službě Jejího veličenstva zkrátka mělo být Bondovkou číslo 1. (ještě před Dr.No), což je vzhledem k závěru myslím i logické. Ano, Lazenby, jakýsi klon mezi Clivem Owenem a Jendou Čenským, je mizerný herec, co se hodí leda do reklamy na lyžařské brýle. Ano, prostřední pasáž z institutu léčby senné rýmy se táhne jako med a jejím vyvrcholením je zjištění, jestli dole pod kiltem navštívil Lazenbyho lazebník. Ano, pěstní souboje jsou podivně sestříhané a zrychlené záběry působí spíše komicky. To všechno je pravda. Přesto má Huntův film kolem sebe jakési fluidum, které ho dělá v mých očích více nadčasovým, než je většina Conneryho pokusů. Snad za to může akce dobývání Blofeldovy kliniky, z které nejspíš mírně čerpal mistr Nolan při lucidním snění, či samý závěr, který přinesl reminiscenci na jeden Truffautův film o pomstě novomanželky a vlastně vysvětlil, proč ženich bude v budoucnu tak rád chodit v černém (smokingu).. ()

Tosim

Jak je vidět, přemety a kejkle se nevyhnuly ani starším bondovkám... Když pominu to, že příběh snímku by spíš víc pasoval na začátek série (to už známe, že?) a že mi připadne, jako kdyby vše jelo setrvačností dál a pouze jaksi chyběl Sean, jedná se o další snímek z řady, který zvládnete, neublíží vám a připomíná to, na co jste zvyklí (tedy až na to "To by se Connerymu nestalo," fakt trapárna.) ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Za prvé: Sean Connery mi vážně chyběl a dobrácký George Lazenby působil jako jeho plastová atrapa. Což došlo i tvůrcům - viz hláška: "To by se Connerymu nestalo". Za druhé: Honička při útěku na lyžích (resp. u Bonda na lyži) v závěru je excelentní, ledová atmosféra v izolovaném sanatoriu na alpském ledovcovém vrcholu výborná, bohužel jinak mne děj kvůli značné roztříštěnosti zrovna nezaujal. Za třetí: Body u mne získal Bond v sukni převlečený za gaye hláškou o ztopoření v okamžiku, kdy mu sexuchtivá pacientka napsala rtěnkou číslo pokoje na vnitřní stranu stehna. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=yf_I84W-_cw ()

HAL

Lazenby byl omyl, to je jasné, ale ne jen kvůl němu je tohle nejspíš nejhorší Bondovka ze všech - on je tady totiž špatně nejen zahraný, ale i napsaný. I ostatní postavy kromě něj jsou zoufale nevýrazné (s čestnou vyjímkou hlavní bondgirl), což obzvlášť zamrzí u velkoformátového padoucha jakým byl Blofeld, a i když ději nechybí nadsázka a klasická zábavnost, je roztažený do neúnosné délky a tudíž zákonitě místy nudí. Ani ty akční scény, pohříchu postrádající bondovská udělátka a sci-fi prvky, to nevytrhnou díky prachmizernému střihu. A co se týče milostné linie a jejího závěru je poměrně zajímavé srovnat film s nový Casinem Royale... pak totiž ještě víc vynikne jeho nulový emotivní dopad. 5/10 ()

• Ve scéně, kde je jeden ze strážných pronásledující Bonda (George Lazenby), rozsekán sněžným pluhem, bylo ve skutečnosti použito tělo mrtvé kozy. (henrycruel)
  • Každá z deseti dívek na Piz Gloria reprezentuje jinou zemi: Američanka, Australanka, Číňanka, Angličanka, Němka, Indka, Irka, Izraelka, Jamajčanka a dívka ze Skandinávie. Blofeld je nazýval svými „Anděly smrti“. (džanik)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (viac)