Casino Royale

Vedeniu britskej tajnej služby pribúdajú na čele vrásky. Zločinecké zoskupenie Smersh získava na svojej sile. O život už prišlo viac ako jedenásť špičkových tajných agentov. Svetu hrozí globálny kolaps a najlepší agent 007 odchádza do zaslúžilého dôchodku. CIA aj KGB musia spojiť svoje sily a presvedčiť agenta 007, aby sa vrátil na svoju poslednú misiu. Tomu sa však nechce do služby za žiadnu cenu, a tak si nájde za seba náhradu. Volá sa Evelyn Tremble (Peter Sellers) a teraz to všetkým ukáže.
Brilantná paródia na špionážnu sériu s Jamesom Bondom,v ktorej sa okrem Sellersa predstavia aj Orson Welles, Woody Allen, či Jean-Paul Belmondo. (STV)

eye candy

Casino Royale je vlastně něco mezi svéráznou komedií a totálně ujetou magořinou, parodie na parodii, což je asi něco jako dvě hodiny strávené v pračce, moc z toho asi nepoberete ale vylezete hezky fresh&clean. V závěru už si tvůrci nebrali servítky a s lehkostí sobě vlastní do příběhu zakomponovali prvky westernu, Frankensteina a tleskající tuleně. První dáma Ursula Andress je ovšem kouzelná, stejně jako Woody, stejně jako spoustu malých odkazů na bondovky i nebondovky. ()

Wacoslav1

Byl jsem podveden. Ta pistole střílí dozadu, právě jsem se zabil! Mno na opakované shlédnutí jsem se nakonec rozhodl, že ty průměrné 3* si ode mě tenhle film vyslouží i když možnost natočení parodie na Bondovky dávala tedy větší potenciál. No a co si budeme povídat, tak šest scénáristů a stejný počet režisérů naznačuje, že to asi nemohlo jinak dopadnout. Je to především šíleně dějově nesourodý film, který místy ani nedrží pohromadě, kdy skáčeme z jedné dějové linie do druhé bez vysvětlení toho proč k tomu skoku vlastně došlo. Holt každý si tam chtěl dát to svoje a výsledek připomíná pejska a kočičku, když pekli dort. Některý vtipy jsou tak trapný (celá ta pasáž na zámku je dost nudná a uhozená) nebo vyzní úplně do ztracena, nebo prostě úplně nechápu ten pověstný ryzí břitký Britský humor, což nepopírám, ale abych filmu nekřivdil, tak jsou tu i boží momenty. Cokoliv s Woody Alenem (Poprava, Závěrečné finále) nebo Sellersův poker proti Orsonu Wellesovi kterej mě bavil víc, než poker Craiga proti Mikkelsenovi. No a finále se pak zvrtne v regulérní grotesku jak z němé éry kam dorazí špioni, kovbojové, indiáni, Americká a Francouzská armáda a vůbec úplně všichni. Určitě se pak povedla i hudební složka filmu kterou kupodivu dělal jeden skladatel. Takže výsledkem je totální šílenost u které opravdu nevím jestli bych měl odvahu jí někomu doporučit.50% ()

sharky

Co může být pro filmového fandu horší pohled, než vidět tolik skvělých herců, kteří nemají co hrát!? Dokonce i talent sellersova kalibru se nezmůže na jediný vtipný skeč.První polovina je šílěně nudná, divákovi dost dlouho dochází, o co vlastně vůbec jde a klíčovvá scéna, ke které první část spěje je jaksi vystřižená a divák si ji musí domyslet. Tenhle film byl natočen stejným stylem, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a podle toho taky chutná. Ian Fleming se asi chudák musel obracet v hrobě. ()

Dan9K

Opravdu špatné. Jedna hvězdička je za to, jak bylo relativně zábavné sledovat tolik dobrých herců, jak se ztrapňují a posledních pět minut jakž takž ušlo. Zbytek nemělo snad ani náznak kvalitního vtipu a je to absolutní zmatek. Přijde mi, že originální James Bond je mnohdy lepší parodie na Jamese Bonda než tohle. ()

bartias

Chaotický slepenec postav a situací paroduje fantastickou špiónskou rutinu 60. let. Na filmu je vidět, že vznikal v těžkých porodních bolestech, kterými si prošlo pět (!) režisérů (a šestý přidal "dodatečné sekvence"). Děj částečně vychází z Flemingova bondovského příběhu Casino Royale, ale je zmatečný a nepřehledný a nakonec vrcholí velkou groteskní fraškou ve stylu velkých hollywoodských taškařic. David Niven, Peter Sellers, Woody Allen a spol. se tím vším potácí ve stylu "my všichni jsme Bond. James Bond." Šílený výsledek je ale něco jako příšerně dlouhé Scary Movie. ()

• Casino Royale je se stopáží 131 minut nejdelším filmem, na kterém se scenáristicky podílel Woody Allen. (ČSFD)
  • Představitel inspektora Mathise - Duncan Manrae se nedožil oficiální premiéry. (MarekT)
  • Zpočátku byly problémy se scénářem – první tři verze napsal zkušený scenárista Ben Hecht, který v předešlém roce zemřel. Poté se přistoupilo na Sellersovo přání, aby najali Terryho Southerna, aby napsal nový text a komediální prvky. (Pavlínka9)

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (viac)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (viac)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (viac)