Nancy

• Veľká Británia Nancy

DwayneJohnson

Jednou, Mandy, prodruhé Nancy. Tyhle dva, velmi rozdílné filmy spojuje jméno hlavní hrdinky. Vlastně po celou dobu sledování tohoto filmu mi vrtalo hlavou, kde už jsem ji všude viděl, a když jsem pak rozklikl její filmografii, byl jsem překvapen, že jich bylo vlastně tolik. Ale po dnešku už nezapomenu, slibuju, protože tohle netradičně natočené drama, to mi z paměti jen tak nezmizí, o tom žádná. Vynikající Andrea Riseborough. Troufám si tvrdit, že o tomhle hereckém jménu ještě hodně uslyšíme. A vůbec bych se nedivil, kdyby začínala dostávat mnohem větší role, než doposud. ()

Padme_Anakin

Velice obtížně se mi hledají vhodná slova, tenhle kousek je jiný, pro mě veskrze pocitový, niterný. Věřím, že každý divák vnímá, chápe jinak, dle vlastních životních zkušeností, být dcerou, být rodičem, ztratit dítě, přijít o matku. Mnoho otázek, málo odpovědí. Herecky bezchybné. Zamotaná kedlubinka, přesně tak, jak to mám ráda. ()

misterz

Premýšľal som aj nad plným počtom, rozhodne ide o parádne natočenú romantickú drámu, ktorá v závere ponúka aj niečo na zamyslenie. Po projekcii treba nad filmom istý čas porozmýšľať, nejaký ten čas je treba na uležanie myšlienok v hlave. Natočené to tiež bolo zaujímavo, najmä čo sa týka kamery, je tu veľa záberov, ktoré sa len tak nevidia. To najlepšie však boli herecké výkony - tie majú skrátka potenciál diváka pripútať ku stoličke... skvelé. Medzi 4-5 hviezdami. 89/100 ()

JASON_X

Kdybych sjížděl psychologizující a romantizující drámka tak často jako třeba horrory nebo scifárny, možná teď utrousím několik průměrně spokojených vět a dám za lepší tři. Ale v mém filmovém repertoáru to byla natolik příjemná změna, že jsem spokojený vysoce nadprůměrně a jiné než maximální hodnocení nepřipadá v úvahu. Nečekaně působivý, syrově realistický kousek, jsem nadšený. Konečně nějaký "ženský" film bez obvyklých ženskofilmových modelů, tipuju, že pí rejžová/scénáristová je zajímavá baba a její Animus je hodně výrazný. Andrea Riseborough v hlavní roli je naprosto velkolepá a kdyby měla společensko-politická soška Oscara ještě nějakou uměleckou hodnotu (kterou už ovšem dávno nemá), byla by na ní zatraceně zralá. Vychutnal jsem si i divočáka Leguizama a hlavně lahůdkového Buscemiho v pro ně oba naprosto nezvyklých rolích. Pointa je samozřejmě očekávaná, ale kdyby to dopadlo obráceně, nebylo by to zase až tolik za vlasy přitažené, podobné příběhy se jistě sem tam dějí. Z jakési infantilní touhy po úplnosti bych rád viděl natočenou i druhou variantu, jako jsem to kdysi párkrát viděl v bonusech nějakých filmů na DVDčkách. ()

tribican

Něco vám prozradím: V celém filmu se nestane vlastně vůbec nic. Čekal jsem a čekal, ale k ničemu. Tentokrát modré hodnocení nelhalo. Pokud se rádi rozjímáte nad dlouhými chvílemi ticha a bezvýrazných pohledů do tváří 3 lidí, pak se na film podívejte. Jinak ho nedoporučuju. Samo o sobě asi vypovídá to, že zřejmě nejemotivnějším momentem ve filmu je, když se ztratí kočka. 40 % ()