Rodina

• Japonsko Yakuza and the Family (viac)

Kendži, který je od mládí členem jakuzy, přísahá věrnost svému šéfovi ze staré školy a slíbí, že se v době plné změn bude řídit zákony mafiánské rodiny. (Netflix)

Lukoboss

Pomalu plynoucí snímek, kterej je drsným odrazem života s Jakuzou... Jo, ani ne v Jakuze, ale s tímhle seskupením. Jak se do toho člověk jednou namočí, nevyleze po svejch. Zdrcující film o něčem, co existuje dodnes, je pro nás daleko, ale pořád má vliv nejenom na svých pár ostrovech. Vlastně skoro nikdo v tom filmu není hodnej nebo vyloženě kladnej, snad kromě životní lásky hlavního hrdiny, která sice stála celou dobu stranou od toho všeho, přesto jí to zničilo kus života! Mazec, takhle nekompromisní film jsem nečekal. ()

JASON_X

Časosběrné sentimentální melodrama z prostředí jakuzy, dojímavé až ke zvracení. Když si teď tak čtu některé zdejší komentáře, mám pocit, že jsem snad viděl úplně jiný film. Patetický kýč s cajdákovitou hudbou, naprosto nehodný jakéhokoliv dalšího komentování. Slabá druhá za vizuál a rychle na tu hrůzu zapomenout. ()

xxmurphyxx

Tak toto chytilo za srdce a tak skoro nepustí. K tomuto snímku sa určite budem časom vracať pre jeho nezameniteľnú atmosféru nasiaknutú obrovskou dávkou nostalgie za starými časmi, ktoré sú už nenávratne späť za doprovodu famóznej hudby. Tú atmosféru spolu s hudbou radím medzi to najkrajšie za poslednú dobu a o to viac ma to teší, že sa jedná o Japonský film o ktorom som mal posledné roky slabú mienku, keď sa mi zdalo, že im ušiel vlak. Predsa len takí Kórejci sú dnes úplne inde. Preto som rád, že som tomuto filmu dal šancu a objavil skrytý klenot. Vo svojej podstate sa jedná o dejovo jednoduchý film, príbeh osamoteného chlapca z ulice, ktorý sa z obyčajného flákača dostal až do váženého klanu Jakuzy, kde našiel svoju novú rodinu a keď nastal čas ukázať svoju lojalitu a česť nezaváhal aj napriek tomu, že prišiel o najlepšie roky života každého muža a svoju začínajúcu lásku a zachoval si svoju tvár. Dej sa potom presunie do prítomnosti, ktorá je všetko len nie dobrá a ukazuje rozpad Jakuzy, ich vyhnanie na okraj spoločnosti, perzekúciu a snahu hlavnej postavy vysporiadať sa odsúdením spoločnosti, odčinením hriechov minulosti, nájdenia stratenej láska a zaradenia sa do spoločnosti. Atmosféra filmu je veľmi melancholická a človek cíti silnú dávku nostalgie a určitého smútku, keď vidí čo ostalo z kedysi obávaných a mocných mužov, pre ktorých bola vždy česť na prvom mieste. Aj keď ma film len dve a štvrť hodiny, človek má pri konci pocit ako by dopozeral niekoľko hodinovú ságu a musím priznať, že posledných zhruba dvanásť minút je tak neskutočne krásnych a smutných zároveň, že vždy keď si ich pustím, aby som zistil, či sa niečo zmenilo na tom ako ich vnímam, tak za každým ich vnímam rovnako ako prvý krát. Mám zimomriavky po celom tele a vlhké oči. Toto je jednoducho poctivý chlapský doják. Tvrdý, úprimný, čestný no vo vnútri citlivý. Taký aký by mal byť každý chlap. Som strašne rád, že som mohol spoznať tento film, ktorý už so mnou na vždy ostane. Labutia pieseň a spomienka na staré časy, keď ešte česť ľudom niečo hovorila. Arigatou. ()

Fr

„ČLENOVÉ JAKUZY PLNÍ SVÉ POVINNOSTI, SNAŽÍ SE BÝT GENTLEMANI A USILUJÍ O TO BÝT PRAVÝMI MUŽI…“  A co vy tam v tý Jakuze vlastně děláte? … No co vám budu vypravovat… celkem hovno, takže film je dlouho nuda. Jinej film o mafii. Tohle je o rodině (nejen Jakuzácký) a o změnách (nejen v Jakuze). Pomalý, s citem pro to ukázat, že padouch nebo hrdina… dyť víte. A ta nová doba… dozvím se hodně zajímavejch věcí, takže dobrý. A to je za tři (i když je mi na konci trochu smutno).     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju ceremoniál „Sdílení číší“. 2.) Bojím se pravidla „5 let“. /// Thx za titule „Radka Michaláková“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Mahowny

Novodobá historie Jakuzy si takový film rozhodně zasloužila. V našich končinách neznámý společenský kotrmelec kdysi obávané a mocné organizace, která padla za oběť moderním technologiím a blahobytu Japonska je totiž epickým příběhem. Po shlédnutí ve mě celý příběh rezonoval a já si po dlouhé době zase vychutnal film, který jde až na dřeň. Řemeslně je to povšechně kvalitní, výprava si drží příjemné tempo, pohledy na průmyslové město s oblaky kouře stoupajícími z komínů výborně podtrhují melancholickou atmosféru filmu a herci i přes exotický způsob komunikace na mě působili přirozeně. Doporučuji dohledat informace na wiki, protože celá dnešní situace Jakuzy je bizarní. ()