Večne podráždená a až príliš konzervatívna riaditeľka veľkej korporácie Meredith Mortonová (Sarah Jessica Parkerová) si nevie predstaviť, že by mala čo len na chvíľu opustiť dôverne známy život na Manhattane. Teraz však musí prostredie, na ktoré je zvyknutá na istý čas opustiť. Čaká ju totiž vianočná návšteva rodiny jej priateľa Everetta Stonea (Dermot Mulroney). To by nebolo až také hrozné, ale manželia Sybil a Kelly Stoneovci (Diane Keatonová, Craig T. Nelson), ako aj Everettovi súrodenci, sú riadne svojrázni ľudia a nájsť spoločnú reč s odmeranou a uzavretou cudzinkou pre nich nebude vôbec ľahké. Na to, aby si Meredith získala ich srdcia, bude treba jeden nečakaný hosť, dve prekvapujúce ľúbostné milostné vzplanutia... A niekoľko pív! (TV JOJ)

Mona-Lisa

Americké "dramokomedie", co se snaží v de facto každé scéně zachytit více žánrů, až z té překombinovanosti jednoho bolí oči, nemusím. A ještě do toho gulášku míchneme trošku romantiky s frekvencí vět "Merry Christmas" a "I love you" skoro každou minutu. Všudypřítomná sváteční nálada a příbuzenské peripetie mě nedostali na svou stranu (a to prosím vánoční koledy prozpěvuju od října a rodinná pouta sdílím s půlkou svého města). Takže, dvě a půl hvězdy za pouhou přítomnost Diane a Claire, pro které mám velkou slabost :-) ()

waska

Nejdřív jsem si myslel, že to ani nedokoukám ( ta ženská v podání Sarah Parkerové mě vyloženě sr...lezla na nervy. Takovýhle typy ženskejch bych vyvážel na nějaký opuštěný ostrov... ), ale nakonec jsem rád, že jsem vydržel. ( Nutno podoknout, že to bylo zejména proto, že tam hraje Rachel McAdams ). V jednu chvíli jsem se dost dobře bavil, hočička bratrů nebyla výjimkou. Škoda jen toho konce, dalo se z toho vyklouznou i jinak a i lépe. ()

vesper001

Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Skutečně. Nemůže skončit, co nezačalo. Stvořil to Bezducha k obrazu svému. A jaký z toho mám pocit? Stojíte na rušné ulici, kolem vás jsou domy, výkladní skříně, stromy, pestré barvy, tvary, zvuky, vůně, lidé, zvířata i rostliny… a vy upřeně hledíte do kanálu. Doufáte, že na hladině té tekutiny na dně se na vteřinu zableskne slunce, které spíš jen tušíte nad svou hlavou. A když se tak stane – je to kanál. Co byste chtěli. ()

Oxymoron

!!!Hodnoceno po shlédnutí pouhých 15 minut - omlouvám se, ale musel jsem - poprvé hodnotím film, který jsem neviděl od začátku do konce!!! Sedl jsem si k televizi a vidím nějakou rodinku sedící u večeře: "Já ale mám ráda gaye!" "Buď už sakra tiše, nehodí se to sem" "Já chci jen říct, že mi gayové nevadí" "Nech už toho sakra" "Ale mě gayové opravdu nevadí!" Vášnivou debatu přerušila televizní reklama. Po pěti minutách se hlásí opět film Základ rodiny. Tentokrát střih a jsme v nějaké restauraci. Úvodní věta: "Mě opravdu gayové nevadí"... Tak na tohle fakt nemám. ()

genetique

Drám z prostredia klasickej americkej rodinnej schémy nie je nikdy dosť. Ten pravý základ tu ale tvoria herci napredovaní Sarah Jessicou Parker, ktorej by sa zišlo viac rolí než len tie, v ktorých 'sexuje v meste'. Trošku smutná, viac zábavná a romantickým poltónom naladená zmeska všehochuti, ale zapasovala úplne spoľahlivo. Za kvalitné hodnotenie zmienim aj fakt, že som ho videl mimo vianočných sviatkov, takže počas nich by bol pocit z neho možno ešte príjemnejší. 80%. ()

• Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)
  • Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)

18.01.2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (viac)