Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiálny text distribútora)

evapetra

Sobecké mi připadalo chování obou manželů, a třeba i postoj jejich syna poněkud nepravděpodobný, zaujala jsem tedy raději úlohu chladného pozorovatele a vychutnávala si hlavně bravurní herecké výkony. Suzane v podání Kristin Thomas nebylo těžké uvěřit, že je schopná udělat za každou další chvilku spalující vášně opravdu cokoli. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. ()

farmnf

Za sedmero řekami a sedmero Ardénami žila jistá fyzioterapeutka, která dělala hovno a nechala se živit svým židovským doktorským manželem. Ten měl každý den skývu chleba plně namazanou ale opravdu píchat začala až se španělským trestaným primitivem. A to se jí tuze zalíbilo. Pak jim došly prachy. A ten židák, svině, si to nenechal líbit a né že by tu stárnoucí fyzioterapeutku tak nějak miloval ale prostě ho to nasralo. No a pak začaly vážné ekonomické problémy a pak tragédie. No a teď děti vážně. Je to opravdu režisérsky vymakaný snímek o tom jak může ženská zblbnout. Kristin Scott Thomas mě připadala nevhodnou ošklivkou pro tento snímek ale nakonec zjišťuji, že má nesmírný půvab. Nezbývá než doporučit! ()

kiddo

Co se stalo s odvěkým receptem našich babiček „Když se ti zachce románku se zločinným stavařem, Barunko, vrať se domů, udělej si z manželova ptáka sbíječku a buď ráda, že je po dvaceti letech neutuchající buzerace vůbec ochoten ty tvé nulové kozy a plochou prdel ještě snášet“? Typická emancipovaná fantazie o rozmazlené, sobecké, amorální kurvě, která nikdy nemusela o nic usilovat a je tím k smrti znuděná. Osobité pouze naznačováním „Frantíci + zatmívačky + hnusní protagonisté = umněňý“ a úvahami o budoucím ději Sexu ve městě 3 (manžel je pozoruhodně podobný panu Božskému a ty prázdné kobylí ksichty se charakterově taky moc neliší). ()

Rokle

Obdivuju nejen krásu Kristin Scott Thomas, ale zejména její odvahu vystavit se v jejím věku explicitním scénám a vložit do toho opravdu vše. Její herecké umění táhne celý film. Dokáže perfektně vyjádřit znuděnost a stereotyp v manželství a následný okamžik, kdy se probudí v novém životě po tom, co ji někdo dokáže milovat. Bohužel herečtí partneři za ní zaostávají. Závěr mi nevadil, naopak... myslím, že to skončilo rozumně a správně bez dodatečného dovyprávění. ()

cerbygerby

Noo nevim.. podobný děj jako u jiných podobných filmů, ale tady mi vadilo herecké obsazení, tedy spíš to mužské...Lopéz mi tam tedy za toho milence vůbec nesedl a K.S. Thomas byla docela odvážná v těch letech.. a někde jí to docela i slušelo. Takže když to vezmu s tím bláznivím koncem, tak jsou to průměrné 3* ()

• Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)