V den, kdy vědec Eli Michaelson získal Nobelovu cenu za chemii, dojde k únosu jeho syna Barkleye. Únosci požadují dva miliony dolarů jako výkupné, ale otec odmítne zaplatit… V hlavních rolích Alan Rickman, Bryan Greenberg a Mary Steenburgenová.
Americký komediální thriller, který natočil režisér Randall Miller, vypráví o disfunkční rodině, v jejímž čele stojí renomovaný vědec Eli Michaelson (Alan Rickman). Právě dostal Nobelovu cenu za chemii, zatímco jeho syn Barkley (Bryan Greenberg), jemuž se už dlouho nedaří plnit otcova očekávání, se usilovně snaží získat doktorský titul. Jenže když je Barkley unesen, Eli za něho odmítne zaplatit výkupné dva miliony dolarů, což je suma, kterou obdržel jako novopečený držitel Nobelovy ceny. Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinném rozpadu, touze, zradě a konečné odplatě. (oficiálny text distribútora)

predators

Je to tak na hraně, zápletka nebo zápletky, chcete-li, jsou promyšleny, no, minimálně na nobelovu cenu. Jenže od jisté chvíle jste taženi kupředu a čekáte, jak to vlastně dopadne. V jiných případech by to nevadilo, ale zde mi chyběla jistá dávka napětí. To je sice umocněno slušnou hudbou, ta ale laťku pozornosti nezvedá do enormních výšin. Jinak si však můžeme užít lehkého nadprůměru ve "hrách na kočku a na myš" :-) 60% ()

viky13

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo. ()

silak_xup

Velmi zábavná kombinace krimi a thrilleru u které jsem se párkrát i dost nasmál. Film začíná dost nudně a utahaně, až jsem si říkal ,,na co to zase koukám´´, ale když se namyšlenej vědec se svou manželkou vrátí z předání Nobelovy ceny, rozjede se zajímavě chaotický děj s pár překvapeními. Zvažoval jsem 5* ale ten začátek byl pro mě fakt zbytečně utahanej. ()

made1

Ohodnotit tento film je jeden z největších oříšků, které jsem zatím musela při hodnocení rozlousknout. Alan Rickman - my favourite, ve filmu, který by mě jinak nezaujal a nejspíš bych se na něj ani nepodívala. Obecně: výborně zahrané, dobré téma i obrat při vyšetřování a dokonce i patosový konec ujde. ()

sona123

Nuže, mně to vůbec nepřišlo jako špatný film. Určitě ale souhlasím s tím, že je hodně nevyrovnaný. Takže pěkně popořádku. Ze začátku klasika, seznámíme se s hlavním hrdinou (Rickman, i když tady není v patách Potterovi, ale synáčkovi, i tak je ďábelský), egoistickým hajzlem, který dělá, co se mu zlíbí (mimojiné si užívá se studentkami, aniž by za to něco dal na oplátku - třeba lepší známku. Těm slečnám prostě nestačí sexy mozek! Nechápu...). Ale pak se to celé zvrtne, když je unesen synáček, s nímž otec nemá zrovna láskyplný vztah. Prostřední část únosu je výtečná, zejména scéna s předáváním peněz, to je geniální...Druhá část už je ale horší a jako by nepatřila k té první (únosce má vše vymyšlené do sebemenšího detailu, a pak jen tak nechá uneseného, aby vše obrátil a převzal vedení, dřív, než stačí mrknout...to asi ne...). A pak dílko spěchá ke konci, který je zbytečně happy...Přesto to byla zajímavá podívaná a spíš bych to hodnotila jako lepší průměr, těch současných 63% je zcela v pořádku. ()