Piercing

• USA Piercing (viac)

Reed (Christopher Abbott) jede na služební cestu. Políbí svou ženu i synka na rozloučenou, ovšem místo oblečení si do kufru sbalil kartáček na zuby a vražedné nářadí. Všechno je pečlivě naplánováno – ubytovat se v hotelu a zabít nic netušící oběť. Jedině tak se zbaví ďábelského nutkání a bude moci pokračovat v roli příkladného manžela a otce. Reedovo vražednické dobrodružství se však vydá hodně nečekaným směrem poté, co do jeho pokoje dorazí svůdná prostitutka Jackie (Mia Wasikowská). Nejprve jen tak relaxují a dostávají se do nálady, ale když dojde k neočekávanému vyrušení, oba začnou střídavě přebírat kontrolu nad situací. Má snad Reed vidiny? A kdo vlastně hraje koho? Ještě než tahle noc skončí, odehraje se děsivá noční můra, a Reed s Jackie zpečetí svůj vztah krví. (Cinemax)

Morholt

Přestože má film něco málo přes hodinu a čtvrt, tak to bylo na můj vkus příliš dlouhé. Kor když bylo celkem jasné, kam se to celé ubírá. První polovinu tak zachraňoval především retro vizuál a výborná muzika. No ale v druhé polovině začalo řádně ujeté psycho, které nemůže nebavit. Mia Wasikowska zahrála na výbornou a Abbott jí vzdor neměnnému výrazu na tváři výborně doplňoval. Škoda, že to nebylo o půlhodinu kratší. 60% ()

Hernycztek

Umělecké drama, které má s hororem společné pramálo, takže pokud nejste cílová skupina, která si libuje v ,,artových" filmech, tak ruce pryč, jinak se v tom úplně ztratíte a nebudete mít tušení, která bije. Já jsem, právě, ten druhý typ diváka, který tahle díla nedokáže pochopit, natož ocenit, takže to budu hodnotit slovy laika, jako každý jiný film. Děj se točí okolo dvou psychicky narušených postav, u kterých můžu, s jistotou, říct, že jsou nejnesympatičtější filmová dvojce, jakou jsem kdy viděl, a že jsem jich viděl dost. Scénář je chytrý i hloupý zároveň, čili záleží na každém jedinci, z jakého pohledu se na to bude dívat. Z počátku, díky náznaku SM praktik, to vypadalo, že by mohli být uspokojeny touhy diváků, kteří si od toho slibovali exploitační horor, jenže ve finále zůstalo jen u těch náznaků, kterých bylo, i tak, minimum a k ničemu, extra, brutálnímu nedošlo. Retro nádech ani hudba, která tomu měla dát správné napětí, mě, bohužel, také neoslovili, takže se cílovce omlouvám, ale já se v tomhle případě nechal zlákat a jakožto fanoušek jednoduchého scénáře a kvalitního gore, tu nemohu najít žádné klady, za které bych mohl dát vyšší hodnocení. ()

darkrobyk

-Naučím tě všechno o gumičce na sprchové hadici.- Hra na kočku a myš navnadí, jenže Reed není Patrick Bateman. Zvrhlá dvojice sice jisté sympatie má, jenže většina akce zůstává v rovině náznaku. Nejzábavnější jsou tak Reedovy halucinace a to, jak se štětka vybarvila. Málo zvrhlé, opatrně drsné a s minimem rudé. Pomalé tempo mi nevadilo, konec v nejlepším ano. Nejbáječnější je italská hudba, což je poněkud málo. 2,5* ()

slunicko2

Napínavý kurs sadomasochismu pro pokročilé plný překvapení. 1) Je obtížné zobrazit podobné téma, aby film byl přesvědčivý, nenudil a současně to nebylo porno. Většina akce zůstává v rovině náznaku, kritizuje komentátor darkrobyk***. Ale to je přesně to, co se mi na filmu líbí. Práce s fantasií diváka._____ 2) Vtipná pointa (jak v ní může někdo vidět otevřený konec?) posunula film přesně do polohy, kam patří._____ 3) 28letý režisér a spoluscénárista Nicolas Pesce má budoucnost před sebou._____ 4) Zaujal mě 32letý velmi přitažlivý Christopher Abbott (Reed). No jak by taky ne:)_____ 5) Určitě bych tuto nepříliš vinnou hříčku nezařadil mezi horory...a vlastně ani mezi thrillery. ()

ANTYCHRYST

Dobrý noo.. chtěl si trošku vyhodit z kopitka..a na hotelu krapet podráždit a kuchnout nějakou rajdu... Měl ji tam..ani ji nevojel..ani nezmasakroval... běhna se pobodá sama...a když už ho má zase ona doma...tak opět žádná jebačka.. jen ho párkrát štrejchne kleštěmi...:( :( To mohl tak pěknej film pro úchyly.. 15% konec o lejnu.. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)