Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga. (Pohrobek)

Sarkastic

„Nezáleží na tom, jak moc je liška přátelská, nikdy jí nedovol vstoupit do kurníku. Dřív nebo později dostanou lišky hlad.“ Díky řádně vykutálené rodince a mému hlavnímu důvodu pro zhlédnutí, tedy Audrey, mě film začal brzy bavit. Došlo i na nějaký ten humor (skrze Omara Sharifa a Romy Schneider), romantiku, ale prim hraje krimi. A nutno dodat, že jde o solidní detektivku a nemyslím si, že se dá postava vraha odhalit zase tak snadno. Co však dělalo film lehce zastaralým a úsměvným, byla jistá „dobovost“. Ta se projevuje hlavně používáním „geniálního“ počítače, „šokujícím“ snuff-pornem (vraha šlo označit jistě i méně křečovitě) a „moderní“ hudbou v podniku (až na ni byl jinak Morriconeho výtvor klasicky kvalitní). Další spolupráce Younga a Hepburn tak v druhé Čekej do tmy co do kvality sice nevyústilo, i tak ovšem šlo o slušnou podívanou, která na ty slabší 4* ještě má. „Je mrtvý!“ - „Já vím. Byl to dobrý řidič co měl smůlu. Teď je to mrtvý řidič.“ - „Ale ne, tvůj bratranec Sam Roffe je mrtvý!“ - „No, taky to tomu zkurvysynovi trvalo 64 let.“ ()

Han22

Thriler, který vypadal na papíře zajímavě. Majitel farmaceutické firmy umírá při zdánlivé nehodě, příbuzní se těší na zisk z rozprodané firmy, přičemž každý má své důvody proč potřebují peníze. Ale dědička si postaví hlavu, odmítá prodat a brzy je jasné, že ji chce někdo taky zabít. K tomu spousta známých herců v čele se zestárlou, ale stále charismatickou Audrey. Jenže je to příšerně pomalý, dlouhý a ještě (záměrně?) natočený jak v 40-50. letech. Výsledkem je děsivá nuda, k tomu debilita některých scén a linií (zázračná pilulka, mluvící počítač, Sharifova manželka/milenka, snuff porno - proboha proč?). Finále na střeše pěkně béčkové, ale odhalení kdo neuspokojivé... zkrátka víc jak na 2* to není. ()

vitekpe

Tak tohle je tedy bizarnost na n-tou! Neskutecna plejada superhvezd stribrneho platna v blbouckem akcne-thrillerovem zazitku. Nebo to tak asi melo byt, nevim...Prislo mi, jak kdyz si z toho herci delaji sami srandu (obzvlast Sharif a Fröbe se podle mne bavili vytecne..). :-) P.S.: Romy jako zavodnice F1 a promiskuitni zena tomu dodala korunu. Jak rikam, chcete-li videt bizarnost se zmatenym pribehem a spoustou podivnych scenek pro zasmani a udiv, jdete do toho. Nizko hodnotim jen za nepochopitelnou ucast vsech tech hvezd, jinak pro pobaveni je to docela fajn. :-) ()

Pítrs85

Jeden z nejneobvyklejších filmů ve filmografii Audrey Hepburn a jak už tu párkrát zaznělo, film spíše pro její fanoušky, protože je to právě Audrey, kdo tento snímek táhne (krom toho faktu, že jí to i tady mooc sekne :-). Ale i tak mě Bloodline zaujal, příběhové cesty se po časech různě vinou a pokud vedle vás nesedí někdo s dedukcí Sherlocka Holmese (no sarcasm :-), tak budete sami pro sebe odhadovat kdo, kde, kdy a proč. Jako správný úlet pak považuju ten osmdesátkový mluvící počítač :-) Pro mě osobně příjemné překvapení, škoda, že se Audrey neobjevila ve více napínavých filmech, protože ať v Bloodline anebo v Čekej do tmy jí to vyloženě sedlo. ()

boro123

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Audrey a ona je nakonec tím, co je na filmu nejlepší. V ostatních směrech jde o poněkud tuctový snímek, kde ostatní herci, přestože jsou to jvězdy jako Sharif nebo Mason, nehrají nijak výrazně, zápletka také není moc originální a celková atmosféra filmu by mohla být více vybudovaná. Ke konci mi bylo i docela jedno, kdo je vlastně vrah. Některé z postav mluví s úděsným anglickým přízvukem, díky kterému působí až komicky a parodicky, což například u postavy detektiva jistě nebyl úmysl. Doporučuju hlavně pro skalní fanoušky Audrey, není totiž moc filmů, ve kterých se objevila v pokročilejším věku. ()

• Román amerického autora Sidneye Sheldona Pokrevní svazky (Bloodline, 1977) vyšel česky celkem 3x (1994, 1998 a 2014). (NinadeL)