Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiálny text distribútora)

eLeR

Film na dobrú náladu ... zaručene. Síce viete ako to všetko dopadne, ale s tými chalanmi vám bude tak dobre, že vám to bude šuma-fuk. Nesmierne prirodzene zahraté a muzika dobré namixovaná. Ak niekedy budem mať zlú náladu, viem čo si pustím. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018) ()

klukluka

Počáteční rozpaky vydržely možná i déle než hodinu. Potom se to trochu rozjelo, konečně se začalo něco dít a já už jsem nemusel tolik myslet na to, že je to o lidech bez mozku i bez charismatu, ten dlouho očekávaný, vymodlený děj jim nějaké, byť minimální charisma dodal, ale ten mozek mi tam chybel pořád, a já jsem se utvrdil v tom, že prostě nechci ztrácet čas hloupými filmy o hloupých lidech. A tohle byl jeden z nich. Bohužel pro mě. ()

Jaxx84

Už jsem to psal jednou, v jednoduchosti je síla. O čem větším chcete točit filmy než o přátelství a lásce? Nemusejí se konat žádné heroické epizody, žádné zázračné záchrany, cesty kolem světa nebo oběti na životech...stačí prostě přátelství/lásku vidět, cítit, a to že se nejedná o americkou/anglickou produkci, jde cítit z každého záběru a dialogu...Málokterý film ve vás zanechá po shlédnutí takový pocit tepla jako tento, mít u sebe teď teploměr tak mě prohlásí za klinicky mrtvého, neb víc než 41° to bude určitě =) jo a rádoby epos o stejných věcech jako vypráví Buddy zobrazený v 3D Avataru-ŽP, je jako Grapes of Wrath od Johna Steinbecka vs. leporelo o dieselových lokomotivách. 5***** když ne tu, tak už nikde. ()

JANARYBA

Filmů s tímto názvem tu máme několik. Krom tohoto je ještě výborný německý z roku 2006. Tady nahlédneme pod pokličku na první pohled zdánlivě bezstarostného života 3 kamarádů, kteří spolu bydlí v jednom bytě. Nakonec se ukáže, že každý z nich má kupu svých problémů, které jsou pro něj jako jednotlivce prakticky neřešitelné, ale kolektivně vše zvládnou a my diváci dostaneme přídavkem i romantický happy end. ()

Aky

Nenápadný filmík přinášející veliké překvapení. Neznámí herci excelují v ne zrovna lehkých rolích v komediálním dramatu v pravém smyslu toho slova. Od počátečních fórků až po závěrečné dojetí si příběh udržuje příjemné napětí, posouvá se jako by sám od sebe, přirozeně, aniž by na to autoři měli zdálnivě nějaký vliv. Oslava přátelství a nepatetické upřímnosti, jako by člověka po celou dobu hladila po srsti. ()

• Film se natáčel v Oslu v Norsku. (rafix)
  • Fim měl premiéru v Norsku dne 29. srpna 2003, naposledy pak byl v kinech uveden v Oslu 19. února 2004, tedy nezvyklých, dlouhých 6 měsíců. (rafix)
  • Snímek získal napříč světovými festivaly celkem 6 nominací a 6 výher různých ocenění, převážně za režii, např. v Karlových Varech 2003 nominaci na cenu Crystal Globe a výhru Audience Award - obojí pro režiséra Mortena Tylduma. (Roman.Ticka)