Aein

Ve výtahu se potkávají dva lidé. Ona zírá na brožurku o Zanzibaru, která mu spadla na zem, On ji několik vteřin poté zve na skleničku. Ona odmítá a vyráží tam, kam měla namířeno. Jenže tam opět potkává Jeho. Po několika krátkých slovních přestřelkách si padají do náručí… Oba stojí před důležitou volbou – On se chystá přestěhovat do Afriky, Ona si má brát dlouholetého přítele. Během jediného dne a noci se ale sblíží, ubližují si, dělají si navzájem radost, uvažují nad svou volbou... Jak skončí tento dlouhý den? (Natascha)

Pethushka

U korejských filmů sice nejsem zvyklá na tolik otevřenosti, ale to mi vůbec nevadilo. Bohužel tu je ale cítit hodně komerčních prvků. A to je obrovská škoda, protože to místy hraničí s americkým klišé. S hereckým obsazením, atmosférou a většinou scén jsem však nad míru spokojená. Bylo tu dokonce pár dialogů, které mě vyloženě nadchly. Jediné s čím se nemůžu smířit, je odfláknutý konec. Jinak vztah byl vykreslen hezky a dost uvěřitelně. Měli jste mi dát lepší konec, já bych vám dala pátou *. ()

terunka003

Vztahové, životní, osudové, citové, postelové, jednodenní. Děj zajímavý - co se stane, když den před odjezdem do ciziny či pár dní před svatbou potkáte někoho, kdo vás naprosto pohltí? Škoda jen, že museli tvůrci vložit takový velký počet sexuálních scén, vždyť oni to umí vyjádřit i bez toho. ..ten byt měl vážně pěknej.. ()

kaylin

Trochu ostřejší romance, která vlastně není romancí. Jen jedna noc o tom, že se potkají dva lidé ve správný/nesprávný okamžik. On se stěhuje na jiný kontinent. Ona se má vdát. Něco je ale k sobě přitahuje, a tak spolu prožijí jednu emocemi a vášní nabitou noc. Jako varianta ke klasické romanci je to rozhodně zajímavé. ()

MA.KI

Dalo by se říci: povedená jihokorejská romantika říznutá soft pornem. Anebo také: povedená romantika s nadstavbou v podobě zohlednění aspektu rozporu mezi chtíčem, resp. tělesným uspokojením a čistou láskou, mezi orgasmem a duchovním poutem. ~ Přestože se skutečně jedná o klasicky vystavěný milostný příběh, najdeme zde prvky, které snímek dostávají o úroveň výše. Zajímavá je třeba už snaha o zobecnění látky, jelikož jména protagonistů jsou zvolena záměrně nekonkrétně (Dívka a Chlapec). První sex se odehrává ve výhradně bílé místnosti. Čas je omezen na den a noc. Výrazným motivem je uchování si vzpomínky. ~ Muž a žena se potkají zcela náhodou v anonymitě velkoměsta, navíc před vlastními důležitými životními mezníky. Sledujeme jejich krátké milostné vzplanutí a řadu rozporů a tužeb, nedůvěru, ale zároveň snahu druhému věřit. Chlapec Dívce. Dívka Chlapci. Vše je až neuvěřitelně univerzální a globální. Stěžejním se stává již zmíněný rozpor mezi tělesnými pudy a duševní příbuzností / harmonií (sex bez lásky se vyznačuje touhou brát, získat rozkoš jen pro sebe), mezi životní „nalajnovaností“ / jistotami a shodou náhod / potkáním vysněného partnera (přičemž i zde je zdůrazněna ona pomíjivost jeho zidealizování; čím více člověka poznáváme, tím více chyb nalézáme). Mezi realitou a snem. Aein = Milenec = ideální partner totiž může ve skutečnosti být pouhým snem, snovou vizí každého. ~ Z výše napsaného tedy vyplývá, že nemohu nedoporučit. Aein je citlivě natočené drama dvou lidí hledajících (ne)možné, přičemž vztah mezi nimi je tak nejistý a nevyzpytatelný, jak jen vztah mezi ženou a mužem, Dívkou a Chlapcem, může být. Najdeme zde mnoho mistrných scén (za všechny např. improvizovaný svatební obřad v parku či obrys rukou na lavičce). Důležitou roli hraje intimnost snímku, ta je však významotvorná, nikoli bezúčelná. Korejská nátura navíc snímku dodá silnou emocionalitu a vášeň, pro Evropana někdy až s nádechem komična. ~ ~ Jak se jmenujete? / Dívka. / Hezké. / A vy? / Chlapec. / Jak banální. ()

sniper18

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o žene, ktorú v blízkej dobe čaká svadba so svojim dlhoročným priateľom, aj keď z toho nemá až také dobré pocity, ale náhodne stretne muža, ktorý o ňu začne prejavovať záujem na krátky románik, čo aj obom vyhovuje, keďže z rôznych dôvodov majú voľný už len necelý deň a tak mu podľahne. Lenže obom sa to zapáči viac, než očakávali a tak sa musia rozhodnúť, ako ďalej. Spracovanie je celkom slušné, ešte spočiatku to pôsobí len čisto priemerne, hlavná hrdinka je ideálna, ale s jej novým nápadníkom som mal problém, je to presne ten typ mužov, ktorému sa nedá fandiť ani trochu a kvôli tomu sa zmenili aj moje sympatie k nej, keďže mu podľahne, ale to je len spočiatku. Po tej približne úvodnej dvadsaťminútovke si ma to už získalo a to vrátane oboch postáv, hlavne mužská postava sa zmení prakticky úplne a tak mi už nevadil, síce na jednej strane sa nezbavím pocitu, že tu necítiť ani trochu nejakých ambícií, ako keby sa tvorcovia rovno rozhodli natočiť film, ktorý nebude ničím výraznejším vynikať, vôbec nič tu ani trochu neprekvapí, ale aj tak s tým nemám väčší problém, pozerá sa na to dobre, aj kvôli úplne ideálnej dĺžke to nedokáže nudiť ani na okamih, viacero situácií je dosť zaujímavých, obzvlášť so zapojením snúbenca a chválim aj záver, ktorý pôsobí realisticky. A určitým prekvapením sú aj erotické scény, v rámci žánru sú nadmieru odvážne a navyše ich je aj pomerne dosť. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatická Sung Hyun-Ah, až na úvod nesklame ani jej nový partner Sung Hyun-Ah a zaujímavé je, že tu prakticky ani nie sú vedľajšie postavy, celé to stojí len na nich a ostatní majú len minimálny priestor. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale pre potreby filmu úplne ideálne. Lover až na tie erotické scény ničím nevyniká, ale aj tak nemôžem dať horšie hodnotenie, bavilo ma to dosť a to aj po druhýkrát. 75% ()