Triggered

TheEvilTwin

Jasně, v jádru je to čisté béčko s neoriginálním a předvídatelným dějem, zaškatulkovanýma postavama, klišovitýma naivníma situacema a mnohdy stupidně nahlas převykládanýma myšlenkama, které by pochopilo i malé ditě bez toho, aby musely být vyřčeny, ale překvapivě to není takový průser, jak jsme si mysleli. Navíc potěší fajn hlášky i celkem přijatelná stopáž, takže za mě slušný battle royale průměr, který se v béčkovém žánru moc netočí, tak alespoň díky za Triggered. ()

*CARNIFEX*

“Saw” bola originalitka v mnohých smeroch. Najmä mordovačky či samotný dej boli jahôdkou medzi slasher konkurenciou. “Triggered” je taká lacnejšia varianta, ktorá inteligenčne i námetom kríva na obe nohy. Prirovnal by som ju k nákupu pančovaných elektrónov, na ktoré dáte nálepky od Škodovky, no všetci sa tvária, že vás vyšli viac ako garážovaná Felda z 94’. Spoľahlivý priemer, ktorý nenudí. A nie, nie je to “len” thriller .. ()

Lacike

Mix Saw a Battle Royale s bandou absolútne nevýrazných a zameniteľných teenagerov, ktorí sa prebudia v lese s bombami na tele. Jediný spôsob ako si môžu predĺžiť čas, kým bomba vybuchne je, že zabijú nejakého ďalšieho chudáka a zdedia jeho čas. Výhercu snáď ten tajomný zloduch, ktorého nikdy neuvidíme, nechá na žive. Postavy mi splývali, ich prerod vo vraždiacich magorov nejak extra nefungoval. Spôsoby vrážd tiež nie sú príliš vynaliezavé, takže veľmi rýchlo som sa začal nudiť a bolo mi jedno jak to skončí. A ani žiadny zábavný šokujúci záver sa nekonal. Nuda. 4/10. ()

EvilPhoEniX

Snaživé lesní béčko z Jihoafrické Rebubliky na styl Saw/BattleRoyale. 9 přátel ze školy se sejde na školním srazu v lese, ale brzy jsou uspáni plynem a probouzí se se sebevražednými vestami připnutými k jejich tělu, kde je časový cooldown a čas se dá získat pouze zabitím někoho jiného. Fajn nápad. vcelku cool trendy hlášky a překvapivě velmi solidní a poctivé Gore, které dává filmu minimálně dva plusové body navíc. Škoda, že je film na můj vkus až moc ukřičený a krom gore a pár hlášek už nic moc jiného nenabízí, což sice nejspíš film ani neplánoval, ale na vyšší hodnocení to nestačí. Příběh**, Akce***, Humor****, Násilí****, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra**, Napětí***. ()

rollman1

Další z řad filmů zabij neboj budeš zabit. Tentokráte se zabijí v lese kamarádi mezi sebou, jelikož každý z nich má na sobě vestu s výbušninou, která odpočítává čas do výbuchu a ten se dá získat pouze zabitím jiného člověka s vestou. Pohodová jednohubka, kde se nějak závratně neřeší příběh a je zde jen lehce nastíněno proč a jak se k vestám hráči dostali. Zbytek je už jen rychlá, celkem zábavná vybíjená, kde se nešetří odkazy na různé horory i další filmy. Postavy jsou hloupé, dialogy základní, ale je to tak svižné, krvavé a krátké, takže to vlastně ani nevadí. Od začátku do konce se jede na plný plyn a na konci si člověk řekne, ok je to za mnou. Není to nic, co by si zasloužilo víc než průměrné hodnocení, ale rozhodně to na jeden večer úplně vystačí. ()