Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenzie (6 303)

plagát

Wo ai niu wen chai (1992) 

Podľa popisu na IMDB to je vraj screwball komédia na HK spôsob. Ten humor bol fakt divný a to som už nejakú tú HK komédiu videl. Chow Yun Fat tu hrá dedinského frajera v nejakom totálnom zapadákove, kam sa vracia z Anglicka jeho dávna kamarátka (Carol 'Do Do' Cheng) od ktorej by chcel asi niečo viac. Celé je to založené na rozdieloch medzi životom na vidieku a vo veľkomeste, kam sa film v druhej tretine presunie. Môžete si trikrát tipnúť, či sa na konci tí dvaja dajú dokopy. Humor mi vôbec nepripadal vtipný a postavy boli tiež divne pojaté. Proste ma to celkovo minulo a potešilo ma len cameo Richarda Nga. 3/10.

plagát

Two Jolly Cops (1985) 

Buddy komédia s prekvapivým obsadením. Gordon Liu, ktorému to v komédiách nikdy nešlo a Tai Bo, ktorý sa síce mihol v mnohých filmov s Jackiem a Sammom, ale nikdy som ho nevidel v hlavnej úlohe. Tak teraz sa dočkal. Nejaká tá chémia medzi ústredným duom detektívov celkom funguje, ale to je tak zhruba všetko. Žiadny poriadny prípad tu nie je, len samé triviálne a nie príliš vtipné epizódky. Vyzerá to extrémne lacno. Jak keby to natočili  za jeden víkend v pár lokáciách. Akcia tu nie je žiadna. Raz za čas Gordon niekomu vrazí a šlus. Keď má voľno, tak sa snaží zbaliť nejakú ženu, ale zase to dvakrát vtipné nie je. Celkom ma pobavili len niektoré cameá. Napríklad Wu ma hneď na začiatku. Ale veľa ich tu nie je. Fakt neviem čím chceli v tejto nudnej komédii zaujať. 3/10.

plagát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál) 

Star Wars: Epizóda 3,5 - Obi-Wan Kenobi sa celkom vydarila. Hlavne keď to porovnám s tou tragédiou Mando a sfetovaný Bobík. Hneď je to iné, keď hlavný hrdina nieje uväznený v bandaske a je schopný na kameru prejaviť emócie. Naviac ho hrá schopný herec, ktorý má aj čo hrať. Celý seriál stojí na famóznej chémii medzi Obim a roztomilou malou Leiou. Hlavne v prvých dieloch jej roztomilosť dokonale vyvažuje jeho depresiu. Keby nebolo jej, tak by bol Obi, dokiaľ sa nezmátoril, neznesiteľný. Ale našťastie sa ich cesty pretnú dostatočne skoro. Okrem nich je tu pár ďalších zaujímavých postáv a pomrknutí na pôvodnú trilógiu, ktoré stretneme počas ich dobrodružstva. Či už podvodník Haja Estree alebo ďalšia prebehlíčka z imperiálnych radov Tala Durith. Takisto sa väčšinou vydarila aj technická stránka a miniséria ponúka niekoľko cool akčných scén. Menšou slabinou je prvý stret po rokoch Obiho a Dartha. Pôsobí to odfláknute jak scenáristicky, tak aj režijne to vyzerá ako príšerný fanfilm z youtube. Nelogických situácii a divných rozhodnutí postáv nad ktorými budete krútiť hlavou sa tu tiež nájde zbytočne veľa, ale atmosféra a celkové vyústenie to zachraňuje. Takže jediný fakt veľký problém som mal s postavou inkvizítorky Revy. Síce to nebola zle napísaná postava, ale bola katastrofálne zahraná. Tá herečka mala celý čas jeden jediný znudený výraz. Pritom jej postava si prešla najväčším vývojom v celej sérii. Potom nech sa nečuduje, že jej na internete slabšie povahy nadávajú. Dúfam, že ju už nikdy neuvidím, pretože som si prial, aby bola na scéne čo najmenej a dosť mi radosť zo seriálu kazila. Bez nej by som možno uvažoval aj o plnom počte. Takto je to "len" za 8/10.

plagát

Na seznamu smrti - Engram (2022) (epizóda) 

Súhlas s Ouwenom. Má to špičkovo natočenú akciu, ale vôbec ma nezaujali postavy a celá tá zápletka o pomste mi bola ukradnutá. Je to strašne rozťahané. Takže som videl 1 diel a ďalšie 2 som preklikal, ale akonáhle sa tam objavila odporná držka Jaia Courtneyho, tak som skončil. 4/10.

plagát

Wei xian qing ren (1992) 

Na začiatku prepadne auto s peniazmi vodca motorkárskeho gangu Hon (Elvis Tsui) so svojimi tromi kumpánmi. Lenže šťastnou zhodou náhod jedného z nich zajme mladý policajt Wong Ka-fai (Aaron Kwok). Čo sa zakrátko skončí smrťou kumpána. Celý prípad príde vyšetriť inšpektori Lau (Lau Ching Wan) a Ma (Leung Kar Yan) ku ktorým sú pridelený mladí policajti Wong Ka-fai (Aaron Kwok) a Mei-san (Ngai Suet) ako ich sprievodcovia. Pátranie sa môže začať. Trailer a ešte aj akčný úvod vyzerali, že by to mohla byť drsná kriminálka. Ale s nástupom inšpektorov na scénu sa to zvrhne na bláznivú komédiu v ktorej sa neustále inšpektori hašteria a neúspešne sa snažia o humor. Mladí sprievodcovia tiež nepôsobia dvakrát vtipne tým jak sú neschopní. Akotak to zachraňuje akcia, ktorá je síce kvalitne technicky prevedená, ale je dosť prehnaná. Skoro jak z nejakého komixu. Celkovo teda divný mix komédie a celkom drsnej ale nereálnej akcie. A ani ako detektívka to príliš nefunguje, takže sklamanie. 4/10.

plagát

Xiao nian Su Qi Er (1985) 

Komediálne pojaté kung-fu, ktoré ma štýlom blízko k ranným Chanovkám typu Dragon Lord. Dokonca sa tu aj športuje. Tentokrát sa hrá futbal. Gordon Liu a Wong Yu tu hrajú nevlastných bratov, ktorý sa neustále hašteria a blbnú spolu. Sledujeme ich rôzne príhody a v pozadí spriada svoje plány zlodej a vrah s fetišom na čistotu (čo je dosť blbé, keď neustále niekoho krvavo zabíjate) Johnny Wang Lung Wei. Komediálna stránky mi extra vtipná nepripadala. Gordon holt nie je Jackie a Wong Yu tu je len do počtu. Bohužiaľ sa príliš nevydarili ani bitky (citeľne tu chýba ako choreograf Lau Kar Leung). Ani ich tu nie je  veľa a choreograficky sú priemerné. Proste pôsobia tuctovo a snáď okrem slušnej dynamiky neponúknu nič, čo by mohlo nejak zaujať. Takže celkovo to je po každej stránke priemerná kung-fu komédia, ktorou SB znova dokázali, že im ušiel vlaka a ani napodobňovať Jackieho pecky poriadne nevedia. 5/10.

plagát

Tomb of the River (2021) 

Priemerná gangsterka o vzostupe jedného psychopata, ktorý postupne vraždí jedného šéfa za druhým, aby získal čo najväčšiu moc. Postaviť sa mu bude musieť a zároveň to bude schopný jeden zo šéfov, ktorý sa doteraz snažil všetko riešiť zmierom a furt len ustupoval donekonečna. Lenže aby ho porazil, tak sa bude musieť stať rovnako chladnokrvným ako je on. Takže nech vyhrá ktokoľvek z nich, tak to bude vo výsledku jedno. Ako divák som nemal chuť fandiť ani jednému. Ani charizmou tie postavy herci proste neutiahnu. A to je hlavný problém filmu. Najskôr to bol aj zámer. Zbaviť mafiánsky žáner romantického pohľadu na to, že sa všetci riadia pravidlami a ukázať ich ako zmrdov, ktorým na ničom nezáleží. A polícia sa len  prizerá jak divák. Bohužiaľ vďaka tomu filmu chýba mafiánska atmosféra. Tých pár brutálnych bitiek na nože to v mojich očiach nezachráni. Celkovo to je v každom ohľade priemer a radšej si pustite nejakú osvedčenú mafiánsku klasiku. 5/10.

plagát

Drsný a drsnejší (1996) 

Typická deväťdesiatková mozaika rôznych postáv s akými sa po Pulp Fiction roztrhlo vrece. Tentokrát je to viac melancholické, pomalé a zamerané na postavy ako cool dialógy a explicitné násilie. Aj keď aj na to dôjde. Dokonca tu má Charlize Theronová pôsobivú sexuálnu scénu v ktorej sa nehanbí ukázať skoro všetko. Vždycky ma tento film bavil, aj keď to pomalé tempo je miestami fakt príliš pomalé. Hlavne ten úvod je uspávací. Ale jak sa to rozbehne a osudy všetkých postáv sa začnú preplietať, tak to začne mať grády. Hlavným plusom sú postavy. U každej som bol zvedavý jak skončia a v tomto smere si dal scenárista záležať, aby bol divák spokojný. Každý dostane, čo si zaslúži. Najviac ma bavil Aiello ako nešikovný zabiják a frajerský Spader ako vypočítavý chladnokrvný vrah. Takisto bolo osviežujúce vidieť Teri Hatcherovú v trochu inej polohe. Takže celkovo príjemný nadpriemer, ale v réžii niekoho schopnejšieho to mohlo byť lepšie. 6/10

plagát

Princezná (2022) 

Parádna prakticky nonstop akčná jazda, ktorá štruktúrou pripomína arénovky alebo videohry, keďže hlavná hrdinka neustále prekonáva jedného zloducha za druhým v stále obtiažnejších a dostatočne rôznorodých  leveloch. Len sa nepostupuje v nekonečnej veží smerom nahor ale nadol. Karty ohľadom zápletky sú rozdané behom pár minút a neskôr sa vo flashbackoch dozvieme už len to, prečo je princezná tak dobrá v kung-fu. Jednoduché, strohé ako v každej arénovke, ale dokonale funkčné. Kto chce filozofovanie nad nesmrteľnosťou chrústa, tak nech sa ide prejsť do lesa. Vraj je tam v tomto teple lepšie ako v paneláku, kde to je na zdochnutie. To podstatné na čom v tomto žánri záleží je akcia. A tá je neskutočne vydarená. Fantastické bitky s akurátnou mierou brutality. Žiadne nechutné gore, ale krvi si užijeme neúrekom. Bulharskí kaskadéri so sebou hádžu o zem neskutočne brutálne na x spôsobov a neskutočná kráska   Joey Kingová vyzerá pri máchaní mečom dokonale uveriteľne. Neskôr sa k nej pridá aj vietnamská fúria Van Veronica Ngo a predvedú fantastické bitky. Až vám nakoniec démonického záporáka Dominica Coopera bude ľúto. Chudák sa chcel len oženiť a Joey nie a nie povedať áno. Za zmienku ešte stojí jeho poskok Olga Kurylenková, ktorá sa oháňa bičom lepšie ako Indy. Takže kto chce vidieť vydarenú akčnú jazdu, hurá do toho. P.S: Komická figúrka tučného vojaka stojí za to. A že vraj obezita nemôže zachrániť život. Pritom keď idete do schodov a od únavy nič okolo seba nevnímate, tak môže. Hehe. 8/10.

plagát

Xin long zhong hu dou (1992) 

Taká ženská vykrádačka Kickboxera. Kráske Moon Lee zabije brata (Ken Lo) v ringu zákerný bojovník Billy Chow. A tak aby získala peniaze na zadĺženú školu musí vstúpiť do ringu aj ona. Popritom ju neustále otravuje drobný zlodejíček (Wilson Lam), ktorý v rozhodujúcej chvíli Moon odhalí, že Billy porazil Kena neférovo. Takže sa Billy môže tešiť na riadnu nakladačku. Do toho sa ešte zapletie sesternica Billyho (Yukari Ôshima), ktorá si to s ním rada rozdáva a jej manžel (Jimmy Lee), ktorý organizuje čierne zápasy a všetkých využíva. Vo finále nás čaká klasická desaťminútovka v ktorej sa všetci mydlia ostošesť. Zápletka je jednoduchá ale funkčná. Všetky klišé fungujú. Hlavne sa ale vydarilo to podstatné - bitky. Pre mnohých bude stáť za to už úvodný kickboxerský zápas medzi dvoma slávnymi kopáčmi Kenom Lo a Billy Chowom. Je to kvalita, ale vyzerá to až príliš ako skutočný zápas, takže tam nie sú žiadne extra akrobatické volovinky, ktoré mám radšej. Lenže všetky ostatné bitky sú už v klasickom HK štýle a nonstop v nich exceluje Moon Le. Je to pravdepodobne film v ktorom predvádza najlepšie kúsky. Či už pri nejakých drobných potyčkách zo zlodejmi, duely s Yukari Ôshimou, fantastickom zápase s Billym alebo vo finále, ktoré síce pripomína súčasné americké videobéčka, keďže sa odohráva v polorozpadnutej budove, ale bitky sú na vyššej úrovni. U hlavného záporáka som si asi niekoľko minút hovoril, aby už konečne zdochol a to sa s ním bili traja. Takže kto má rád všetky tie Red Force a Ultra Force série + Van Dammeovské arénovky, tak bude spokojný. 6/10.

Ovládací panel
120. naj užívateľ Slovensko
42 bodov

Reklama

Reklama