Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenzie (6 822)

plagát

Nezvestní - Season 1 (2004) (séria) 

Po skoro dvadsiatich rokoch som sa rozhodol pre repete a hlavne to chcem konečne dopozerať, keďže som videl len prvé 4 série. V dobe premiéry to bola pecka a pamätám si, že po každom diely som s mnohými podobne pobláznenými diskutoval na Lapiduchu o jednotlivých detailoch a preberali sme rôzne teórie, čo to všetko malo znamenať. To boli časy. Pustiť si seriál naraz a nemusieť čakať má úplne iné čaro. Už vás tak neštve, že sa položí otázka na ktorú dostanete odpoveď najskôr za 5 dielov. Keď vôbec. Naviac tých otázok na premýšľanie a a rôznych tajuplných záhad tu je neúrekom. Zo všetkých sú z prvej série ikonické diabolské čísla, tajuplný poklop alebo divná ochrana z ktorej sa vykľuje smiešny čierny mrak. Prvá séria je ešte hlavne o spoznávaní postáv a snahe prežiť v divočine. Fantasy prvky (rôzne divné schopnosti hlavne detí, tak niektorých dospelých) sú ešte v pozadí. Scenáru by sa dalo vyčítať x blbostí, ale je to tak fantasticky natočené, že budete napäto polovicu série dumať, čo je za tým blbým poklopom. Alebo prečo Hurley nechudne. Finále je napínavé jak sviňa a aj o komické etudy nie je núdza. (dynamit je strašne nebezpečný, takže opatr... bum, hehe). V prvej série mal ešte flashbacky celkom opodstatnenie, nenudili a ešte neboli osudy všetkých postáv tak absurdne prepletené. Ale aj tak som mal vždy radšej dianie na ostrove. Obľúbené postavy: trojuhoľník Jack, Kate, Sawyer. Tragikomická figúrka Hurley. Vojak Sayid. McGyver Locke. Neutrálne postavy: kórejský párik, Charlie a Claire, Michael a Walt. Zbytočné: Boone. Otravné: Shannon.  Celkovo je prvá séria vydarená a funguje aj po rokoch. Tak a teraz konečne pod poklop. 8/10.

plagát

Dostaňte Gottiho (2023) (seriál) 

Skvelá dokumentárna séria o tom ako po niekoľkých pokusoch konečne odsúdili Gottiho. Kto má napozerané nejaké filmy, tak sa tu veľa nových informácií síce nedozvie, ale aspoň si potvrdí, že tie filmy to spracovali celkom verne a táto dokumentárna séria má napriek trom hodinám poriadny drajv a je proste skvele natočená. Hlavným informačným prínosom je to, že tentoraz všetko sledujeme z pohľadu polície. A tu sa ukazuje tá smutná neochota až neschopnosť jednotlivých zložiek spolupracovať na dopadnutí zločincov. Každé oddelenie chce byť tým jediným, kto dostane Gottiho a výsledkom bolo, že si z nich roky robil srandu dokiaľ sa konečne nespojili. Snáď sa policajné zložky poučili, aby ďalšieho "Gottiho" dostali skôr. 8/10.

plagát

Margarita with a Straw (2014) 

Je pravda, že v tom filme je fakt veľa tém. Od fyzicky hendikepovaných, cez smrteľne chorých až po sexuálnu orientáciu nevyjasnených. Čo je na indickú produkciu prekvapivé. Práve od nich by som niečo také nečakal. Naviac sa film napriek všetkým týmto ťažkým a potenciálne dojímavým témam ani na chvíľu nesnaží diváka citovo vydierať. A ku všetkým problémom, ktoré hlavná hrdinka prekonáva pristupuje čisto fakticky. Proste taký je život a s takým alebo onakým problémom sa ľudia s mozgovou obrnou potýkajú. Zaujímavý film so skvelým výkonom krásky Kalki Koechlin. 6/10.

plagát

Would You Kill for Me? The Mary Bailey Story (2023) (TV film) 

Tri generácie žien, ktoré terorizuje opilecký násilnícky manžel tej prostrednej z nich, sa rozhodne jedného večera, keď im už dôjde trpezlivosť, že ho picne. No a na súde postupne zisťujeme vo flashbackoch ako k tomu došlo a kto je vlastne hlavný vinník. Celé je to napísané hrozne debilne a dramatická stránka príliš nefunguje. Ani som nemal chuť tam s niekým súcitiť jak to bolo priblblo napísané a ani Melissa to tentoraz nezachráni. Už sa holt dostala do úloh babičiek. Hm. 4/10.

plagát

Go Goa Gone (2013) 

Indická zombie komédia? Hm, zaujímavé. Najviac ma bavila prvá pol hodina v ktorej sledujeme dvoch sympatických a zábavných zhúlencov, ktorý len tak blbnú. To dobre fungovalo a keby bol celý film len takou zhúleneckou komédiou, to by to úplne stačilo. Lenže potom sa presunú na ostrov a začnú tam pobehovať zombíci. Komediálna stránka padne na dno a nejaké gore a akcia za nič nestoja. Evidentne to je strašne lacné. Len tak nudne tam pobehujú v lese a vlastne sa nič poriadne nedeje. Škoda. Po skvelom úvode sa to celé pokazilo a hlavná téma so zombie vôbec nefunguje. 5/10.

plagát

Vražedná jazda (2023) 

Ťažko povedať, či by mi americký remake nemeckého originálu sadol viac, keby som predtým nevidel nejakú inú verziu. V mojom prípade kórejský remake. Keďže sa do veľkej miery jedná o doslovnú kopírku, tak ma po väčšinu času film ničím neprekvapil. Ale aj bez ohľadu od toho, tak mi prevedenie filmu pripadalo strašne tuctové. Napätie poriadne nefungovalo. Môže za to aj to, že tentoraz mi ústredné postavy pripadali nesympatické a celkom som im prial, aby ich zloduch vyhodil do luftu čo najskôr a ten nudný film sa skončil. Keby Neesonov chraplák obsadili do úlohy zloducha, tak by to malo iné grády. Ako vyjukaný nesympatický otec príliš nefunguje. No a potom tu je záver, ktorý neviem do akej miery kopíruje originál, ale od kórejskej verzie sa líši. Tentoraz bol zloduch obyčajný chamtivec na rozdiel od toho z kórejskej verzie, ktorému išlo o morálne zadosťučinenie pre chamtivého hlavného hrdinu. To som trochu kritizoval, lebo vďaka tomu nebol dostatočne démonický, ale ten šupák z tejto verzie je úplný tragéd. Takže celkovo je táto verzia strašná nuda bež poriadneho napätia a Nimród Antal po skvelom debute definitívne ukázal, že je len tuctový remeselník, ktorému ani blbé remaky poriadne nejdú. Možno by mohol skúsiť natočiť zase raz niečo originálne. 4/10.

plagát

Happy Ending (2014) 

Komediálna prvá polovica, v ktorej nezodpovedný zvodník striedal jednu ženu za druhou, ma fakt bavila. Hlavne tá jeho neodbytná stíhačka zubárka v podaní krásky Kalki Koechlin. V druhej polovici sa to ale zmenilo na viacmenej klasickú romantiku s polepšeným hrdinom, čo už bolo podstatne slabšie. Možno aj preto, že chémia medzi ústredným párom cynikov dvakrát silná nie je. Celkovo je to ale príjemný mix komédie a romantiky skôr amerického strihu s rozumnou stopážou a minimom piesní. 6/10.

plagát

Love by Design (2023) 

Jednoduchá naivná televízna romantika, ktorú som si pustil len kvôli Ericovi Robertsovi, ktorý sa tu na chvíľu mihne ako typický zženštilý gay majiteľ obchodu s nábytkom. Ale hej, on ma fakt rozosmial. Zvyšok filmu je absolútne predvídateľný a na pomery žánru priemerne zábavný. Nejak extra to nesklame ale ani nenadchne. 5/10.

plagát

Nejlepší Vánoce na světě (2023) 

Tak už aj Jasona Biggsa ulovili do Hallmarkovských vianočných filmov? Ach jaj. Aj keď Hallmark by bola vlastne ešte výhra. Netflix nevie poriadne vyprodukovať ani takýto pokleslý jednoduchý žáner. Základom majú byť sympatické postavy, aby nevadil jednoduchý príbeh a divák si užíval všetko to presladené pozlátko. Ale v tomto filme som mal chuť zabiť členov obidvoch rodín. Jak tej dokonale bezchybnej, tak tej dokonale otravnej, ktorá im všetko závidí. Jednu hviezdu dávam len za Jasona, ktorý si to celé v pozadí odzýval a napriek tomu ako jediný bol celkom sympatický. 2/10.

plagát

Královna kvízů (2023) 

Film, ktorý celkom solídne funguje v tých vážnejších scénach ale akonáhle dôjde na humor, tak je to skôr trápne. Nečakane mi tentoraz nevadila Awkwafina. Dokonca mi bola prvýkrát sympatická. Asi preto, že úlohu bláznivej otravnej aziatky schytala jej sestra v podaní Sandry Oh. Ferrell bol tentoraz za príjemného moderátora a Schwartzman za parchanta u ktorého sa tešíte ako dostane na prdel. Je to taký divný mix komédia s občasnými vážnymi podtónmi. Príjemná jednohubka, ale zaokrúhlim to dole, lebo druhýkrát by som to rozhodne nedal. 5/10.

Ovládací panel
102. naj používateľ Slovensko
47 bodov