Každý člověk prý má tři životy: veřejný, soukromý a tajný. Tajný život Dana Mahownyho, spořádaného a skromného úředníka jedné torontské banky, vyšel najevo počátkem osmdesátých let minulého století, kdy byl zatčen a obviněn z defraudace. Za celou dobu jeho profesní kariéry nepojal nikdo nejmenší podezření. Jeho pozice v bance byla natolik pevná, jeho chování tak bezúhonné, že jen pomyšlení na něco takového musel každý okamžitě zahnat jako absolutní nesmysl. A přece částka, o kterou nakonec banka přišla, vyrazila každému dech. Stejně šokující bylo ovšem zjištění, že všechny ty peníze, do posledního dolaru, pohltil hazard. Protože Danu Mahownymu nešlo o bohatství. On nehrál pro peníze. On, jako pravý gambler, hrál jen pro vzrušení, které při hře zažíval. A které u něj na pomyslné stupnici od jedné do sta zaujímalo bezkonkurenčních sto bodů. (oficiálny text distribútora)

JayZak

Chladný film, u kterého se vám může zdát, že se toho tak moc neděje, přitom se toho děje až moc. Život jistého Dana Mahownyho se každou další sázkou řítí do propasti, i když on sám je přesvědčen o tom, že nemá problém gamblerský, ale problém finanční. Tedy problém toho jak dokáže z pozice bankéře čerpat peníze z cizích úvěrových účtů a ty prohrávat v kasinu. Studenou atmosféru filmu podtrhuje výborná hudba, a zapomenout nesmím na výborného P.S. Hoffmana v hl. roli (který se pro tyhle role snad narodil), Minnie Driverovou v roli Mahownyho přítelkyně nebo Johna Hurta, vychutnávajícího si svoji vedlejší roličku šéfa kasina. ()

gudaulin

Nenápadný, komorně pojatý příběh o hráčské vášni, která jednoho úředníka přivedla na scestí. Filmu sice chybí atmosféra Krupiéra či atraktivní příběh Casina, ale má dva významné klady, které snímek spolehlivě posunují do nadprůměru. Tím prvním je přítomnost vynikajícího P.S. Hoffmana v hlavní roli, tím druhým pak John Hurt v roli jeho protihráče. Výborná psychologie postav, , slušná režie. Malý film o jednom velkém podvodu. Celkový dojem:75 % ()

dANo

Napínavá dráma z prostredia hazardu, natočená na základe skutočných udalostí a hlavne s vynikajúcimi hereckými výkonmi dvoch H - Hoffman & Hurt. Také napätie, aké som prežíval pri pozeraní sa na stávkujúceho Mahownyho, som nezažil ani pri niektorých žánrových thrilleroch a keby sa režisér trochu lepšie pohral s technickou stránkou filmu (hlavne hudba v prvej polovici úplne vynecháva!), tak by som neváhal a dal by som aj plné hodnotenie. ()

Lacike

Ďalší príliš skoro až chladne dokumentárne pojatý film o nejakej udalosti. Dúfal som, že to bude aj trochu štúdia gamblera - hlavnej postavy.  Ale do jeho hlavy sa nemáme možnosť dostať. Pretože Hoffman celý film odohrá s jedným výrazom. Ťažko povedať, či si gambling fakt užíval (to že na konci jednou vetou povie, že áno je málo) a či bol vystrašený v niekoľkým zlomových chvíľach, keď robil podvody v banke, aby mohol ďalej hrať. Proste hlavná postava je nakoniec v celom filme len figúrka, ktorá rozbehne celý ten príbeh. Film sa našťastie sústredí aj na fungovanie kasína a ich fínt ako, čo najdlhšie u seba udržať prachatého gamblera. A táto časť bola fascinujúca a poučná zároveň. Akákoľvek pidichuť ísť niekedy do kasína ma nadobro prešla. Takže celkovo to je len taký poučný film, ale ako nejaký strhujúci príbeh to vôbec nefunguje. 5/10. ()

Malarkey

Není snadný bejt závislej na bednách, leze to do peněz. ale Dan Mahowny na to přišel sám a tak si užívá jak nejlíp může. Ono celkově sázení je dost nahovno. Posledně jsem si sázel na tutovku, a dopadlo to na hovno. Což je vlastně klasický popis tutovky. Mahowny tak sázel pořád a projížděl jeden milion za druhým. Já mám hazardéry rád. Hezky se na ně kouká, hrajou precizně a hlavně ne za moje prachy. A ještě mám radši, když se do hazardu přimotá sport, nejlíp fotbal. Jenže tenhle film je o chlapovi, kterej se s tím absolutně nesere a v podstatě to není ani vtipný. Nakrade si prachy a na fotbal pak sází tak, že na každej zápas vsadí jedničku za tisíc dolarů. To už je houby hazard, ale čistá eufórie, která jde mimo mě. Kam se na takovejdlenc film hrabou italský filmy, kde si daj na koníčky celou svojí vejplatu a pak po něm jde jeden šílenec za druhym. Tady se penězma rozhazuje na stříbrným podnose a nikomu to vlastně ani nevadí. Případ Mahowny je nakonec vcelku zajímavej film, ale natočenej stylem, který mě absolutně nebaví. Sázet na jedničky by totiž dokázal každej, jenže sázet na tutovky dokážou jen kluci s vtipem pod čepicí. ()

• Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)