Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

Rohy212

(Londýn 24. 8. 2014) - Takový milý, nijak nepřeslazený film, ve kterém hraje dobrá hudba, 99 % herců je vyšší než Daniel Radcliffe a až na pár přemrštelých scén (vyhození z okna, spontánní cesta do Dublinu) si není na co stěžovat. Teda možná ještě na ten konec, kde se pravé rozřešení dozvíte až z animovaných titulků. ()

golfoxovox1

Jasných pět :-) Scénáristu si tímto automaticky přidávám do oblíbených, odvedl pro mě největší práci, nejenže se jedná o snímek lidský a příjemný, především jsou v něm vtipně (jen tak mezi slovy) podané myšlenky a principy, celkem hodně se v tomto směru ztotožňuji s postavou Wallace. Např.:"To je nepodstatný. Princezna nevěsta je pohádka. A láska z pohádek Tě inspiruje k tomu, abys byla odvážná a ušlechtilá, ale v reálném životě je to univerzální výmluva, aby se člověk mohl chovat sobecky. Můžeš lhát, podvádět a ubližovat lidem, ale je to v pohodě, protože si zamilovaná..." Dále pak super rozbor situace, kdy si Wallace vybírá z možností nemorální, záludný, ubohý, 99% upřímný a přenést se... Opravdu pobavilo, stejně jako superkrátká a výstižná návštěva Dublinu :D Věrohodně mi přijde napsaná i závěrečná krizová diskuze v restauraci, kde se opět ukazuje, že ta upřímnost mnohdy situaci nepomůže, neboť vše může být pochopeno jinak... Těžko soudit, jak by příběh skončil v realitě, zda by i v ní došlo Chantry, že lhaní bylo oboustranné a zda by Wallace kontakt skutečně nevymazal a přišel pozdě, ale ve filmu tohoto ražení je podobný konec patrně ten nejlepší :-) Sympatické postavy - Wallace nejvíce filosoficky, Chantry úžasnou schopností vtipně reagovat v konverzaci, zajímavá je i vedlejší postava sestry Chantry, což je v podstatě další dobrá duše tohoto snímku... Doporučuji všem, chytrý film, který pobaví ;-) ()

Dont

Pohodová romantická komedie, jejíž hlavní devizou jsou sympatičtí herci v hlavních rolích a to, že působí vcelku přirozeným dojmem, vyhýbá se trapnostem a nabídne pár skutečně zajímavých dialogů. Kromě romantických pasáží i slušně pobaví, takže bez problémů splňuje žánrové požadavky. Zoe Kazan role Chantry sedla dokonale. ()

hroubek

What If si mě získal svými trailery a tak nějak se mi trefil do noty, že jsem se moc těšil až film uvidím. Režisér Michael Dowse natočil krásný film o přátelství a lásce, který naštěstí není kýčovitý, trapný a hlavně nudný. Hodně se mi líbilo, že postavy neustále přemýšlí, o tom co by se stalo, kdyby to jedna strana necítila stejně a jaké by to mělo následky. Samotné postavy jsou dost sympatické, takže Vás baví jak se jejich situace vyvíjí, protože to působí nenuceně(pád z okna je trochu na hraně, ale co), a dosti zábavně. Vizuálně je Toronto velmi krásně využité, a když je doplňované o rozhýbané postavičky na zdech, stromech a autech, tak má správnou atmosféru. Daniel Radcliffe jasně dokazuje, že už je někde jinde, a že chce, aby ho lidi brali jako herce, který dokáže zahrát i něco jiného. Což se mu tady daří opravdu moc dobře a z mého pohledu, jsem na jeho další kroky zvědaví. O Zoe Kazan jsem básnil v nejednom komentáři a proto to trochu zkrátím. Zoe je krásná, roztomilá, chytrá, a tak nějak nemám sebemenší problém uvěřit hlavnímu hrdinovi, že se do ní zamiloval a chemie mezi postavami skutečně funguje na výbornou. Vedlejší postavy jsou dobře obsazený, jen ten Driver mám občas zbytečně dlouhé dialogy. What If je krásný romantický snímek o lásce a přátelství, který hodně mile překvapí. PS: Jsem zvědaví jestli seženu někoho, kdo by mě udělal alespoň kousek toho Bláznova zlata. ()

Defaultovna

Mám rada takéto nenápadne pekné heart-warming filmy. Iste, bolo tam plno klišé a niekoľko facepalm momentov, no všetky postavy boli natoľko sympatické (Allan a Nicole na hrad!), že sa mi nedalo virtuálne sa s nimi nespriateliť a nevychutnávať si ich životné peripetie. Pol hviezdičky navyše za príjemný, typicky kanadský soundtrack, ktorý ľúbivo dopĺňa jednotlivé scény a donútil ma pohmkávať si ešte niekoľko hodín. 8,5/10. ()

• Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)
  • Počas nakrúcania v Dubline strávil Daniel Radcliffe večer na párty s futbalistami Dublin Minor Gaelic v dome, v ktorom oslavovali víťazstvo na All-Ireland Minor Championship. Avšak ďalšie ráno bol na pľaci o ôsmej. (Mathew234)