Bart Tare (John Dall) už od detstva miluje zbrane. Po odchode z armády sa s priateľmi vyberie na karneval, kde stretáva dokonalé dievča - Annie Laurie Starr (Peggy Cummins). Annie pracuje ako ostrostrelkyňa v karnevalových vystúpeniach.
Bart a Annie sa vezmú, no ona je nešťastná kvôli ich finančnej situácii. Preto sa dvojica rozhodne cestovať naprieč krajinou a robiť vykrádačky. (matriosa)

Cushing

Velké malé téma, béčkové zpracování, na béčkové (tedy té správné) úrovni. Potěšení z filmu? Velké. Přesah filmu? Malý. No a co? Od začátku do konce je na co se dívat, moula je sympatický, člověk by mu dvacku dal na potknání, a ta jeho vražedkyně je fakt fatální. Co chtít od filmu víc? Je to jen film, přece. A má oblíbená hláška: "You´re the only thing there is, Laurie. The rest is a nightmare." (Nepřipomíná mi to Wild at Heart? Doufám, že ne.) ()

Martin741

Moj prvy film od rezisera Josepha H. lewisa a hned vyborny film -noir. Ustredna dvojka hercov ako John Dall a Peggy Cummins divaka zaujme a nepusti pocas celeho filmu. Pribeh ma svoje tempo a obcas je aj strhujuci, takze nuda nehrozi. Plus realie USA okolo roku 1950 su maximalne zaujimave. Zaver bol noirovo spravne drsny, temny a depresivny. Pre mna je Gun Crazy dalsim vybornym filmom -noir. Takze kvalitna noirova jazda u mna stale pokracuje. 89 % ()

Slasher

Působivá zločinecká love story, "where Hollywood wouldn’t dare" klenot mezi béčky svojí doby, který si rozhodně stojí za to vyhrabat. Ať už roztomilá pistolnická femme fatale (x), chemie hlavní dvojice, napínavý akční sekvence, zběsilý útěk před policií až daleko do kalifornský divočiny... GUN CRAZY je předzvěst uvolněných šíleností 70. let a po právu kultovka, svěží a ani chvilku nenudí. U mě navíc chvilku po získání zbrojáku dvojnásobná stylovka :) P.S. seznam dalších mad lovers klasik zde ()

kaylin

Kdyby to bylo natočeno v dnešní době, možná to ještě bude lepší v tom smyslu, že to bude drsnější, což by snímku rozhodně nevadilo, na druhou stranu ono je to místy docela drsné i na svou dobu, což se tomu musí připočíst k dobru. Navíc představitelka hlavní role je prostě úchvatná, jak v herectví, tak i v tom, jak vypadá. Film, u kterého je jasné, že nemůže skončit dobře. Jen je škoda, že variací na Bonnie a Clyda je až moc. ()

Zagros

Blázni do zbraní jsou prvním známějším filmovým pokusem volně ztvárnit příběh proslulých banditů z třicátých let dvacátého století Bonnie a Clydea. Děj má však alespoň zpočátku svou vlastní cestu. Bart od mládí miluje zbraně a po návratu z armády se bezhlavě zamiluje do cirkusačky Annie, která se živí jako famózní střelkyně. Annie je ovšem pravá femme fatale. Svým šarmem a přitažlivostí Barta doslova ovládne a přemluví ho, aby spolu provedli jednu malou loupež, že nezůstane u jedné loupeže a že se vše časem zvrtne, je asi každému hned jasné. Chemie mezi ústřední dvojkou je skvělá, stejně jako celková atmosféra snímku. Drobné výhrady nemám potřebu vypisovat a raději dám slušné čtyři hvězdy. ()

• Jeden ze scenáristů filmu Dalton Trumb je v titulcích uveden pod pseudonymem Millard Kaufman. Důvodem je skutečnost, že autor byl v době vzniku filmu na černém seznamu hollywoodské cenzury. (Hans.)