Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Snorlax

Málokdy se pointám amerických filmů podaří mi vyrazit dech. Drsné drama o novinářské cti si oprávněně uzurpovalo moji pozornost po celou dobu. A když se blížilo k finiši, stále méně jsem chápala to obrovské odhodlání Rachel Armstrongové. Pak následovalo „pic, bum, hotovo" a já jsem osiřela se zjevnou pointou a neodbytnou otázkou, jak je možné, že mi to nedošlo dřív. Tu se mi podařilo záhy zaplašit a zbyla jen úvaha, zda smí člověk obětovat vztahy se svými blízkými, aby ochránil někoho cizího. ()

H34D

Politické drama s thrillerovou atmosférou uvozenou relativní bezmocí hlavní postavy a "vtíravou", místy neposednou kamerou, která si ráda věci zabere pěkně zblízka. Nothing But the Truth si skutečně zakládá na objektivním vhledu do problematiky, divák může dát za pravdu oběma stranám a nevnímat reportérku výhradně jen jako mučednickou oběť, film tedy nevyužívá prostředků citového vydírání. Kromě nich však možná trochu pozapomněl zatlačit více na pilu, co se týče působivosti a síly diváckého zážitku. Proč? Člověk totiž nemůže být omámen utrpením/morální obětí hlavní postavy, když její dilema nebylo tak neřešitelné, zvlášť když informátorem byl víte kdo... Jednou z hlavních atrakcí filmu je také krásná Kate Beckinsale, která zde překračuje hranici latexové barbíny a předvádí velice solidní výkon. Přesto si však myslím, že Vera Farmiga má herecké schopnosti lepší. 7/10 ()

classic

Do dnešného dňa bol tento film pre mňa veľkou záhadou a neznámou, nepoznal som ho, nevidel som ho, nevenoval som mu pozornosť, pričom - poznám hercov, ktorí v ňom hrajú, a som - príjemné prekvapený. Kate, je pekná žena, ktorú som obdivoval - už z filmu - Pearl Harbor - režiséra - M. Baya, ale to bolo už dávno, dnes som niekde inde, ako za čias - spomínaného filmu. Zanevrel som na ňu, zabudol som na ňu. Občas som ju niekde zazrel. Vyzerá to, akoby som s ňou chodil a dal jej nedávno - kopačky... Bolo na čase to napraviť. Vera Farmiga, je taktiež galantná žena, ktorú stretávam častejšie, a vždy na mňa zapôsobí, skrátka je frekventovanejšia, ako sa sprvoti zdá. Tieto dve - budú stať proti sebe, na opačných stranách - barikády, keď jedno odhalenie - agentky C.I.A. - spustí spletitý reťazec - nekontrolovateľných následkov s tým spojených, keď sa zničia životy - obidvom ľuďom v tom zainteresovaných. Jednak - Kate, je novinárka, ktorá prezradí a vypustí do sveta informácie, na druhý deň, sa spustí kolotoč - šialených situácii, kde sa dostáva do väzenia, a nie - na krátky čas, lebo nechce prezradiť SVOJ ZDROJ, s ktorým som si lámal hlavu, kto by to mohol byť ? , na konci som sa to dozvedel s tým, že som bol šokovaný ! Alebo - Vera, hrá - „obetného baránka” , ktorá skončí ešte horšie, ako novinárka, ktorá to začala... Vskutku - zaujímavý film, kde vidieť Kate Beckinsale - BEZ MAKE - UPU, sa neponúka každý deň, vie celkom obstojne zahrať, veď je vidieť, že sa snaží, pričom - vyzerá parádne, má potrebné nasadenie, stačilo mi to úplne, v jej prípade. Vera - klasický štandard, na aký som už zvyknutý, radosť ich vidieť, ONY - sú skvelé, každá po svojom... Viac - nemám k tomu, čo dodať, doplniť, už len ostáva, vidieť... Oplatí sa to, aspoň myslím, každému to sadnúť, nemusí. ()

Fr

Skvělá reportáž rozjíždí v Americe další aféru s koncovkou ,,gate“…. INSPIROVÁNO SKUTEČNOU UDÁLOSTÍ. Jelikož se jedná o národní bezpečnost, myšlenka, že vláda nechá bez povšimnutí pobíhat zrádce odhalujícího jména agentů CIA je absurdní. A tak probíhá souboj novinářky, která dokazuje, že žena bojovnice se nemusí jmenovat zrovna Xena, proti vládě. Nečekejte ohnivé projevy právníků či soudní drama. Spíše následky a důsledky takové války. Pro obě strany! A cítíme, že tím špatným je stát. Ovšem závěr mne nechává pocitově rozpolcen! Ale bez něj by to byl jen obyčejný film o mučednici a systému, který ji chce zlomit. Takto je tu alespoň důvod k zamyšlení! A když tak přemýšlím, tak nevím, jestli 3* nebo 4*. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? K.Beckinsale jako právnička, A. Alda na lavici obžalovaných! Bude se zpovídat za zločiny napáchané na personálu MASH? Obvinil ho Frank? Nebo snad Klinger? ()

Davies182

Vynikající. Z Kate Beckinsale se po mírně podivných začátcích v akčních filmech a nahánění upírů stává plnohodnotná herečka, která svůj um jen tak snadno neschová (nehledě na to, že je rok od roku krásnější). V tomto napínavém dialogovém dramatu hraje tak přesvědčivě, až jsem ke konci kroutil hlavou nad tím, jestli jí ztráta budované novinářské kariéry a ideálního rodinného života za nezvěřejnění jména informátora opravdu stojí. Odkud všechno to odhodlání? Tady dokonce i umírají lidé! Zdravý člověk přeci neriskuje celý svůj život, může-li v tomto případě odpovědnost svalit na někoho jiného! Zdrcující smutná pravda, ale pravda (národní bezpečnost také má svou váhu, a člověk prozrazujicí citlivé informace by opravdu měl být soudně stíhán). Proč se tedy hereččina hrdinka chová tak hloupě iracionálně? Pozor: odzbrojujících posledních pár minut dokáže po tomto přemítání při finální gradaci snímku vyvést z omylu tak překvapivě, jako sladká brusinková omáčka na talíři se svíčkovou. Za sebe mohu říci, že se mi nikdy nestalo, aby mě tak dlouho mrazilo při sledování konce filmu. Ta intenzivní minuta nepříjemného pocitu, která se dostavila s nečekaným rozuzlením, ve mně bude doznívat ještě minimálně... dlouho. ()

• Floyd Abrams, ktorý vo filme hrá sudcu a je tiež považovaný za technického poradcu, je skutočným právnikom Americkej únie občianskych slobôd (ACLU), pre ktorú viedol súdne spory týkajúce sa práv prvého dodatku a národnej bezpečnosti, ktoré sú podobné tomu, čo je ústredným motívom filmu. (Arsenal83)
  • Film je lehce inspirován skutečnými událostmi ze života agentky CIA Valerie Plame a novinářky Judith Miller. (D3VIL)
  • Erica Van Doren (Vera Farmiga) je při výslechu napojena na detektor lži. Je podezřelá ze zalhání své pravé identity. Odborník přivolaný Rodem Luriem po natočení scény režisérovi řekl, že Vera Farmiga dokázala detektor obelhat. (D3VIL)