Hra o prežitie

• Česko Hra o přežití (viac)

Černý bezdomovec Mason se v den, když umřeli jeho dvaja najlepší přátelé pes a běloch, s kterým se dělil o stravu a střechu nad hlavou rozhodne zkoncovat i se svým životem. V poslední chvíli přichází černoch Cole, který pracuje pro místní charitu, zabrání Masonovi v sebevraždě a nabídne mu dobře placenou práci posluhovače lesníků v Skalnatých horách. Mason práci přijme a společně odlétají na vzdálenou chatu. Přípravy na lov čtyř bohatých podnikatelů, kteří mají lovit jen nějakou zvláštní zvěř jsou v plném proudu. Mason ještě netuší, že obětí jejich zvláštního sportu bude právě on... (oficiálny text distribútora)

dobytek

Nejlepší na filmu je skvělý obsazení záporáků v čele s ďábelskym Rutgerem Hauerem. A dobrej byl i John C. McGinley nebo Gary Busey, i když ani jeden z nich moc dlouho na scéně nevydrží. Asi by si takováhle záporná sestavička zasloužila, aby proti nim na straně dobra byl třeba Sylvester Stallone, protože Ice-T měl radši zůstat u recitování v těch svejch husto-gangsta videoklipech. Jinak se jedná o celkem obyčejný akční Béčko, u kterýho je potřeba vypnout mozek a nehledat v tom žádnou logiku. S vypnutym mozkem je to za 3 hvězdy. ()

smith22

Občas u některých snímků opravdu nechápu hodnocení místních usedlíků.A tento film je ten pravej příklad.Mělo to příběh, mělo to hlavu a patu, dobré herce, pěkné prostředí při natáčení a přesto to místní vidí na 60%.Tento filmek sem viděl už dávno ale stále se mi i po dlouhé době líbí.Za mě dávám 75%. ()

Nix

Přímočará myšlenka filmu pomáhá, jelikož zhruba po půl hodině se jde na věc a akce se nezastaví. Není to úplný majstrštik v oboru, ale malý herecký ansábl filmu rozhodně prospívá protože se tu sešla opravdu výborná jména a každý dostane svůj prostor. Nejvíc samozřejmě Rutger, který je tu famózní. Já se opravdu bavil a tahle naháněčka v lese zase patří mezi to lepší. A asi jeden z best off filmů Ice. Nejdřív zkontroluj hlaveň... ()

Hanys_

Pamatuju, jak šla Hra o přežití do kin, a vždycky mi ten nápad přišel strašně originální.. (vlastně by mě zajímalo, který film byl první v žánru "parta znuděných boháčů loví lidi pro zábavu"). Když jsem teď měl to štěstí natrefit na Hru v tv, tak to bylo tak nějak zvráceně zábavné. Ice-T hláškuje solidně, parta záporáků skvěle obsazená a celé to trvá jen 90 minut. Jasně, logika skřípe a závěr je total mimo, ale v rámci očekávání to bylo tak nějak ok. 5.5/10 ()

Dudek

Tak tenhle film jsem viděl docela dávno a přesto si jej dost dobře vybavuji. Bylo to totiž v časech, kdy jsem měl noční můry, když se byl ve filmu záběr na kříž a pokud tam byla rovnou rakev, musel jsem spát u rodičů. Všem již teď musí být jasné, jak mi večer asi bylo po bestiální vyvražďovačce v lesích, přestože nebyla nijak drsná a nějakého velikého množství brutalit se ani nedočkáme, působil na mě tenhle Rambo bez domova neuvěřitelně strašidelným dojmem. Je zvláštní, jak mi teď připadá scéna, kdy náš hrdina vstoupí do tajné místnosti v chýši svých hodných hostitelů a všimne si, co je to tam za zvláštní naloženiny. Přestože Surviving the Game není filmem nijak úžasným dokáže příjemně zabavit a nudit se u něj určitě nebudete. Škoda jen toho konce, který mohl být mnohem více šokující záležitostí... 60% ()

• Celý film byl natočen v reálných lokacích, zcela bez filmových studií. (kellne)
  • Kousek země, na kterém Mason (Ice-T) žil, je teď parkoviště americké banky. (kellne)
  • Když parta vzbudí Masona (Ice-T) a vyženou ho z chaty na lov, tak mu Burns vystřelí pod nohy a je jasně vidět, že uzávěr zbraně zůstane zaseknutý dozadu (došly náboje). Pak ovšem vystřelí znovu a situace se znovu opakuje. V průběhu filmu (když jim Mason ujíždí na čtyřkolce) si toho můžeme opět všimnout. (Guilemot)