Possessor

• Veľká Británia Possessor (viac)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

Marze

O technologii, pomocí níž se může zaměstnanec napojit do mozku jiného člověka a kontrolovat jeho tělo. Tuhle technologii využívá společnost k páchání vražd.Řěší se zde problém nakolik může vědomí existovat , když je oddělené od svého těla. V hlave me spis nez pribeh utkvela nocni mura. Film tezi z obsazeni a fascinujici premisy.Ztrata svobody za moznost byt kymkoliv.Cronenberg ma beze sporu talent.Film je plný halucinačních vizí. Časoprostor filmu se postupně rozkládá a hroutí. Stylově Cronenberg používá převládají zde agresivní rudé barvy. Je tu hodně extrémního gore násilí a emočně vypjatých scén. Tempo je vláčné a hypnotické. ()

honajz2

Tak je aspoň vidět, že se Cronenberg ml. zlepšuje. Od Antiviralu už nesází na chladné bílé kulisy a tady to přímo hýří barvami (což na mě ale zase v nejedné scéně působilo přehnaně), ale hlavně to celé působí o něco málo promyšleněji (v tom slova smyslu, že Antiviral plul přímočaře po povrchu, Possessor se aspoň snaží o něco víc) a propracovaněji, třeba tím, že některé záběry mají svou hloubku (viz. třeba ta scéna, co je na plakátu). Hodně se mi líbila hudba, která do toho filmu skvěle pasovala a slušná je i kamera a vizuál. Povedená podle mě je i závěrečná scéna. Bohužel dějově je to poměrně banální historka zbytečně roztažená na 104 minut a právě ta délka nedává prostor nějaké silné atmosféře a tak se celý film vleče. A místy docela dost. On je to ale problém, když děj není bůhvíjak dokonalý, nedostatečný a chtělo na něm ještě zamakat, aby na tu stopáž vůbec vystačil. Pak se to taky snaží o psychologickou linku, ale taky ne zrovna dostatečně a promyšlené, takže působí i trochu naivně. Není to vyloženě špatný film, nějaký posun v tvorbě je tam znát a třeba Cronenberg ml. jednou skutečně tátu "dožene", ale pořád je v tom dost mínusů na to, abych šel s hodnocením výš. Navíc od příjmení Cronenberg jsem teda čekal něco úchylnějšího než tohle (hlavně když o tom někteří uživatelé píší jako o něčem bůhvíjak velkolepém), takže děj Antiviralu mě zaujal o něco víc. Lepší 2* ()

Othello

Pokud Brandon navazuje na fotrovu šichtu, tak to bere hodně odbočkou přes mladýho Cosmatose. To se může samo sebou lehce zvrhnout v manýristickou iritující nudu a pokud se špatně vyspíte, tak vám to celý možná přijde jako průhledná poza, protože za celým námětem se neskrývá nic neviděného. Za mě je to ovšem důsledně a pečlivě vysoustružená žánrovka, které se nás místy snaží chvályhodně vytáhnout z pohodlí. Navíc po celou délku ten film působí jakoby měl stejný tep, pomalý, metodický a nezvyšující se ani v těch nejvypjatějších momentech. Andrea Risenborough se již definitivně stala herečkou, která vytvoří dechberoucí záběr jenom tím, že v něm je a Jennifer Jason Leigh je nejlépe stárnoucí herecké eso současnosti. ()

HonzysKISS

Má to výborný příběh, suprově zpracované krvavé scénky, nejlepšího Seana Beana, a to je tak všechno. Těšil jsem se na horor, který jsem nedostal. Pomalé snímky mi nevadí, ale tohle bylo moc i na mě. Dokonce nespatřila žádný zázrak ani hudba od Jima Williamse. Možná mi taky trochu vadila hlavní herečka. Ženská, která se převtěluje do chlapa, to je bizár. 60/100 ()

Nivenx

Cronenberg a jeho osobitý styl, který už byl v antiviral je stejný. Jen v jiném tématu a s velkou kadencí Gore! Co se týká psychologické stránky to se daří na výbornou a film prostě dějově nelze předvídat což zážitek umocňuje. Přemýšlel jsem nad 5 hvězdami, ale nedám mu je. Jsou to solidní a silnější 4 hvězdy. Chrochtal jsem blahem! ()

• Natáčelo se v Torontu a v Revival Film Studios (provincie Ontario, Kanada). (Rominator)
  • Žádná z postav ve filmu nekouří klasickou cigaretu. Pokud někdo kouří, tak pouze z elektronické cigarety. (pornogrind)