Creuzeville je poklidné malé městečko, kde cizince nemají moc v lásce. Na žádost zástupce ředitele Nathana Farijacquea (Michel Galabru) do něj přijíždí soukromý detektiv Paul Briand (Jean-Pierre Cassel), aby vyšetřil vraždu zakladatele místního malého průmyslového impéria a našel odesilatele anonymních dopisů, které děsí představenstvo společnosti Mahu. Detektiv se marně snaží prolomil mlčení městečka, přesto postupně odkrývá masku jejich obyvatel. Ale když útočník znovu udeří, městečka se zmocňuje stále větší strach a násilí. (ilclassico)

Flego

Neznámy režisér natočil u nás neznámy film, ale som presvedčený, že si film čoskoro nájde cestu k divákovi. Drsná kriminálka natočená trochu inak, ako sme zvyknutí, si to určite zaslúži. Celý snímok je zasadený do historicky starobylého mestečka, kde najatý detektív pátra po vrahovi miestneho podnikateľa. Práve kulisy a exteriéry dodávajú filmu tajomnosť až démonickosť. Herecké obsadenie na výbornú. Šieste hodnotenie a prvá recenzia. ()

Dale

Zvláštna kriminálka, ktorá má také také pomalé tempo, až ma to uspávalo. A Cassel v hlavnej úlohe mi tiež nejako nesadol, vo francúzskej kinematografii sú oveľa vhodnejšie a výraznejšie typy na takéto úlohy. ()