Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Krimi
  • Western

Recenzie (1 836)

plagát

Stôl číslo 19 (2017) 

Mám rád filmy o outsideroch, ale tu mi ani jeden z nich neprišiel dosť zaujímavý ani dosť divný a celý ten ich príbeh bol rovnako nezaujímavý ako oni.

plagát

Symfónia strachu (2013) 

No neviem, ale tie dialógy vraha s pianistom počas jeho koncertu mi prišli veľmi divné, až smiešne a napätia tam nebolo ani za mak (s výnimkou 2 sekúnd, keď mu spadol mobil a rýchlo ho dvihol), inak žvásty oničom. Žiadny vrah by sa tak nevykecával. A Cusackov hlas v dabingu síce znie po telefóne fajn, ale k nemu sa absolútne nehodí, ak by to bolo zaujímavejšie, pozrel by som si to ešte raz v origo. No bola by to premárnená hodina a pol. Slabota, ktorá sa s Telefónnou budkou nedá vôbec porovnávať, to je úplne iná liga. A Wood ako pianista mi tiež vôbec nesedel.

plagát

Never Grow Old (2019) 

Film má výbornú ponurú až depresívnu atmosféru a ukazuje, že Divoký západ nebol veľmi príjemné miesto na život. Cusack mi v posledných filmoch dosť lezie na nervy, akoby zabudol úplne hrať, ale tu to ešte ako tak zvláda. Veľkým mínusom je tempo, ktoré je dobré tak na uspatie diváka. Celý film som, čakal, kedy zaradí dvojku a trochu sa rozbehne, no to sa stalo až v záverečných 10 minútach a ani tá finálna prestrelka príliš nenadchla. Škoda, ale film určite stojí za to vidieť. Taký trochu netradičný western.

plagát

Modré diamanty (2018) 

Nie je to zlý film, len je to hrozná nuda a akoby ten dej nikam neviedol, čo podporil aj zvláštny koniec.

plagát

Žiť naplno (2002) 

Veľmi divný film, už len tá zostava - fanynka, gay, trpaslíčka a sériový vrah s kušou, z toho nič normálne vzniknúť nemôže. Ale aspoň niečo vtipné z toho mohlo byť, no nie je, len nuda.

plagát

V newyorském přístavu (1937) 

Vidno, že je to natočené podľa divadelnej hry, takmer celý dej sa odohráva na malom pľaci medzi domami a riekou, len pár scén je vo vnútri domu. To ale vôbec nevadí, lebo dej je dostatočne zaujímavý, atmosféra periférie veľkomesta je úžasná a všetko je to podoprené skvelými hercami. Či už osvedčené hviezdy tej doby Sylvia Sidney a Joel McCrea, no a Bogie vo svojej typickej úlohe chladnokrvného gangstera je ako vždy bezchybný. Výborný noir, ktorý by fanúšikom žánru nemal ujsť.

plagát

Stíhači Red Tails (2012) 

Je to úplne priemerný vojnový film, no keď ho porovnám s Letcami s Tuskegee, ktorí tiež neboli až takí nadpriemerní, zaostáva takmer vo všetkom, takže musím dať o hviezdu menej. Jediné, čím mohol film zaujať, sú letecké súboje, no tie vďaka trikom vyzerajú hrozne nerealisticky a tak mi dva dni po pozretí z toho filmu neostala v pamäti ani stopa.

plagát

Pepek námořník (1980) 

Sfilmovať animované kraťasy do celovečerného hraného filmu je blbý nápad a tomu zodpovedá aj výsledok. Dej je rovnako nulový, no vďaka takmer dvojhodinovej stopáži je to jedna obrovská rozťahaná nuda, navyše to na rozdiel od animákov vôbec nie je vtipné. Aspoň výzor postavičiek je vydarený, ale to je všetko.

plagát

Pokrvný pomstiteľ (2017) 

Asi najlepší Millerov film, aký som videl. Môže za to vďačiť pár pekným headshotom a Cageovi s divnou parochňou a nosom. To je asi všetko, čo stojí za zmienku. 30%

plagát

Boj o Hodvábnu cestu (2015) 

Niektoré scény pôsobia úchvatne (kolesové stroje, armády), ale väčšina filmu aj tak pôsobí hrozne lacno a B-čkovo. Podporuje to aj hlúpučký príbeh, primitívne dialógy a v neposlednom rade aj herci. Cusack je úplne mimo, akoby sa v tomto filme ocitol omylom vďaka stroju času, absolútne tu nepasuje, ako Riman vám nebude pripadať ani po litre vodky. Ale ani Jackie mi tu až tak nepasoval, vzhľadom na vek už sú tie súboje preňho trošku moc. A ani tá vážna rovina mu absolútne nesedí, keď prednášal vážny monológ za zvukov monumentálnej hudby a stekali mu slzy po tvári, nemohol som sa udržať smiechu, ale nechceného. Takže vizuál tak na pol plynu (nedá sa to porovnať so spektáklami Yimou Zhanga) a obsahovo veľká bieda. A ten spev, či už chlapčeka alebo rímskeho vojska, ktorému by závidel nejeden špičkový spevácky zbor... Malá to byť paródia, alebo sa niečo vážne nepodarilo?

Ovládací panel
110. naj užívateľ Slovensko
44 bodov

Reklama

Reklama