Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

Streeper

První epizoda je trochu pomalejší, ale od druhé se to krásně rozjíždí. Postupně se setkáváme s postavami a jejich problémy. Některé postavy jsem si zamilovala hned, jiné později a některé vůbec. Nicole Kidman mi přišla trochu prkenná a nemyslím, že to bylo postavou. V poslední době mi její styl hraní úplně nesedí. Ale když seriál budu hodnotit jako celek, tak je to povedený mysteriózní kousek, který mě bavil. ()

Sobis87

Až na nechutně zbotoxovanou Kidmanku, která prostě už moc nezahraje, super casting, a to jakože moc, rozjezd víc než slibný, jen škoda, že se to v půlce začne lámat v celkem plochou banalitu, která vytasí jeden slabší twist a nijaký závěr. Sedmilhářky jsou někde úplně jinde. Škoda, ale i tak se na to příjemně koukalo. ()

fabecc1222

V podstatě ještě před začákem seriálu se okolo něj, a hlavně okolo Kidman rozjelo docela velká halo, že jaká to bude jízda, nejlepší role kariéry.... No nic z toho se nedostavilo. Člověk si první díly říká, že se to přece musí nějak rozjet, že to nebude jen o tom, že ti lidi maj nějaký problém, který většinou není moc zajímavý, a že výsledkem bude nějakého jeho vyřešení... No a ono to o tom fakt je, a kolikrát se ten problém ani pořádně nevyřešil. Kidman a její role nejsou ničím novým, její výkon sice nijak neurazí, ale zároveň to není nic, za co by měla sbírat hromady ocenění. ()

Elyssea

Vítejte v Tranquillu. Osmidílný pobyt v tomto exkluzivním letovisku vám nabídne mnoho příležitostí k relaxaci, ke hrám, a niterným prožitkům. Zhmotní se vám tu traumata, nejistoty a vzpomínky. To vše pod dohledem enigmatické Mášy, která má vše pevně pod kontrolou. Všetně dávkování psychedelik (zejména psylocybinu). Nicole Kidman oprášila paruku z Aquamana a první část seriálu se záhadně usmívá a pomalu a klidně hovoří. V té druhé už se jí začne drolit fasáda znovuzrozené korporátní šéfky, která pomáhá lidem a nutno říct, že ji to sice polidšťuje, ale na úkor atmosféry (a hlavně mi přišla její dvojitá motivace vesměs naprosto zbytečná). Na Tranquillu je totiž od začátku něco jenom trošku špatně a ono rozkrývání mohlo být mnohem výraznější i podstatnější. Titulních devět cizinců je pak zastoupeno homosexuálním novinářem Larsem (Luke Evans v jeho první gay roli od coming outu, pokud vím), rodinou Marconiových (z nichž je velmi výrazný Michael Shannon, jehož postupný útlum je jen ku prospěchu), spisovatelkou romancí Florence (Melissa McCarthy ve velmi civilním provedení), "prostě" Tonym (skvělý Bobby Cannavalle), influencerkou Jess s manželem Benem (Samara Weaving by si zasloužila víc prostoru) a konečně Carmel (Regina Hall). Zvlášť Carmel se mi dostala pod kůži a celou dobu mi byla příjemná jako tříska pod nehtem. Partička to není náhodně poskládaná a velmi postupné odkrývání jejich problémů vás buďto bude nudit nebo bavit. Mně to i přes pomalejší tempo sedlo. Zcela zásadní výtku mám ale k "terapeutickým" metodám. Chápu, že posledních pár let jsou psychedelika trendy (obzvlášť mezi různými self-dostaďte slovo -či), jejich způsob prezentace mě tady minimálně překvapil a ne zrovna pozitivně. Také mi přijde nevyužitá linka kolem Delilah a Yaa (Manny Macinto v docela jiné roli než v the Good Place). Jejich motivace a společná minulost s Mášou se dala rozebrat mnohem více do hloubky. Celkově bych seriál nedoporučila nikomu v akutní psychické nepohodě (ačkoli není vůbec tak trýznivý jako třeba Ostré předměty) a tomu, kdo má rád rychlejší tempo. ()

JohnnyD

Fajn ale strašne vidieť, že sa to hrá na HBO a napriek áčkovému castingu, predlohe, producentovi i prvoligovému režisérovi to nie je ono. Je tu pomerne dosť vaty (dalo sa to osekať na cca 5 častí) a napriek veľkej stopáži nie všetky postavy majú adekvátny priestor (o zamestnancoch "sanatória" skoro nič nevieme a pozeral som to kvôli Samare a tá tam mala malý priestor). Dobrá oddychovka ale nie je to nové Big Little Lies. ()