Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

mchnk

Tak asi takhle nějak má vypadat film z prostředí hulení, halucinogenních kyselin a dalších sněhových drog. To vše s nenuceným humorem bez hranic. Přiznám se, že s dabingem si to vážně neumím představit, a raději si to ani nepředstavuju. Po 20ti minutách filmu už bych se hodně divil, kdyby věta nekončila slovem "man". Chongova přirozená mluva a (hippie) reakce jsou výborné stejně jako vysmažené ksichty přítomných slečen. Naprosto skvělý, chvílemi pochopitelně absurdně se vyvíjející tripový výlet nejen těchto dvou zmatlanců je potřeba vidět, líbí-li se Ti filmy tohoto typu. Ovšem musím jasně prohlásit, že novodobé komedie z podobného prostředí, jsou oproti tomuto filmu, až neuvěřitelně trapné. Skutečně výborná zábava, která má takový, řekl bych, až formanovsky laděný závěr. ()

ABLABLABLA

Dá se to sledovat i bez jakýchkoliv podpůrných látek (a dokonce i bez předchozí zkušenosti s nimi) a stále to může být sranda na 4*. Já se alespoň bavila královsky. Tommy Chong je pro mě ode dneška synonymum zhulence. Viděla jsem ho prvně tedy v That 70's show, ale po dnešku aspoň vím, kde nabral ten talent na "man" and "dude" a vůbec svou vizáž. No a Cheech Marin mu dělal perfektního parťáka. Jinak ach ten paradox, že si pořád stěžovali, kde vezmou hulení, když jeli v autě vyrobeném z trávy. "Pozor všem jednotkám. Měníme kód 3 - přímé sledování na kód 347 - úplná ztráta objektu kvůli totální neschopnosti." ()

corpsy

Dostal som sa k tomuto filmu náhodne a nechcene. A neľutujem. Opäť ukážka filmu, ktorý dnes už neprejde, pretože doba je už iná, aká bola doteraz. Skvelé dialógy a hlášky, uvoľnená atmosféra a skvelé komediálne výkony. Takže ak máte radi niečo iné, ako dnešné vyžehlené ´´módne´´ košele, hor sa do toho. ()

Han22

Teda to byl úlet. Filmy o hulení mě moc nebere, stejně jako hulení samotné, párkrát v životě jsem to zkoušel a prostě chlast je chlast :) A když na mě vybafly dva příšerné zjevy řešící kde sehnat trávu, málem jsem na tím spláchl a koukal se směsicí nepochopení, zhnusení a pobavení. Dva borci shání trávu, aniž by tušili že pašují mariánkovou dodávku přímo z Mexika, v patách parta policajtů co jsou ještě větší dementi než oni, cestou nabalí dvě holky (z nichž jedna vypadá jak 20 let na fetu) a nakonec světe div se vyhrají soutěž kapel. Muzika (jakýsi pravěký punkrock) byla dobrá, kupodivu to byla celkem nahláškovaná zábava (falešná šukačka v dodávce best :D) a opravdu je něco úplně jiného než cokoliv co se v koncem 70. let točilo. Ale stejně to tak nějak šlo mimo můj vkus. 3* jsou tak akorát. ()

frolish

Ono vtipne to je, teda najma ak to pozerate v podobnom stave v akom sa nachadzaju hlavni hrdinovia a mate uz za svoj zivot co-to ubalene... Ale na druhej strane si nespominam na vela, co by sa mi nejako extremne vrylo do pamati alebo ma uplne polozilo na lopatky... Taka fajn pohodovka pre uzsiu skupinu ludi :) 70% ()

• Ellen Barkin v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Pes, který jedl burrito poté, co byl odhozen na zem, nebyl cvičeným psem. Šlo o zatoulaného psa, který jednoduše vstoupil do záběru, vzal burrito a odešel. Hercům Cheech Marinovi a Tommy Chongovi se to natolik líbilo, že záběr ve filmu zůstal. (Epistemolog)
  • Raná sestava legendární LA punkové kapely The Germs se účastnila show Battle of the Bands v klubu Roxy spolu s dalšímy kapelamy té doby. Zpěvák Darby Crash a zbytek kapely však během jejich konkurzního vystoupení před živým publikem vyvolali rvačku, jelikož jim bylo řečeno, že ve filmu nebudou. (Epistemolog)