Skautův průvodce zombie apokalypsou

• USA Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (viac)

Tři skauti a dlouholetí přátelé spojují své síly s drsnou servírkou, aby se stali tím nejnepravděpodobnějším týmem hrdinů. Když jejich město zpustoší invaze oživlých mrtvol, je na čase složit toho nejdůležitějšího bobříka ze všech a pomocí skautských dovedností zachránit lidstvo před zombie zkázou. (Magic Box)

SOLOM.

Občas se ve mně probudí mé sadomasochistické choutky a pustím si i nějaký ten zombie film. Osobně tento hororový subžánr vůbec nemusím (až na pár vyjímek typu REC a staré Romerovy klasiky), ale tento film mě skutečně zaujal svým obsahem. Sám jsem do devatenácti chodil do skautu, takže jsem byl zvědavý, s čím že se tvůrci vytasí tentokrát. Hororové komedie a zvláště ty se zombíkama občas dokáží pobavit i mou maličkost a tady se režisér Landon trefil do černého. Popravdě jsem si sledování jeho filmu, opravdu užíval od první minuty. Morbidní zábava plná černého humoru, slušných gore scén i solidních hlášek dávala docela zabrat mé bránici. Mám rád, když se podobné filmy neberou moc vážně a divákovi naservírují pořádnou porci ujeté podívané, při které divák doslova vypne a hlavně se nenudí. Bizarních situací je tu přehršel, protože tvůrci rozhodně nešetřili své „choré“ mozky a divákům naservírují množství neskutečně bláznivých scén, na které se hned tak nezapomene. 70% ()

Necrotongue

Jak se dnes ukázalo, věk se na mě ošklivě podepsal, a já už si tak neumím některé záležitosti užít takovým způsobem jako před lety. To se týká i tohoto filmu, u jehož reprízy se sešla má nechuť k uniformovaným dětským organizacím s tím faktem, že mi mnohé zdejší humory už nedokázaly zvlnit ret natož rozechvět bránici. I tak se i dnes našly ve snímku momenty, které mi přišly vtipné, některé krkolomné způsoby odživotnění nemrtvých byly vskutku vynalézavé a dlohonohé krasavice ustřelující hlavy dvanáctkou brokovnicí mě zjevně berou. No, abych to nekomplikoval, i dnes jsem se ještě u filmu slušně bavil, jen mi bylo líto, jak se tvůrci dostávali s humorem mimo mou komfortní zónu a jak sklouzávali ke klišoidům a patosoidům. To byly hlavní důvody, pro které jsem snížil své původní hodnocení, ale kdybych šel pod tři kousky, nebylo by to ode mě fér. / Poučení: Než vypukne zombie apocalypsa, nauč se texty písní Britney Spears. ()

S.Quentin QUALE

Nadprůměrná zombies komedie, což bohužel není zbožím zas až tak vzácným, k čemuž se váže i tuhý konkurenční boj. Top kvalit Zombielandu nebo Juana, pobíječe příbuzných Skauti nedosahují. Je způsobeno to především faktem, že je prostě jednodušší vyrobit pubertální humor než humor (ne)korektní. Tím tady nechci pronášet fotrovský rozumy, jen poukázat na ten rozdílový kvalitativní bodík. Jinak je samozřejmě o zábavu postaráno, takže jakýkoliv hejt odmítám. I když humor ve vztahu k výše zmíněnénu skřípne, gore je jako základ úspěchu propracovné, příběh po klišoidní scénáristické lince vygradovaný, takže i když se mouchy najít dají, v rámci subžánru se můžete těšit na chvalitebnou zábavičku. Pokud Chris Landon vydrží u hororu, což si bohužel nemyslím, tak z něj třeba něco bude. Kvalitativně rovnocenné s letošními úpírskými Bastardy. 75% ()

JohnnyD

7/10 Christopher Landon sa tu síce len rozbieha, ale Scouts Guide to the Zombie Apocalypse je nadupaná béčková chlapčenská fantázia so sprostými dialógmi, krvavými mordami a prepáleným príbehom o dospievaní. Až je škoda, že Landon a spol s týmito motívmi nepracovali viac a o niečo vážnejšie (napr. ako s nimi v podobne šialenom príbehu narábal McG v The Babysitter). ()

anderson

Réžia českého znenia (MAGIC BOX 2015) = VERONIKA VESELÁ - Nikdy by ma nenapadlo, že nejaké "majors" štúdio vypustí do mainstreamového mediálneho sveta tak brutálne bezuzdnú, tromáckou poetikou šmrncnutú, tínedžerskú zombie komédiu. Počnúc zombie jeleňom, cez zombie silikóny až po zombie penis. To všetko v štýle prcičiek, ale pritom absolútne dynamické a vtipné. Fakt som sa bavil a nemusím dodávať, že prsnatá striptýzová "servírka" už bola len čerešničkou na krvavej torte. (28.1.2016) ()

• Píseň, co začne hrát v Bentley, aby odlákala zombie, je „Crank That“ od Soulja Boy. (Yoshimitsu)
  • Zhruba v čase 10:20, kdy se auto srazí s jelenem, se rozbije přední sklo na straně řidiče. V dalších záběrech je ale rozbité sklo u spolujezdce. (masekjc)
  • Natáčelo se ve městě Cypress a Santa Clarita v Kalifornii a v blízkosti školy Lexington Jr. High School. Scény na policejní stanici byly natočeny na opravdové policejní stanici ve městě Seal Beach v Kalifornii. (willy1)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman