Slasher

Potvrzuji že nevyvážený. Ale ani kolísající tempo, podivně smotaný případ a vyloženě stupidní postava "mechanického muže" mi nezkazilo jasná pozitiva. Tady to existenciální policejní drama (s lehce Twilight Zone atmosférou) o osudu vyhořelýho a zpruzelýho měšťáka morálně na scestí totiž exceluje v ideální noir lokaci hříšných ulic a nočních podniků v centru starého Chicaga. Závěrečná honička v okolí Wrigley budovy a především intro / outro města jako vypravěče je dost topka. "I am The City. Hub and heart of America. Melting pot of every race, creed, color, and religion in humanity..." ()

Bebacek

Víc nevyváženější noir jsem fakt asi neviděla. John H. Auer byl evidentně jeden z největších hollywoodských lůzrů soudě podle extrémně malého počtu hodnocení jeho filmů. Místy je to vážně nehorázně hloupé, například porod na ulici - policajti odnesou ženskou za zídku a za tři vteřiny jeden z nich vyleze z mimouchem v náručí.. Prostě geniální. ()

liquido26

Ano, jak se tu už píše, je to nevyvážený film, protože příběh sám o sobě a ani postavy vůbec špatné nejsou, ale jsou tu ty hodně hloupé momenty typu porod na ulici anebo SPOILER: ten parťák - to měl bejt jako duch nějakýho poldy nebo co? KONEC SPOILERU. A rozhodně by mi nevadilo, kdyby to bylo trochu kratší. ()

Topco

Posledný nevidený noir z Eddieho TOP 25tky. Skutočne nevyvážená, miestami nudná vec s častými „wtf momentmi“ (okrem spomínaného pôrodu aj záhadný nový partner). Úvod, kedy sa nám však prihovára samotné mesto má až nevídane tajomnú atmosféru a záverečné dejstvo s naháňačkou nočným mestom je tiež takisto veľmi pôsobivé. Škoda, mohlo to dopadnúť oveľa, oveľa lepšie. ()

hanagi

Spoiler! Hezky nasnímané noční město a výborná závěrečná honička v kolejišti chicagské nadzemky. Postava tajuplného parťáka v policejním autě mi vůbec nevadila, vnímám ji jako hrdinovo "černé" svědomí. Všimněte si, že on nikdy přímo nezasahuje do děje, jen ho komentuje. ()