James Stewart jako Destry, starostův zástupce s vybranými způsoby, jež nemá rád zbraně, je povolán do zkorumpovaného pohraničního města Bottleneck, aby tam nastolil pořádek. Zprvu se mu do tohoto těžkého úkolu moc nechce, ale změní názor, když potká okouzlující Frenchy (Marlene Dietrich), majitelku baru, která tu zpívá legendární hity jako The Boy sin The back Room, a do níž se Destry bezhlavě zamiluje. Díky mnoha nezapomenutelným hereckým výkonům a vtipným dialogům představuje tento western opravdovou lahůdku pro milovníky tohoto žánru a pokládá vysoko laťku pro nadcházející westernové komedie. (oficiálny text distribútora)

berg.12

Spojení James Stewart - Marlene Dietrich - western bylo pro mě zprvu stejně nepředstavitelné, jako že ve westernu uvidím nějakého Rusa nebo takhle řádskou ženskou rvačku. Ale ono to opravdu skvěle funguje, i když to nakonec určitě není tak jednoznačná komedie, jak se nám text distributora snaží sdělit. ()

MikO_NR_1909

No, rozhodne som čakal viacej. Scenár má komediálne pohnútky, občas vám privinie aj úsmev na tvári, ale to pasívne režijné vodotesno je skrátka dosť uťahané, ničím neprekvapí. Po zábave príde na rad akási dramatická vrstva pouličného (ne)poriadku a určitej vážnosti, kde ale Marshall zlyháva. Mohol to viac prispôsobiť muzikákovo, aby som vedel, do čoho idem. Takto vzrušia len dáke bitky a romantika oboch protagonistov. Nič svetoborné, najmä keď si uvedomím, koľko lepších Fordových westernov počastujem rovnakým hodnotením. Ale pouvažujem o štyroch, taký Robin Hood ma zaujal ešte menej. ()

corpsy

Nezaradil by som to ani do žánru western, ani do komediálneho žánru. Skôr ide o situačnú drámu s humornými prvkami ( grotesktné vedľajšie postavičky ), ktorá najamerickejší filmový žáner pripomína iba výpravou a dobou. Napätie, tu vytvárajú kolízie medzi postavami, ktoré si medzi sebou vymieňajú dobre napísané dialógy a osudové pohľady. ()

jonyyy

Do posledních minut jsem netušil, proč má film český překlad Vzpoura žen a myslím, že je celkem nevhodný a nicneříkající. Celkový dojem je poměrné zklamání. Celý průběh si budoval něco, co jsem čekal, že vygraduje v úplném závěru a nakonec přišlo úplně něco jiného a naprosto nečekaného, co předchozí průběh naprosto nijak nenaznačoval. 71% ()

kaylin

James Stewart je americký národní poklad, který měli za života docenit mnohem více. Je to jeden z nejzajímavějších herců, a to v tom smyslu, že vás prostě baví se na něj dívat. Když tam je, věříte, že to bude dobrý film jen proto, že tam je. A on to pak dobrý film je. Western mu slušel jako všechno ostatní a z tohohle udělal skvělou komedii, která je stejně chlapácká jako hravá a ženská. Marlene tu hraje až druhé housle. ()

• Film byl o dvacet let později převeden do divadla. (Kulmon)
  • Jedná se o adaptaci klasického westernu Maxe Branda Divoký jezdec (1930), jehož české překlady vycházejí od roku 1932. (NinadeL)
  • V roce 1945 byl Destry nastudován jako rozhlasová hra, kde si James Stewart zopakoval svou roli z filmu. (Kulmon)