Gentleman s revolverom

(festivalový názov)
  • Česko Gentleman s pistolí (viac)

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

campix

Hodně oldschool a vlastně i feel-good drama. Gentleman s pistolí sleduje příběh inspirovaných skutečnými událostmi Forresta Tuckera zlodějíčka, který kradl celý život, několikrát byl chycen a vždy nějak rafinovaně utekl. Na stará kolena nehodlá nic měnit a v elegantních loupežích pokračuje i nadále. Robert Redford je postava ke, které snad nejde mít antipatie a všechno to tak krásně pomalu plyne. Rozhodně to není ničím převratný film, ale mně nějak sedl do nálady a krásně jsem si ho užil. ()

TheDarKnig

He was smiling. Krásně melancholická, staromódní rozlučka jedné herecké legendy. Postavy zde se vyrovnávají se stářím a stereotypem života, přesto je film díky neodolatelnému Forrestovi plný optimismu a energie, a mnohdy vyvolává úsměv na tváři. Docela obyčejný film o neobyčejném člověku, plný hřejivých dialogových výměn o životě, sympatického a přesného herectví (Redford a jeho interakce s kýmkoliv ve filmu, Affleckův policajt a jeho děti) a 70s retro stylizace - excelentní kamera a střih. Závěrečná půlhodinka filmu je naprosto bezchybná, nostalgická a úžasně pozitivně emotivní. P.S. Sissy Spacek potvrzuje (po výborném výkonu v Castle Rock), že prožívá svou hereckou renesanci. 8/10 ()

Tosi

Je znát, že film vznikl jen jako hold pro Redfordův poslední záběr. Tematicky to sedí jak prdel na hrnec, protože je to o člověku, který odmítá přijmout čas. Hvězdná aura je z Redforda stále cítit navzdory vráskám a prkenné chůzi a jeho hraní je stále půvabné. Se samotným filmem už to tak slavné není, zbytečný nebyl, ale trochu nudný ano. ()

angel74

Fascinuje mě ta neuvěřitelná útěkářská kariéra Forresta Tuckera, gentlemana mezi bankovními lupiči, kterou se nechali tvůrci filmu volně inspirovat. Poměrně dlouho jsem to viděla na tři hvězdičky, ale za milou retro náladu snímku a úžasné herecké trio v čele s Robertem Redfordem, jemuž báječně sekundovali Sissy Spacek a Casey Affleck, musím jednu hvězdičku přidat. ()

Streeper

Herecky dokonalé, příběhově je to misty trošku pomalejší, ale zaujalo mě to. Ano jsou tam místa, které mě nudila, takže jsem si raději vzala telefon do ruky a jen jsem vzdáleně poslouchala. Nazvala bych je jako hluchá místa filmu, ale tvůrci potřebovali něčím příběh vyplnit, aby to nebylo jen o vykrádání bank. Velká škoda je, že útěkům z vězení věnovali jen tak krátké sekvence, na jednu stranu to bylo zpracované velice dobře, na druhou bych se o tom klidně dozvěděla vice. Moc mě bavili scény s vykrádáním bank a celkově Robert Redford to zvládl na jedničku a bavil. U Caseyho to bylo trošku složitější, pro mě je to hodně záhadný člověk, u kterého netuším, jestli je mi sympatický nebo ne. Tady spíše nebyl, strašně mě štval jeho flegmatický přístup k případu a celkově mi jeho dějová linka přišla zbytečná. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu Telluride. (ČSFD)
  • Scénář vychází z článku Davida Granna z roku 2003 v The New Yorker s názvem „Starý muž a zbraň“. (ČSFD)

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)