V deštivé monzunové noci stíhá policie spisovatele Vikrama Sethiho (Sidharth Malhotra), kterého podezřívá z vraždy manželky. Při útěku si muž náhodně vybere byt, kde se pokusí ukrýt. Policie ho ale dostihne a to přímo nad mrtvým tělem právníka Shekhara Sinha (Samir Sharma), majitele bytu. Vyděšená právníkova žena Maya (Sonakshi Sinha) řekne policii, že ji Vikram vzal jako rukojmí a jejího muže zabil. I Vikram poskytne vyšetřovatelům svoji verzi událostí, ta je ale zcela odlišná. Detektiv Dev Verma (Akshaye Khanna) musí rozplést, kdo mu lže a kdo říká pravdu. (rikitiki)

Marze

107 minutový indický thriller bez vyrušování písněmi a vedlejší zápletky, který skutečně funguje? Ano. Ittefaq je bollywoodský film, vkusný, silný thriller, který mě nechával stále v nejistotě. Není úplně perfektní, ale je chytrý. Oproti současným filmům natočeným pro efekt je osvěžující. Jinak je podobný hollywoodské produkci. Detektivní mysteriozní zápletka dokáže ohromit. Khanna má kouzelný šarm a hraje svou roli s lehkostí , šikovností a duševní rovnováhou. ()

Ramanam

Chytlavý thriller vystavěný na klamání a hře kočky s myší. Co se skutečně událo? Kdo lže a kdo říká pravdu? Příběh je vcelku prostý, ale výtečně napsaný, silný s působivou atmosférou a podepřen přesvědčivými hereckými výkony. Rozhodně i podkresová hudba napomohla k výraznějšímu prožitku. Dokázalo mě to chytit, vtáhnout a nepustit až do samého konce, což je vždy známka skutečné kvality. Akshaye Khanna si v roce 2017 zahrál ve dvou filmech postavy detektivů. Oba tyto filmy jsou výtečné a mohu s radostí konstatovat, že stejně jako jeho výkony. Netajím se tím, že tento herec nepatří zrovna k mým oblíbeným, ale zde si mě vskutku získal a tyto postavy mu dokonale sedly. Rozhodně si ho začnu všímat více a kdo ví... ? Sidhartha Malhotra a Sonakshi Sinha rovněž nejsou herci, které bych cíleně vyhledával, ale zde se předvedli na výbornou. Musím jen podotknout, že Sonakshi Sinha je mi z této hlavní trojky zcela určitě nejsympatičtější. Gradující závěr jen potvrdil kvality celého snímku a musím zatleskat a smeknout. Nechci vůbec naznačovat nic z děje, ale nemohl ten detektiv třeba zavolat na nějaké místo, aby se něco, co se stalo, nestalo? Jsem opravdu spokojený a nadšený. Na hvězdný strop se to nedostalo, neb jsem tam nenašel nic „svého“, ale na zpracování mohu pět jen slova chvály. Silné čtyři hvězdy a bylo mi potěšením. ()

Andrea1717

Podarená detektívka, kde človek od začiatku drží palce sympatickému Sidhartovi, aby sa dostal z obvineia z vraždy svojej ženy a ešte jedného muža. Nie je dôvod neveriť v jeho nevinu aj keď, niekde v podvedomí divák tuší, že niečo tu nebude tak ako vyzerá.Taká pomerne veľmi komorná detektívka, ale podarená. Kto tomu ale prisúdil prívlastok "mysteriózní" zjavne nemá predstavu čo toto slovo znamená... áno záver stojí za to, kto by to čakal? ()

*CARNIFEX*

Indická kriminálka o úspešnom spisovateľovi, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy, a muža, ktorého mal náhodne zabiť počas úteku pred políciou. Na prvý pohľad zdanlivo jasný prípad, však disponuje nejednou trhlinou, ktorú bude treba objasniť. Výborná India, s výborným hereckým obsadením, kedy samotná story, odohrávajúca sa v dvoch paralelách, skutočne nemá kedy nudiť. Samozrejme, je to "iné", svojské, no HLAVNE "NE-americké", bez tradičného klišé, ktoré mňa osobne nesmierne unavuje. Smelo do toho .. ()

Lacike

Kriminálka založená na dialógovom duely vyšetrovateľ vs. podozrivý. Niekomu tie nekonečné kecy možno budú pripadať strhujúce, ale mne nie. Obidvaja sa síce tvária strašne vážne, ale mne bolo po pol hodine úplne jedno, kto z nich má pravdu. Snahu o temnú atmosféru naviac neustále zhadzujú všetci ostatní policajti, ktorí sa tu objavia. Sú to ešte väčší idioti ako tí kórejskí filmoví policajti a to je už čo povedať, lebo to je kategória sama o sebe. Jediné, čo ma zaujalo, bola pôsobivá kamera, ktorá spolu s upršaným počasím filmu dodala určitú atmosféru. Napriek pointe a tomu, že som Mahotru videl zase v novej polohe, ma to dosť sklamalo. 5/10. ()