Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španielsko La perversa señora Ward (viac)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

Bloody13

Zdejší nadšení z tohoto kousku je oprávněné. Excelentní giallo ze stáje Martina, jenž má na kontě například výborné Torso a Case of the Scorpion´s Tail. Martino tu opět rozehrál excelentní hru kočky s myší, že tápající divák se doslova stébla chytá, aby stejně nakonec utonul ve skrytých indiciích a falešných stopách. Parádní závěr vás obšťastní hned několika překvapivými zvraty, které vás zkrátka dostanou. The Strange Vice of Mrs. Wardh jinak skvěle odsýpá, nechybí spád, pěkná hudba, nahá těla a blýskavá čepel vrahovy ostré břitvy. Martino dobře věděl, co od něj fanoušek chce. ()

K.I.N.G.

Podivná neřest paní Wardhové. Zatím nejlepší giallo, co jsem v životě viděl (teda i když jich nebylo nějak moc, viděl jsem už pár dost dobrých kousků). Všechno je tu správně a kupodivu všechno úplně sedí, rozuzlení je brilantní a film nabývá na hodnocení ještě i po jeho skončení, totiž čím víc nad tím pak přemýšlíte, jakou krásně propletenou, promyšlenou a bezchybně natočenou hru jste měli možnost sledovat, tím víc vás to nutí sahat po větším počtu hvězdiček a mně už k pěti hvězdám chybělo jen docela málo. O výbornou hudbu se postarala skladatelka Nora Orlandi. ()

PetrPan

Včera: I pro oči Edwige Fenech šel bych světa kraj a můj rozum mi při pohledu nejen do nich padá do kalhot a tam nezůstává ležet. Zapomínám na překombinovaný konec, zapomínám na logický kiks ohledně fingované sebevraždy ( té druhé, ta první byla dokonalá), zapomínám na všechno a tak jako tonoucí se stébla chytá, beru rozum do hrsti, abych svou mysl osvobodil od Edwige... Po 10 minutách jsem šel spát. Dnes: Raději bez rozmyslu dávám za pět. ()

MontyBrogan

To čo mi na starších filmoch podobného žánru zvykne vadiť, tu bolo práve najväčším pozitívom. A teda vraždenie, alebo akčné scény ako také. Tie boli totiž zvládnuté väčšinou výborne, hlavne vďaka kreatívnej kamere. Ale záverečné rozuzlenie za pomoci vysvetľovania na mňa pôsobilo už trochu smiešne. Preto je moje hodnotenie napokon iba takto mierne nadpriemerné. Ale musím uznať, že toto zoznamovanie sa s giallom bolo pre mňa príjemným prekvapením. A to nielen kvôli fascinujúcej kráse herečky v hlavnej úlohe. ()

Fiftis odpad!

V skutku príšerný film, ktorý akoby vyšiel z pera Uwe Bolla. Človek nevie či to má brať ako light porno alebo nadmerne romantický film. Neviem prečo je film aj v kategórií horor a mysteriózny. Je to bez jedinej lakačky bez čohokoľvek mysteriózneho. Miesto toho tu máme nechutné "porno" scény s nechutnými ženami a ešte nechutnejšími chlapmi, vo filme sa ukáže pár kôz, ako film nemá ani po tejto stránke dostatočný drive, ktorý by vás rozdráždil v rozkroku. Je to síce Španielsky a Taliansky film, ale i tak musím skritizovať "hercov" ktorí nepodávajú dobré výkony, popravde som počas filmu rozmýšľal, či to nie sú skôr pornoherci, pretože to by vysvetľovalo kvalitu herectva celého osadenstva. Do teraz netuším o čom to bolo a o čom sa snažil film poukázať. Po mesiaci sa budem diviť, že som túto snímku videl a nespomeniem si o čom bola. ()

• Natáčení probíhalo v rakouské Vídni. (Epistemolog)