Malí muži

(festivalový názov)
  • Česko Malí muži (festivalový názov) (viac)

Rodičia trinásťročného Jakea sa rozhodnú presťahovať z Manhattanu do domu po jeho starom otcovi v Brooklyne. Tu sa Jake zoznámi s charizmatickým Tonym, ktorého matka vlastní obchod na prízemí rovnakej budovy. Keď sa ju po krátkom čase Jakeovi rodičia rozhodnú vyhodiť, chlapci sa sprisahajú a začnú rebelovať. Scenárista a režisér Ira Sachs je výborným rozprávačom ľudských osudov. V každom svojom filme, a Malí muži nie sú výnimkou, si zvolí jeden, zväčša veľmi jednoduchý konflikt, ktorým vytvorí pretext k detailne vyprofilovaným postavám. Vďaka tomu dokáže divák pochopiť aj správanie a rozhodnutia postáv, ktoré by inak hneď odsúdil. Malí muži sú malým filmom, s možno marginálnymi, ale dôležitými pravdami o modernom svete. Jeho krása spočíva v jednoduchom zobrazení a vzácnom pochopení toho, ako to na svete chodí. (Art Film Fest)

JohnCZ

Takový ten typ filmu, který znenadání přijde, potěší a zase zmizí v zapomnění. Příběh o přátelství dvou chlapců a jejich rodin, které mezi sebou řeší nějaké ty spory. Není to nijak přehnaně dramatické, je to vlastně hodně realistické a to včetně vyústění. Je to příběh, který se může stát kdekoli a je jedno, jestli se jedná o Spojené státy či naši malou zemičku. Příběh ze života podaný jednoduchou, skromnou a především uvěřitelnou formou. ()

kajas

Předchozí Sachsův snímek mě hodně mile překvapil, proto jsem k "Malým mužům" vzhlížela s velkým očekáváním. Nakonec se z nich vyklubal lehce nadprůměrný film sympatický svou nenápadností a poklidným tempem. Skvěle zvolení dětští herci. ()

Aljak

Celkom fajn atmosféra, aj zaujímavé postavy - ale to boli asi jediné dve pozitíva tohto celého filmu. Scenár bol nezáživný, zápletka nevýrazná a vývoj deju mdlý. V podstate všetko, čo mi na filmoch dramatického žánru (teda aspoň sa to tak tvárilo) zvykne vadiť. Takže slabota. Viac k tomu nemám čo povedať... ()

angloumene

Taková ta klasická jednohubka o dospívání, přátelství a o tom, že svět často není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Příjemné, jednoduché a milé dílko na dlouhé odpoledne. Celkově 72 %. ()

Bachy

Hele tudy to nevede, bohužel. Ne, že by rozpad přátelství a výchova byla malá témata, ale zřejmě s tím na papíře a za kamerou pak míchat někdo s trochu větší dávkou emocí. Projelo, proplulo, neublížilo a zmizelo. Nemám co vytknout, ale jen proto, že v nevyplněným testu taky není moc k opravování. #kviff2016 ()