Kapitán "Rip" Murdock (Humphrey Bogart) se vrací z evropských bojišť, aby převzal válečné ocenění. Namísto toho však musí najít svého parťáka Johnnyho Drakea, který záhadně zmizel z vlaku na cestě do Washingtonu. Stopa vede do malého města Gulf City, kde Johnnyho objeví, ale neschopného vypovědět důvody svého náhlého útěku. Mrtví totiž nemluví. A tak se Murdock pouští do vysoké hry s nízkými kartami, když chce zjistit, co má jeho kamarád společného s místním mafiánem Martinellim, krásnou zpěvačkou Dusty a jejím zavražděným manželem. (Hwaelos)

cheyene

Napínavý film-noir s obrovskou atmosférou a jako vždy charismatickým Humphreym Bogartem. Tentokrát jde o příběh zapeklitý, docela komplikovaný, ale ne tolik, aby se divák ztratil. Setkáváme se tu s femme fatale, výborným prostředím a zvraty v ději, což je obrovské koření Cromwellova počinu. Z nějakého subjektivního pocitu musím dát 5*, neboť na mě Dead Reckoning dýchlo něco, co se těžko slovy popisuje, ale zcela určitě to ve mně během sledování a ještě i po zhlédnutí rezonovalo. ()

DoNotCross

Pro začátečníky skvělá příležitost pro seznámení se s žánrem "černého" filmu, dostane totiž všechny typické charakteristiky v krystalicky čisté podobě. Vnitřní monology, hustá atmosféra, cynické hlášky a svým způsobem dokonalá femme fatale, jejíž nepřirozeně hluboký, chraptivý hlas odhaluje hnilobu za andělskou tváří. Pro znalce "noirových" klasik nepřináší vůbec nic nového-a tak se stává poměrně předvídatelným. Přesto jsem byl snímkem pohlcen-ať už za to mohl skvělý Bogie, tajemně děsivá Lizabeth Scott nebo ta temná, hustá atmosféra, která vás nutí vychutnat si tohle dílko jedním, mocným douškem. ()

Martin741

Suhlasim s Mejlou, cim viac noir filmov clovek vidi, tym rychlejsie rozpozna kvalitu od priemeru. Tuna plavam vyslovene s mainstreamom, musim vysoko vyzdvihnut  zapletku /behom jazdy vlaku sa stratil jeden clovek, ktoreho je treba najst/. Vyzdvihujem vybornu femme fatale, zapletku, gradaciu no a takto  : keby som film videl hned po povedzme Sunset Boulevard 1950 tak film dost sklepem a sknci vo vyslovenom priemere. Keby som Dead Reckoning videl po Segosovych "kultoch" - vysoko  ohodnotim. 77 % ()

kyselina

Z Bogarta mám vždycky mráz na zádech, ať hraje kohokoliv. Navíc, když počítá se smrtí, jeho jizvy vyjdou ještě víc na povrch. Umí hrát loosery, umí hrát padouchy a umí to všechno zúročit...pravda, někdy mu to nevyjde, ale tady své trumfy dokázl prodat. Jako kapitán Rip Murdock chce za každou cenu zachránit čest svého kolegy a přitom se mu, jako obvykle, připlete do cesty osudová žena, jenže...He doesn't trust anyone, especially women. ()

Hwaelos

Vidět tenhle snímek před Pojistkou smrti, Hlubokým spánkem a dalšími deseti špičkovými noiry, stříknu si z něj do trenek. Z filmu až příliš sálá snaha vycucat noirovou esenci ze všech dostupných zdrojů a ve vysokých dávkách ji zrecyklovat. Dramatická hudba, temné siluety na zdech, mrcha s andělskou tváří, všudypřítomné dusno a/nebo déšť, drsné hlášky a samozřejmě Bogart. Pokud milujete ne-žánr noir tak jako já, nemůžete si Dead Reckoning neužít, ale ze stejného důvodu si ho asi nezapamatujete... Čímž se vlastně jen podepisuju pod M.E.J.L.ův komentář... ()

• Zpěv Dusty (Lizabeth Scott) v baru song ve skutečnosti obstarala zpěvačka Trudy Stevens. (Mol)
  • Když se ve vlaku Drake (William Prince) dozví, že bude odměněn medailí cti, postava Murdocka (Humphrey Bogart) zažertuje, že se Drake možná dočká toho, že bude sedět nahoře na piánu, zatím co mu u toho bude prezident hrát. Je to narážka na skandální fotografii z roku 1945, kde president Harry Truman hraje na piáno, zatím co mu na něm leží blonďatá dívka. (Mol)