Bad Boy

Poľsko, 2020, 109 min

Réžia:

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Stramowski, Zbigniew Zamachowski, Sławomir Peszko (viac)

Dva bratři žijí doma s matkou v brutálním područí otce chuligána, který je fyzicky i psychicky terorizuje. Starší bratr Pawel to už jednoho dne nevydrží a nožem otce zabije. Osudy obou bratrů se poté diametrálně rozdělí, když se z mladšího Piotra (Maciej Stuhr) stane vzorný policista, zatímco Pawel (Antoni Królikowski), stižený svým dávným skutkem, jde ve šlépějích svého otce. Brzy se však cesty obou bratrů znovu protknou, přičemž tentokrát budou oba stát na opačných stranách barikády. (C0r0ner)

EvilPhoEniX

Patryk Vega trochu jinak, ale pořád kvalitka. Tentokrát se zaměřuje na fotbalové chuligány, kteří se mezi sebou rubou čímkoliv. Má to zajímavé postavy, ostré bitky a nebyl by to Vega kdyby nedošlo na gore chuťovky :) uříznutí nohy Motorovkou neomrzí nikdy a Katarzyna Zawadzka je ženská k pomilování. Bavilo mě to. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Enšpígl

Myslím si, že tady Patryk ujel, ne snad násilím, fetem a celkovou lidskou asociálností, ale živě si představuji jak klub velikosti Legie W patří chuligánovi a financuje ho z kšeftama z drog a když hráč netrefí zařízení, tak mu v šatně přerazí nohu, to by se do takovýho klubu určitě fotbalisti jen hrnuli. Navíc podle mě nebyl úplně dopiplanej scénář lecos působí fakt když to spadne z višně. Jasně rvačky a jednotlivý scény, třeba šukací, to Patrykovi jde o tom žádná, hlavní ženská postava je píča k pohledání to v dnešní době třeba v americkejch filmech už snad ani nejde, takto vykreslit ženu, takže na levičáckou poltickou korektnost Patryk tayk tradičně taky sere za což má palec nahoru, ale možná míň koksu při psaní scénářů by neškodilo. ()

Kudly4

No, za mě asi určitě nejméně zábavný film od Patryka. Charaktery postav nudné, nezajímavé a příběh strašně obyčejný. Nebýt zde krásné Katarzyny a v závěrů pár drsnějších scén (motorovka, noha fotbalisty, rozmlácené péro) tak by to asi nebylo ani na ty tři hvězdy. No, né vždycky musí vše dopadnout dokonale, tím nechci ale říct, že je Bad Boy špatným filmem, já jen že jsem si už zvyknul od Vegy na lepší, brutálnější, odpornější a zábavnější filmy. Ale co, není každý den posvícení. Čeká nás ještě spousta filmů, od tohoto mistra. ()

Arsenal83

Vegov štýl je proste niečo, čo mi veľmi sedí, a nebude asi dlho trvať, kým si ho hodím to top 10 režisérov. Páči sa mi, že si striedavo vyberá prostredie, kde zreflektuje svoje kriminálne, vulgárne a násilné predstavy, ktoré vlastne predstavami ani nie sú. V podstate sa ony reálne dejú, aj keď nie sú vždy na svetle sveta. Poľsko a chuligáni to je pálčivá a stále živá téma nejaká naša belasá šľapka sa s nimi nemôže ani rovnať. Unia Varšava je zaiste odkazom na Legiu, ale tí poľskí rowdies sú rozlezení po celej krajine a ozaj ide z nich strach. Vega si vybral tú surovú stránku, niektoré zábery ani nie sú explicitné, ale chlapa zabolia. ()

verbal

Pokud je váš už tak vypatlaný fotr navíc ultras v Buzerantů partě, máte solidní genetickou predispozici, že z vás jednou taky jednou vyroste semiretardované agresivní animální hovado, popřípadě psychicky labilní impotent. Vega je rozhodně pravicový král ogólnopolskiej tabloidowej rozrywki, avšak dosud se mu tak nějak vždycky povedlo neklesnout až do Olmera a s amatérským entusiasmem Landy, režírujícího skinheadský buzikál, nechávat celkovou zábavnost vítězit nad pičiditou. Dosud. Teď se zřejmě rozhodl začít ve filmech prát prachy z prodeje drog, točit tisíc filmů ročně, a ať jeho dvorní rozkuřovač Przeblaf Olszewski napíče sebedementnější pičovinu, šup s tím na celuloid. Výsledkem je pak sice hezky natočený a výborně zahraný (Králíkář se Šťurem jsou jako obvykle bezchybní), ovšem nudný scénáristický armagedon o dvou postižených bratrech, advokátce s motorovým pekáčem a prefíkané policejní akci s krycím názvem „Vymaštěný orgán“, jenž by se mohl kvůli chování a pohnutkám jednotlivých bezcharakterů z fleku stát manifestem Kauzálního kokotismu. ()

• Štadión, na ktorom Unia Warszawa hrá domáce zápasy, je Mestský štadión vo Wrocławi. (tiradentes)
  • V cameu se tu mihne tehdejší polský fotbalový reprezentant Kamil Grosicki v roli kapitána Unie. (Morholt)