Nicku Charlesovi (William Powell) se povedla se svojí novomanželkou Norou (Myrna Loy) výborná partie. Je pěkná, bohatá a velkoryse akceptuje Nickův nestejnorodý přátelský kruh z let, kdy býval detektivem. Když je policie v nesnázích se sérií vražd, jež jdou zřejmě na konto beze stop zmizelému podnikateli Clyde Wynantovi, byla by Nora ráda, aby si jeji muž ještě jednou zahrál na detektiva... Podle bestselleru Dashiella Hammeta - první z šestidílné série detektivek o o Nicku Charlesovi a jeho paní Noře, jež založila slávu dlouhá léta jednoho z nejslavnějších filmových párů Hollywoodu Powella a Loy, kteří přes svých 14 společných filmů vždy zůstali "jenom" dobrými přáteli. (Pohrobek)

Krt.Ek

Postavy (konkrétně Nick Charles a jeho manželka Nora; výborní W. Powell a M. Loy), resp. jejich poznávání je v této konkrétní kriminálce zajímavější než detaily vyšetřovaného případu (k němuž titulní hrdina přijde jako slepý k houslím, takřka proti své vůli, což je též pozoruhodné), tedy se udrží v paměti déle; jestli to něčemu vadí, či ne, to si musí rozhodnout každý sám za sebe. Co se týče mne, tak to ničemu nevadí. Na každý pád, závěrečný banket s odhalením vrahovy totožnosti patří k těm scénám, které se nezapomínají, a jako takový si zaslouží být zvěčněn v komentáři. 75 % ()

ambron

Skvelý film, na ktorý som sa, aj keď je z 30 rokov, s radosťou pozeral. Kombinácia humoru a napätia je tu výborne nakombinovaná, no nezabudnuteľný zostane pre mňa Thin Man vďaka výkonu Powella a Loyovej, ktorý vytvorili medzi filmovými manželmi naozaj okúzľujúci vzťah. Len ma prekvapujem, že jednej z najpopulárnejších komédií sa u nás dostalo tak málo pozornosti. ()

strougy

Velmi zábavná konverzační komedie vhodně šmrnclá detektivkou, kde samotný zamotaný případ a okolnosti s ním spojené slouží jen jako důvod k dalšímu hašteření hlavní dvojice. Ta je sama o sobě výtečně zvolená, skvěle k sobě pasuje a jejich slovní přestřelky jsou dobře namixovanou směsí vtipných hlášek, láskyplných urážek a vhodně zvolených rán pod pás. Výborně je to vidět hlavně u večírkové scény, kdy neustálé rojení lidí oba zvládají s noblesou správných alkoholiků. Když se k tomu připočte Asta, typický to archetyp zbabělého psa, a sympatické vyřešení případu u pro detektivky tradičního setkání všech podezřelých, tak se aspoň v mých očích jedná o velmi povedený film. Silné 4*. ()

BigDeal

Film som si pozrel z toho najhlúpejšieho možného dôvodu - listoval som knihou "1001 filmů, které musíte vidět, než umřete", narazil som na plagát k tomuto filmu a stiahol som si ho, pretože ma, ehm, upútal ten malý sympatický hafan. To som bol potom prekvapený, keď som zistil, že okrem psích kúskov mi film predvedie aj solídnu detektívnu zápletku, ale najmä predstaví tak neskutočne sympatický, zábavný, neustále sa podpichujúci a popíjajúci filmový manželský pár, že si ani nespomeniem na žiaden iný, ktorý by sa mu mohol aspoň trochu rovnať. Ďalšie diely už zháňam, ak sa Asta neurazí, len kvôli nemu :-) ()

Webb

[6/10] (Cosmopolitan, MGM) (Čb. /// Produkce: Hunt Stromberg /// Scénář: Albert Hackett, Frances Goodrich podle románu Dashiella Hammetta /// Kamera: James Wong Howe /// Hudba: William Axt /// Nominace na Oscara: Hunt Stromberg (nejlepší film), W.S. Van Dyke (režie), Frances Goodrich, Albert Hackett (scénář), William Powell (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

• Pes Skippy, který hrál ve filmu psa Astu, pokousal během natáčení herečku Myrnu Loy (Nora). (Griffith)

Johnny Depp: western nebo detektivka?

Johnny Depp: western nebo detektivka?

04.09.2011

Fantasy western The Lone Ranger má pořád problémy. Původní suma, kterou režisér Gore Verbinski na film žádal, byla úctyhodných 275 milionů dolarů. Důvod? Armáda digitálních vlkodlaků, se kterými měli… (viac)

Deppova dobová detektivka

Deppova dobová detektivka

13.05.2011

Johnny ještě ani nedoplul Na vlnách podivna do kin a už plánuje s režisérem Robem Marshallem další projekt. Konkrétně remake kultovní detektivky The Thin Man podle románu klasika žánru Dashiella… (viac)