Vodič

• Česko Řidič (viac)

Řidič je vyhledávaný specialista na nelegální práce: řídí auta, která odvážejí lupiče z místa zločinu. Jeho výjimečný talent mu zatím dopomohl k tomu, aby nebyl chycen a zatčen. Po jedné z dalších honiček s policií se však jednomu z detektivů podaří jej konečně zadržet. Řidič dostává na výběr - buď půjde do vězení, nebo bude osvobozen za předpokladu, že pomůže usvědčit ostatní lupiče... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Príjemná retro záležitosť, ktorá boduje a zároveň stráca body práve tým, že ide o pomerne krotkú záležitosť. Na jednu stranu sa to pozerá super s vyloženými nohami na stole po namáhavom dni v práci, na tej druhej mohol Hill zájsť omnoho ďalej proste len v drsnosti predvedeného. Našťastie je scenár tak trochu viac zašmodrchaný, ale stále z nás nerobí blbcov zvratmi v každej desiatej minúte. No a casting je v pohode, ale na výber toho bolo "once upon a time in Hollywood" viac ako takmer parodický Bruce Dern a kliďas O´Neal. ()

liquido26

Skvělý honičky v autech, noční Los Angeles a totálně neosobní postavy (teprve při titulkách jsem si vlastně uvědomil, že nikdo z nich neměl jméno ... postavy se jmenujou prostě Driver, Detective, Player atd.) Mohlo to mít větší spád nebo to bejt trochu kratší, ale jinak to byla dobrá sedmdesátková krimi. ()

Lacike

Čakal som typickú nudnú Hillovku s pomalým sedemdesiatkovým tempom a pár peknými naháňačkami. Dostal som prekvapivo strhujúci film od začiatku do konca. Dokonca by som povedal, že tempo je až príliš rýchle a film zbytočne strohý. Kľudne by som pridal 20 minút na lepšie prekreslenie charakterov. Takto to pôsobí ako mix Heat o súboji medzi poldom a zloduchom a atmosférickým Drive o šoférovi, ktorý má všetko, okrem tej chvíle keď riadi, na háku. Trochu ma sklamala bezzubosť poldu, ale Dern ho aspoň zahral zábavne. Ryan O'Neal ako šofér bol ok, ale nejaký charizmatickejší herec by tú málovravnú postavu utiahol lepšie. Okrem strhujúceho tempa a skvelej nočnej atmosféry film zaujme hlavne skvele natočenými oldschool naháňačkami, kvôli ktorým sa film oplatí vidieť aj dnes. 7/10. ()

Jara.Cimrman.jr

Namalujte na silnici startovní čáru, postavte mi na ni Bugatti Veyron Super Sport, vedle něj připravte Kovbojovi Trabant 601 s prasklým výfukem a já se s ním pokusím alespoň deset sekund udržet krok. Pak mi frnkne, to je jasné, protože nikdo neumí plašit koně pod kapotou tak, jako právě Kovboj. Musím se přiznat, že syrovost automobilových honiček mne naprosto nadchla, atmosféru jsem zachytil taky velice slušnou a nad logikou toho ostatního je možná lepší nepřemýšlet. ()

slunicko2

Že prý drama a thriller? Spíš nuda... 1) Automobilové honičky mě nebaví a tak jsem byl vydán na pospas melodramatickým křečovitým dialogům s jakýmsi psychologizujícím nádechem. 2) Naštěstí 37letý Ryan O´Neal (řidič) byl pěkný chlap, 42letý Bruce Dern (šéf policistů, co šel po řidičovi) dobrý řízek a v rolích členů bandy se ve snímku pár dalších pěkných kluků alespoň mihlo. ()

• V závěrečné honičce řidič (Ryan O'Neal) kočíruje červený pick-up Chevrolet C10 ročník 1973. (tulakfelix)
  • Hlavná postava (Ryan O'Neal) povie počas celého filmu iba 350 slov. (m.a.t.o.)

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (viac)