Poslední americký hrdina

• USA The Last American Hero

Elroy Jackson junior má v životě jednu vášeň, a tou jsou automobilové závody. O vítězství se dokáže tvrdě a nevybíravě porvat...  Elroy Jackson junior nadevše miluje rychlá auta. Když rozváží otcovu vyhlášenou whisky, prohání se po všech cestách i necestách. Elroy Jackson senior má totiž uprostřed lesů ilegální palírnu a víc než dost zákazníků. I dnes jede Junior jako šílený… Marshall Collinspřed jeho nárazníkem naštěstí na poslední chvíli uskočí a skončí v příkopu. Ale málem to byla jeho poslední vteřina. Za Elroyovu ďábelskou jízdu však záhy přijde odplata. Collins se svými muži otcovu palírnu zničí. Elroy senior je zatčen. Není to poprvé, a tak jen synům – Elroy má ještě mladšího bratra Wayna – přikáže, aby sehnali advokáta. Stojí ovšem nějaké peníze. Junior tedy kontaktuje jistého Hackela, který pořádá demoliční show a také regulérní závody sériových aut. S pomocí přátel dá dohromady vůz a demoliční show vyhraje. Získává dvě stě dolarů a zajímá se i o start v sériovém závodě. Přestože se mu ostatní jezdci i diváci zprvu posmívají, znovu vyhraje a shrábne dalších sto dolarů. Mezitím je otec odsouzen na rok vězení. Junior se mu omluví, ví, že tentokrát všechno zavinil on. Na další závod pozve i bratra Wayna, který s sebou vezme matku. Junior jede jako obvykle divoce a nevybíravě a opět zvítězí. Jeden ze soupeřů, ke kterému se na dráze nezachoval právě gentlemansky, se s ním ale po závodě popere a Hackel Elroye vyhodí... (oficiálny text distribútora)

rawboy

Bridges nikdy nepatřil k mým oblíbencům, jeho projev mě zkrátka nepřesvědčil. Tady ale nehrál vůbec, to bylo pózování, za které by se nemusel stydět nikdo z Beverly Hills 90518 (nebo jak se ta zhovadilost z počátku 90. let jmenovala). Pěkné jsou pasáže ze závodů, ale ne natolik, aby to ovlivnilo mé hodnocení. ()

Tommassi3

Čtyřiadvacetiletý Jeff Bridges jako talentovaný, ale i nabubřelý buran, který si vydělává nelegálním pálením whiskey, aby mohl závodit, a který si jde tvrdě za svým cílem.. Ačkoliv značně naivní příběh ho nakonec ukazuje jako vítěze, přeci jen je divákovi naznačeno prostřednictvím nestálé Marge, že by Bridges jako Elroy Jackson Jr. nakonec mohl pochopit, že v životě dospělých spousta věcí nefunguje, jak si myslel !! Hard Driver se pyšní jednoduchostí a spádem i povedeným soundtrackem, Bridges si hezky "honí triko" a Busey mě opět pobavil svým množstvím bizarně roztomilých grimas.. Velmi příjemná záležitost plná nostalgie.. ()

Costigan

milovníci klasických MECHANICKÝCH aut? rozhodně! milovníci Bridgese? rozhodně! milovníci tvrdé ale kvalitní domácí whiskey/pálenky? rozhodně uroníte nějakou tu slzičku!:P film má své kvality, Fordem Mustang 390 GT Fastback z 68 počínaje, Bridgesem konče! dnes už naivní znázornění toho, proč je dobré si tvrdohlavě stát za svým ... ale co bychom to byli za fanboys, kdybychom přestali věřit?! :) MÍR ()

melloun

Mladý Jeff Bridges jako velký frajer a spousta závodních aut k tomu, tahle věta prakticky vystihuje celý film. Motivace hlavní postavy je jasná a dobře srozumitelná, avšak namyšlenost a arogance s jakou vystupuje je až zarážející. Samotný příběh sice není nic zázračného, přesto se je na co dívat. Akorát se mi občas zdálo, že někteří aktéři docela přehrávají, ale možná se v sedmdesátých letech takovýmto stylem točilo. ()

Caszidy

Kvalitně natočený, ale nijak vyčnívající film o závodnících a nadupaných autech. Snad jen mladý Jeff Bridges a jeho dokonale sebevědomý Elroy Jackson Junior lehce ozvláštňují klasickou konstrukci podobných snímků. Pokud tedy pomineme lehce netradiční zápletku točící se kolem rodinné palírny whiskey. Nenáročná oddychovka, jenž i po letech potěší. ()

• Snímek zachycuje skutečný příběh NASCAR řidiče Juniora Johnsona. (Terva)