Lúpež po taliansky

• Česko Prácička v Itálii (viac)

Zlodejíčka Charlieho práve prepustili z väzenia a už rozmýšľa nad ďalšou akciou. Vymyslí plán na krádež štyroch miliónov libier v zlate, ktoré sú dopravované do talianskeho Turína z Číny, a to všetko priamo pred očami mafie. Na svoju lúpež však potrebuje peniaze... (STV)

M.i.k.e

jasně, nová verze je "lepší" protože je akčnější a propracovanější. Ta původní má ovšem rozhodě svoje kouzlo a to navzdory tomu, že trpí syndromem většiny filmů ze šedesátých let a v mnoha ohledech působí naivně a úsměvně. Finální honička navíc nemá ten drive na který už sme zvyklí z novějších filmů. Plusem je rozhodně Michael Cane a taky ne zrovna tradiční závěr, který dost překvapil...70% ()

Big Bear

Víte co jsou to rozporuplné pocity? To je když vidíte svoji tchýni padat do propasti ve vašem novém mercedesu no řekněme spíše jaguáru, když je to britská záležitost.... U tohohle filmu jsem na tom byl podobně. Začátek je skvělý, průjezd horami efektní a určitě zaujal i nefanatické diváky Top Gearu (toho původního britského na BBC). Z filmu se podobně jako z šatů ze staré skříně linula ta zvláštní vůně konce šedesátých let, které nutí člověka zavřít oči, zasnít se a přenést se do té doby tehdy netušených možností. Při podrobnějším pohledu a procitnutí si však člověk v té skříni všimne všech těch podivných ohozů té doby, sem tam nějakého mola a uvědomí si, že tahle doba je nenávratně pryč jako éra páry či dinosaurů. Film už prostě zestárl. Vidět jej tenkrát, asi bych měl oči na vrch hlavy. Dnes je to už jen legendární kousek podobně jako ty jaguáry a austin, které ve filmu jednu chvíli mafie po hříchu ničí bagrem. U těchto záběrů asi nejeden automobilový fanda odvrátil zrak od obrazovky, protože sledovat něco tak odporného nemůže mít žaludek ani ta největší lidská zrůda ! :-). To samozřejmě platí i pro ty 3 Mini. U těch jsem fakt žasl co všechno se s nimi dá dělat! Film je třeba brát s notnou dávkou nadsázky, jinak totiž třeba takovou postavu Bridgera ani nepochopíte. Mně se z gangsterů nejvíce líbil počítačový expert se zálibou v obézních paničkách a samozřejmě charismatický Croker M. Caine. :-) ! A konec také ušel ! Podtrženo sečteno, dávám za 3 zlaté cihly. * * * ()

Autogram

Smiešni mafiáni na jednej strane a ešte smiešnejší na druhej, keď ako najstrašnejšiu zbraň používajú bager. A potom stráviť pol filmu v zápche a jazdením hore-dole ma nejako nebavilo. Možno nemám dosť nadhľadu na staré thrillery, ktoré nie sú napínavé, a tiež neobľubujem filmy bez konca. –––– A pozor, v tej krajine sa jazdí na nesprávnej strane cesty. ()

šerminator

Samozřejmě jsem viděl nejprve remake s Nortonem (2003). No když jsem si po letech ten remake pustil, nebyl jsem z toho zas tak odvázaný. Právě o to víc jsem se těšil na původní verzi. Avšak celkově jsem mírně zklamán. Celkově musím říct, že remake je více propracovanější, tento původní film je takový víc jednodušší, mezery v ději, občas až moc náhoda. Zároveň jsem byl překvapený, že tento film je docela jiný než remake. Hodně oceňuju Michaela Caina, jeho výkon je bezesporu vyníkající. Film je zpočátku takový pomalejší, ale finální akce stojí zato. ()

Mol

YOU MUST HAVE SHOT AN AWFUL LOT OF TIGERS, SIR. YES, I USED A MACHINE GUN! Když je něco slavné, tak to zároveň neznamená, že je to dobré. Film mi nepřišel ničím výjimečný a únik v mini cooperech ničím legendární. Caine není úplně to, co bych si představil pod pojmem charisma a znázornění mafie bylo otřesné. Opravdu nevím, kde tenhle film vzal všechen ten kredit. ()

• Lamborghini Miura, které si zahrálo ve filmu, nikdo neviděl 46 let. Nikdo ani nevěděl, co přesně se s ním po filmu stalo. Po natáčení ho odkoupil prodejce aut, ale Lamborghini během let měnilo majitele, ale ti o jeho roli ve filmu asi nevěděli. Až v roce 2015 se dvěma britským obchodníkům s auty vůz podařilo získat, ti totiž zjistili že vůz se v roce 2005 dostal do rukou výrobce luxusních jachet Norbetta Ferrettiho. Ten byl přitom synem dealera, který ho získal po natočení filmu. Odhadovaná cenu vozu je jeden milión liber, tedy asi 37,5 miliónu korun. (Maulincio)
  • Skok ze střechy na střechu, který se odehrál během závěrečné automobilové honičky, byl natočen v továrně Fiatu. (Marek#33)