Krátký film, který líčí události, které se odehrávají v Dominikánské republice těsně před začátkem filmu "Rychlí a zběsilí". (oficiálny text distribútora)

FlyingGentle

Právě proto, že je tak civilní, krátký a až skoro dokumentárně pojatý, je tento malý snímeček unikátním skvostem v Dieselově filmografii. Je vidět, že si tady dělal prostě, co chtěl, ale vystřihl si svobodu svým osobitým způsobem: záběry do ponurého tmavého vězení, kde dlí dlí vyvrženci velkoměsta, špinavé ulice panamské metropole, kde se umí pohybovat jen našinec, a do toho přijíždí Han, který zázrakem obživl po očividné smrtelné autohavárce v třetím díle, který se odehrával v Tokiu. Potkává Dominika, balí opět jednu jeho přítelkyni, zatímco šéf dohaduje nějakou velkou akci. A najednou přichází Letty v podání stále šarmantní Michelle Rodriguezové. Popadne Diesela a už se vezou po hlavní silnici někam k moři, kde prožívají romantiku, hovoří, líbají se, padají se smíchem do vody. A film končí. Je to pouhá sekvence obrazů, ale nic jiného jsem ani nečekal, o to více se mi tenhle krátký panamský výlet líbil a dal bych si ho klidně i více, kdyby se Diesel rozhodl točit ze života v Panamě. Je to velmi příjemně realistické a autentické a možná to takhle prostě sám šéf chtěl. Zatímco si ve velkých filmech užívá před kamerou, tady stál i za a dal do kupy vše, co potřeboval. Díky moc za to! ()

gogos

Prakticky nic neříkající předfilm k návratu těch pravých rychlých a zběsilých. Vin Diesel jako režisér obstál. Záběry a pohledy kamer jsou zajímavé, střih slušný. Avšak jako scénárista zcela pohořel. Celých 20 minut se dalo shrnout do 3 minutového úvodu, který klidně mohl běžet před filmem v kinech. Ze všeho nejzajímavější je určitě Michelle Rodriguez v plavkách a pohled na Diesela, kterak si zvesela užívá natáčení a oblizování od překrásné agresorky... 2* ()

Spooner

Naprosto zbytečný a nudný prolog ke čtvrtému dílu rychlých a zběsilých aut o tom, jak se dala dohromady parta, která se stejně na začátku čtyrky rozpadla. Aspoň, že na tu nádhernou přírodu se hezky kouká. Doufám, že si Diesel svoje režisérský choutky zase na pár let přibrzdil a bude se věnovat svým drsňákům před kamerou. ()

swamp

Krátkometrážní prequel k Fast & furious, který si vystřihl Vin Diesel jako režisér, herec a scénárista. Nic moc se toho ve snímku nestane, ale kupodivu to sakra dobře vypadá. Kameraman a střihač si dali opravdu záležet a vzhledem k tomu, že je to spíš takový malý bonus k samotnému filmu, nebudu jej srážet na horší hodnocení. ()

Rex Mundi

Ako jednoaktovka, ktorá má prezentovať tú atmosféru a momentky zo života vyplneného srdečnými ľuďmi, ktoré má rád nielen hrdina Dom Toretto, ale aj Vin Diesel, je to celkom príjemné. Ale ako píše tron, v nadväznosti na filmy zo série to bolo zbytočné. Všetci sme čakali, že sa tam niečo udeje, ale neudialo sa. Zato sympatickí ľudia, čokoládové deti a nádherná príroda trhnú minimálne jednu z hviezdičiek ;-) ()