Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

Pítrs85

Úchylárna z Británie a hlavně něco úplně jiného, než jsem původně očekával. Psychoville má docela slabší rozjezd, kdy jsem to po úvodních dvou epizodách odložil na pár týdnů k ledu, pak se k tomu vrátil a... rozhodně nelituju, protože jestli je první řada správně ulítlá, je to hlavně řada druhá, která mě zase jednou dostala. Černej zvrácenej humor (máte tu fakt všechno- klauny (Mr.Jelly je pro mě v tomhle obludáriu nejlepší postava), retardovaný synky s vražednýma matkama, trpaslíky, co maj schopnosti jak Kingova Carrie, vyšinutý knihovníky (a jejich alter-ega - Mlčoch :-D), oživlý(?) panenky anebo prodavače hraček, co maj sklep plnej nacistických uniforem- a já jsem zase jednou rád, že Velká Británie ukázala, že má koule na to, natočit něco takhle... takhle... Psycho :-) 1.řada: 80%, 2.řada: 90%. ()

Zbyisek

Inu Psychoville má skutečně příhodný název. Psycho je totiž slovo, které seriál vystihuje asi nejlépe. Mysteriózní, tajuplný příběh o několika hodně podivných lidech nad nimiž někdy zůstává rozum stát. Seriál je celkově skutečně netradiční - velmi ujetý, hororově napínavý, šokující, morbidně vtipný a místy až nepochopitelně divný. Z počátku se mi seriál příliš nezamlouval. Ale s každým dílem přicházely nové zvraty a pomalu se začal celý prapodivný příběh rozplétat. Kousky té tajuplné skládačky do sebe začaly zapadat. Odkrývaly se nové a nové souvislosti a já jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne... ()

genetique

Po zhliadnutí tohto experimentu sa naozaj obávam o duševné zdravie scenáristov, ktorí dokázali skonštruovať tak excentrickú spletitosť šialených nápadov do pomerne komplexnej príbehovej línie. Na to pravé ocenenie tohto výtvoru ale asi potrebuje divák určitú dávku šialenosti v sebe samotnom a tak sa nečudujem, že sa mi to nakoniec páčilo. Pokus byť vtipný a strašidelný v rovnakom čase sa dnes pokúšajú snáď len bezduché a prvoplánové projekty série 'Scary Movie', ktorých podstata baviť a strašiť sa však stratila už po prvom diely a predstihla ju podstata zarábania doláčov. 'Psychoville' je iný, je divný, zábavný, takisto aj temný, s množstvom pocitov znepokojenia, ale aj tak máte po každej časti pocit, že ste odsledovali komediálny seriál. 80%. ()

MissJ

Shearsmith&Pemberton se pro mě tímto počinem stávají zárukou kvality. Hodnotím po první sérii, jednu hvězdu si zatím ponechám v zásobě; s největší pravděpodobností ji udělím, protože seriálu přicházím na chuť víc a víc s každým dalším dílem. Správný "vodvaz" pro mě začal od čtvrté epizody s Markem Gatissem. Nej postavy: klaun Jelly (Red raw stump! Red raw stump!) a Oscar Lomax (Look! They're trying to fob me off with this, a sock with buttons on!) ()

honajz2

Ne vždy to funguje jak by mohlo, některé epizody jsou vyloženě slabé a svých chyb to má celkem dost, ale jinak je to skutečně povedené, celkem dobře vymyšlené, vtipné, má to správně ujeté postavy i správně ujetý humor (když se zadaří) a dokonce i funkční mysteriózní atmosféru a zápletku, která celkem zdatně graduje. Takže jo, jsem rád, že jsem to viděl a vůbec dokoukal do konce. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Slabé 4* ()

• Na začátku 3. epizody 1. série zasedá klauní soud se soudcem klaunem Pennywisem. Jeho jméno bylo převzato z horrorového románu „It“ od Stephena Kinga, kde ve městečku Derry vraždí ďábelský klaun Pennywise. (Elbarto08)
  • Na svém autě má klaun Jolly (Adrian Scarborough) webovou adresu jollyparties.co.uk, která skutečně existuje. (Lisabellla)
  • Sami tvůrci seriálu Reece Shearsmith a Steve Pemberton zde hrají několik postav. Reece Shearsmith zde ztvárnil celkem pět postav (Mr. Jelly, Jeremy, Maureen, Phil, Silent Singer). Steve Pemberton si zahrál postavy celkem čtyři (David, George, Hattie, Lomax). (bublajsa)