*CARNIFEX*

Tá NAJ-suchšia forma humoru, s akou som sa v prípade britských počinov stretol. Keď máte za sebou 3 epizódy po 30 minút, pričom sa Vám jeden jediný krát nestane, aby ste aspoň úškrn na jednu zo strán hodili, asi Vás samotný počin príliš nepobavil, že? Nuž, jedna vec sú britské kriminálky, vyslovene vyskladané na dokonalých konverzačkách s občasným, uštipačným podtónom, druhá vec je sledovať “vyslovene” komédiu, ktorá je asi tak “vtipná”, ako Gröhlingova diplomová práca o účesoch pre ľudí po chemoterapii. Keď sa zameriam na zaradenie do horor žánru, tak to už je úplne mimo realitu. Za celú dobu žiadna násilná scéna, potoky krvi, gore, ani nič podobné (a že bolo príležitostí), pričom samotný seriál nejaví žiadne známky, že by mal byť vybudovaný na atmosfére, no skôr by mohol byť dobrým splaterom so všetkým, čo k tomu patrí. Ja fakt skutočne neviem, čo tu mám pozitívne hodnotiť. Celé to na mňa pôsobilo lacno a nesmierne trápne zároveň, no je možné, že to niekomu sadne a bude sa rehotať ako jebnutý. Čo sa samotného deja týka, divák bude sledovať osudy viacerých postáv: prejebanej sestričky z pôrodnice, slepého starca čo obchoduje s plyšákmi, bezcitného klauna na objednávku, či retarda s mastnými vlasmi, ktorý žije s despotickou matkou. Asi som Vás nenalákal čo? :D Čo už no, každému podľa chuti priatelia. ()

BlackTom

Keď si človek zvykne na poriadne uletený humor, ktorý sa zároveň tvári smrteľne vážne, dosiahne svoje seriálové blaho. Každá postava z pätice čudákov má niečo do seba, či už moji favoriti Mr. Jelly alebo úplne geniálny fanúšik sériových vrahov David. Zápletka je tiež poriadne zamotaná a jej rozuzlenie absolútne nečakané. Britský humor je proste jedinečný a určite nie je pre každého. Psychoville je osobitne "úchylný", až parodický, ale svojho diváka si stopercentne nájde a nepustí. Skvelo to vystihol Dudek vo svojom komentári. ()