Moje leto lásky

• Česko Moje léto lásky (viac)

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav. (Intersonic)

hous.enka

Nebýt toho konce, šla bych s hodnocením mnohem níž. Důvod? Zejména bratr Mony - pánbíčkář, ignorant, alkoholik a násilník. Prej ex. Pche. Ricky byl taky dobrej prasák, nemluvě o otci Tamsin. Filmy s lesbickým motivem mi nevadí; vadí mi, ale jak v My summer of love jsou všichni chlapi primitivové, kteým spadl mozek do kalhot. Tahle omezenost mě štve, a proto nemůžu dát víc jak průměrné hodnocení. ()

Morien

Mám ráda nezávislé snímky, které nevypovídají o ničem jiném než o lidské touze, lásce, zranitelnosti, hlouposti, zaslepenosti a malosti, které se umí dívat na přírodu jako na krásnější a velkolepější věc než jsou domy nebo věci pošetilých lidí, které mají soundtrack, při kterém se mi srdce zastavuje a oči trochu skelnatí. Tak přesně takové pro mě Moje léto lásky není. Ze všeho nejvíc působí klišovitě a naplánovaně. Chceme divnýho chlápka? Necháme ho věřit v Ježíše! Chceme znuděnou holku? Necháme ji číst Nietzscheho! Chceme opravdové city? Budou spolu chlastat a kouřit a zkoušet si šaty! Chceme nezávislý film? Tak k tomu občas nebude hrát hudba! --- Ne, tak takhle vážně ne. Tohle není sen, ale není to ani noční můra. Je to panenka Barbie za výlohou, která má krásné červené šaty a dlouhé nohy, ale výraz v obličeji je prázdný a chladný. ()

Avalon820

Léto plyne a plyne a plyne a plyne, pomalu, ale jistě plyne, ospale a atmosféricky plyne až... se rozplyne. Ten, kdo se tady ale nerozplyne, jsem já. Ono je sice zajímavé dát k sobě dvě charakerově absolutně rozdílné postavy a nechat je nenuceně existovat pospolu, ale když je ten spolek až absurdně se sobě příčící... Ano, vím, že to byl záměr a účel, ale to nic nemění na tom, že to na mě nepůsobilo věrohodně. Věrohodně v jinak celkem racionálním snímku - to je podle mě kámen úrazu - nelze zkrátka míchat A i B. Jinak jde o nezávislý snímek v pravém slova smyslu s klady sobě vlastními (a záporem v podobě hrůzné kamery), o skvělých herečkách nemluvě. Ta či onak - i přes fakt, že jsem se nenudil, tu protichůdnost zkrátka nezkousnu. ()

numi

Film, který by potřeboval kvalitního režiséra a vysoký rozpočet a pak by strčil do kapsy celou Zkrocenou horu i s tou nejposlednější ztracenou ovcí. Moje léto lásky je důkaz, že Zkrocená hora je jen stupidní příběh z růžové knihovny, který je naprosto fantasticky natočený a zrežírovaný, ale obsahem zůstal někde v mateřské školce (všechno je krásné a milé, ale nikdo tu nemá ani tucha o skutečném světě). Naprostý prim hrajou dvě mladé dívky - Nathalie Press je naprosto fantastická herečka a Emily Blunt zase sice spíše herečka průměrná, ale má svůdný pohled a krásné tělo. Škoda, že film nedostal větší šanci od producentů. Takhle vítězí obsah nad formou rozdílem dvou tříd a i ta zmiňovaná Zkrocená hora z tohoto souboje vyjde jako vítěz. Sice se musí cítit asi jako naši hokejisté po vítězství nad Japonskem 2:1 v prodloužení, ale přesto vyhrává... Tři a půl. [květen 2006] ()

Adiemus

Už si začínám myslet, že jsem paranoidní. Jak to, že se evropské filmy na LGBT téma tak liší od schématických výrobků americké provenience? V kladném slova smyslu. Žádný patos, žádná červená knihovna. A ke všemu příjemný soundtrack. (Hvězdička mínus je za nesplnění očekávání, že dojde nevyhnutelné tragédii.) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. srpna 2004 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. (BMW12)
  • Film vyhrál v roce 2005 cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) za nejlepší britský film. (PogoJoe)
  • Tamsin (Emily Blunt) vypráví Moně (Natalie Press) o tom, že Edith Piaf byla vdaná za boxera, kterého usmrtila propíchnutím vidličkou, ale nešla do vězení, a to proto, že ve Francii zločiny z vážně odpouštějí. Ve skutečnosti byl boxer Marcel Cerdan její životní láskou, ale nikdy se nevzali. Zemřel při letecké nehodě a Edith se z toho nikdy nevzpamatovala. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)