V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiálny text distribútora)

AlistairMir

Obří brouci, kteří se vyvíjejí v něco nepředstavitelně děsivějšího a to prosím pěkně v podzemních prostorách metra a ke všemu to je od Del Tora? No tak to snad ani nešlo, abych nebyl nadšenej. Každopádně ten kdo tehdá zabékal českou píseň "Nech brouka žít" by po zhlédnutí tohoto snímku hodně rychle změnil názor. Brouci jsou mírně řečeno pěkný sviňáci a jejich úmysly jsou jakékoli jen ne přátelské. Podzemní prostory metra jsou nádherně ponuré, hudba se přesně hodí a atmosféru to má hustší než je smog nad Děčínem (kdo v tom městě byl, ten chápe) . Masky brouků jsou na tu dobu pěkný a ty jejich "osobní masky" no to byl hnus. Ode dneška likviduju všechen hmyz co překročí práh mého domu a měří více než dva metry. ()

MM_Ramone

V New Yorku vypukla smrteľná epidémia, ktorá postihla najmä malé deti. Úmrtnosť bola vysoká. Prišlo sa na to, že pôvodcom a rozširovateľom choroby je premnožený hmyz. Na jeho likvidáciu bol vyšľachtený nový špeciálny druh. Vedci stvorili hybrid mravca a modlivky zelenej. Toto opatrenie pomohlo zastaviť epidémiu. Umelo stvorený chrobák mal byť sterilný a do pár mesiacov mal vyhynúť. To sa však nestalo. Evolúcia našla cestu ako udržať tento druh pri živote. Došlo k mutácii, ktorá spôsobila, že tieto chrobáky narástli do obrovských rozmerov a stali sa mimoriadne nebezpečnými pre ľudí. *** ()

SOLOM.

Mimic stojí na slušné i když ne příliš originální zápletce o zmutovaných broucích, která se objevila už ve spoustě filmů, ale díky del Torově schopnosti navnadit diváka, vytvořit dusivou atmosféru a výběru herců se mu podařilo natočil lepší průměrný film, který určitě stojí za pozornost. Díky tomu, že se většina děje odehrávala ve tmě a v podzemí se podařilo částečně zamaskovat některé nedostatky, které tento film bezesporu má. Nelze přehlédnout inspirace z některých známějších filmů a určité scény byly jasně okopírované. To však nic nemění na tom, že pod taktovkou skvělé hudby Marca Beltramiho, zvukových efektů a schopnosti osvětlovačů vytvořil del Toro atmosférický film, který útočí hlavně po psychické stránce a má navodit pocit sklíčenosti, klaustrofobie a strachu z hmyzu. Samotné vizuální a speciální efekty se ve filmu točily hlavně kolem samotného ztvárnění brouků, které mě však lehce zklamalo. Pohyby brouků byly dost nerealistické, trhané, ale zase musím říct, že jejich útoky i některé charakteristické rysy byly podobné tomu, co jsme měli možnost vidět ve Vetřelcích a to se mi na tom líbilo (otevírání kukel (kokonu), hnízdo, sliz, některé společné útoky, atd.). Děj filmu začal postupně nabírat rychlý spád a poslední třicetiminutovka byla hodně dobrá, hlavně díky střihu Patricka Lussiera, který si s tím vyhrál nad míru dobře. ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenného příběhu Donalda A. Wollheima. CITÁT - Neznali jsme lék ani vakcínu. Museli jsme však zabránit šíření......... Při "s"tvoření léku proti neléčitelné nemoci stvořili něco mnohem horšího. Termit + kudlanka = Mimic. A to co vzniklo, začíná mít hlad a jeho apetit je cíleně zaměřený na svého nepřítele. Tím je.....hádejte. CITÁT - Pan Divnobotka............ Když jsem tento film viděl kdysi, moc se mi nelíbil, druhé podívání jeho i mé ambice trochu posunulo a teď, když jsem film viděl po čtvrté (4) musím říci, je to čím dál tím lepší. Z filmu není kult, ale dá se napsat, že je to klasika. Zároveň jsem také viděl i ty dvě pokračování, ale to je jiný příběh. (viz komentáře k filmům - Mimic 2 a Mimic 3 Sentinel). Mimic chce jen přežít svou smrt a pro přežití musí sám smrt rozdávat. Evoluce má své cestičky a svět je jedna velká laboratoř. Guilermo del Toro se nebál v příběhu zabít nejen psa, ale i dítě. To samo je hodně odvážný čin a myslím si, že také díky tomu má jen lehce nadprůměrné hodnocení. Jinak film má napětí, zvláštní zápletku, dobrou hudbu a trikově to také není špatné. Nabídne nám i nový druh hmyzu, který by mohl být lépe propracovaný, což se sice stane ve dvojce a trojce, ale v těch je zase stupidní děj i dialog. CITÁT - Když to má víc jak čtyři nohy, není to savec............. Klišé akty jsou rovnoměrně rozdělené, neuráží a někdy i pomohou zvýšit napětí (hrdinské činy a barevné dráty). Lépe mohlo být zpracované i doupě hmyzu v některých záběrech to vypadalo jako líheň z filmu Vetřelci - což, když tak nad tím přemýšlím, není vlastně na škodu. Vetřelec je taky hmyz. CITÁT - Asi vám nemusím vysvětlovat, co vydrží šváb............. CITÁT - Jsem v práci hodinu a už se cítím jako kus hovna........... Scénář : Guillermo del Toro a Matthew Robbins. Kamera : Dan Laustsen. Hudba : Marco Beltrami. CITÁT - Biologie pro začátečníky: Hmyz nemá plíce. ()

Vitason

Mimic bych zařadil mezi ty lepší filmy o tom, když se vědcům v bílých pláštích něco nepovede a jejich výtvor pak začne vraždit včechno živé na potkání, ale když se podívám na jméno režiséra a obsazení, tak se nemůžu zbavit dojmu, že snímek měl mnohem vyšší ambice, než být obyčejným béčkem a vyprávět stokrát omletý příběh, který je přeplněný patosem a vybavený odporným happy endem (až jsem po vzoru Kiss Kiss Bang Bang čekal, že z toho kanálu vyleze i Lincoln a bude se za ruku držet s Elvisem). Trochu mě zklamal samotný del Toro. Podle mého má Mimic až moc střízlivý vizuál, na to kdo stál za kamerou, ale na druhou stranu nelze del Torovi upřít povedenou atmosféru, která je srážena slabšími triky a tupým scénářem, který je ve své podstatě velice komorní (škoda, že se o trochu déle nevěnoval úvodní nemoci), když na velice malém prostoru operuje s několika nevýraznými postavami v podání známých herců. V honu na obří brouky tak můžete vidět mladého Joshe Brolina či ,,Toho chlapíka, co zabil Mozarta". ()

• Režisér Guillermo del Toro se vzdal natáčení filmu pod záštitou stuida Weinstein Company, jelikož Bob Weinstein často navštěvoval natáčení a vznášel nesmyslné požadavky, co se týče scénáře. O té doby del Toro s tímto studiem nikdy nespolupracoval. (HellFire)