Mi mefahed mezeev hara

• Izrael מי מפחד מהזאב הרע (viac)

Polícia zatkne podozrivého zo série brutálnych vrážd malých školáčok. Podľa ich mienky je ním miestny učiteľ Dror, ktorý dievčatá údajne mučil predtým, než ich znásilnil a odrezal im hlavu. Vyšetrovania sa ujal detektív Mickey, ktorý použil pri výsluchu trochu brutality, no potom, čo náhodný svedok všetko natočil na svoj mobilný telefón a uverejnil to na Youtube, ho suspendovali. Avšak otec poslednej obete, štyridsaťpäťročný spisovateľ Yoram, berie spravodlivosť do vlastných rúk. Osudy všetkých troch mužov sa pretnú pri nezávideniahodnej okolnosti... (sochoking)

*CARNIFEX*

Inšpektor izraelskej polície, detektív Mickey je poverený vyšetrovaním brutálnych vrážd malých dievčat. Potom ako sa na internete objaví kompromitujúce video z "mučenia" podozrivého páchateľa, prepustia ho zo zboru. On je však presvedčený, že ten koho pokladá za vraha, je práve učiteľ náboženstva z miestnej školy. A nie len on! Sarkastický thriller, so solídnou zápletkou, ktorý miestami dostatočne pobavil. Čo sa hororových prvkov týka, nie je ich priveľa. V podstate skoro žiadne. Záverečné rozuzlenie síce potešilo, no zároveň akosi nepostačilo. Inak musím dodať, že ma zaujali herecké výkony. Na tento druh snímku, skutočne veľmi vhodné, charizmatické ksichty. Napriek tomu, že sa o horor nejedná, spokojnosť - 60%. ()

Lacike

Je ten zmrd vinny alebo nie? To je otazka. Bohuzial kym sa dozvieme odpoved tak musime vytrpiet nie prilis vydareny mix scen ktore sa snazia o absurdny humor a zaroven o vazny pohlad na problematiku. To podla mna vôbec nefunguje. Vdaka tomu som sa aj pri sokujucej pointe smial na ucet tvorcov. Podla mna sa mali rozhodnut, ci to bude vazny film, alebo absurdna komedia akou je skvely korejsky film Save the Green Planet. 5/10. ()

honajz2

A to bylo jako všechno? Slaboučká historka postrádající jakýkoli zajímavý zvrat (zato těch mdlých je tu dost a většinou jsou v ději k ničemu) či cokoli, co by z ní udělalo něco víc, která je navíc úplně zbytečně natažená na dvě hodiny? Navíc i postavy mi tu byly nesympatické a než se to dostane k tomu hlavnímu, je půlka filmu v háji a dala by se bez problému zkrátit. Ještě že se to nebere vážně a občas si to samo ze sebe udělá srandu, protože to tenhle film dost zachraňuje. Kdyby se to duo režisérů rozhodlo to natočit ÚPLNĚ jako komedii, pak by to možná mohlo být super a hluchá místa v ději by to s přehledem vynahrazovalo. Ale takhle je to bohužel jen nefunkční slepenec žánrů. Ke kladům bych ale ještě připočítal to, že mučení bylo udělané docela solidně, což u izraelského filmu prostě ocenit musím. 2* ()

J*A*S*M

Výborná černohumorná komedie. Troufnout si být s takovýmto námětem vtipný, to by si hned tak někdo nelajznul (například loni Denis Villeneuve, na jehož Prisoners jsem si během projekce několikrát vzpomněl). Občas z toho člověk opravdu má trochu černé svědomí - takovým věcem se přece nesměje. Ale co se dá dělat, když to režijní duo tak krásně zvládlo natočit. Jinak - Keshales a Papushado evidentně brousí svůj autorský rukopis - Big Bad Wolves se v mnoha ohledech podobají jejich prvotině Rabies. Řetězec různých náhod a zvratů (tu pravděpodobných, tu nepravděpodobných) zavede na jedno místo několik různorodých postav, jež se nakonec pustí do vzájemných, ne zrovna přátelských interakcí, přičemž průběžně dekonstruují tradiční thrillerové postupy a nenaplňují divácká očekávání. Zatímco u Rabies to ale celé působilo dost vycucaně z prstu a nepřesvědčivě, tentokrát jsem s filmem takový problém neměl. Těším se, co přijde dál. ()

Omnibus

"Když je hlava fuč, učitele zmuč!" "A tuhle slyšeli, pane Kohn? Židovský pedofil číhá u školy a láká školačky: Ahoj maličká, nechceš pár bonbónků? Prodám levně." "Tu neznám, pane Roubíček, ale znám jinou, lepší. Víte co je při mučení židovského pedofila nejdůležitější? Dodržovat plán a hlavně neztrácet hlavu!" "Pane Kohn, vždyť to nemá hlavu ani patu. Ztrácet hlavu při mučení nevinného. A nemlich kvůli ztracené hlavě. Kdyby radši dali hlavy dohromady a hledali tu dceru, dokud má živou hlavu!"  Zhodnocení filmu, aneb co jsem pomocí nářadí ZJISTIL ve sklepě: Nejen pár zfetovaných negrů, i leckterý obstarožní žid si umí pěkně zablbnout s letlampou... a izraelští policisté fakt nemají rádi hru na schovávanou (protože vůbec neumí hledat). Čtyři nehty kombinačkami strhávám, pátý mi nejde. Na plnou palbu by to muselo být víc rozverné (židovsky černohumorné) nebo naopak úplně bez srandiček, jen čistokrevný, kufr zvedající thriller. ()