V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

lamps odpad!

Dávám sice odpad, ale přesto vám všem ten film vřele doporučuji. Jestli jste si totiž třeba mysleli, že jste viděli úplně všechno od kultovních skvostů až po nejsmradlavější shity od Uwe Bolla, tak Bojiště Země vás dokonale vyvede z omylu. Oba pány scénáristy by měli podrobit důkladné duševní prohlídce, jestli to opravdu mysleli vážně, nebo si z nás všech a také z přítomných hereckých es jenom krutě vystřelili. Jenže já se obávám, že oni to opravdu vážně mysleli, stejně jako producent a "nejzářivější hvězda" filmu John Travolta, který prý tuhle kupu hnoje veřejně vynášel do nebes. A to je právě to, co mi na tom vadilo úplně nejvíce. Čekal jsem, že to bude hovadina, ale že se to bude celou dobu tvářit jako neskutečně cool sci-fi a žhavý konkurent pro Matrix nebo 12 opic, to mě nesmírně vytočilo a utvrdilo v tom odpadovém hodnocení. Prostě nechápu, jak tam Travolta nalákal herce jako Pepper a Whitaker, když ten film neměl snad žádný rozpočet a působí po všech stránkách tak šíleně amatérsky- hrozná kamera, střih, toporné efekty a naprosto hrozivé masky, které vyvolávaly záchvaty smíchu. Travolta se snažil tvářit strašně drsně a sypat hlášky jako správný záporák, jenže jeho styl vtipkování byl asi ten nejsmutnější v dějinách, stejně jako jeho dredy a počítačová pistolka (ještěže jsem to neviděl v originále, Trávníčkův dabing tomu alespoň dodal nějaký nadhled). No a z akčních scén se mi dělalo vyloženě špatně. Místo aby byla jedna odbytá řekněme za minutu, zpomalené záběry ji natáhly na dvě. Ale jak jsem řekl, musíte se na to podívat sami, protože tohle se nedá dostatečně popsat. 15% ()

Isherwood odpad!

Scottova imaginace, Cameronova industriální výprava a Bessonova bizarnost se potkali v kyselinovém mixu, který leptá nejenom formální klasiky, nýbrž i dobrý divácký vkus ubohým scénářem bez řádnější logiky a smysluplnějšího opodstatnění. Nebrat se to celé smrtelně vážně, člověk by řekl, jací jsou ti scientologové pohodáři, když vyhodí do luftu pro dobrou zábavu přes $70 mil., ale takhle jim to docela přeju. :) ()

Wewik

Já nechápu, co se lidem na tomhle filmu nelíbilo? Spíš někdo vyslal do světa špatnou recenzi a každý se toho chytil. Zezačátku jsem si myslel, že je to film spíše z 80. - 90. let, fajn, koukat se na tento film v roce vzniku 2000 (což už je 14 let zpátky) tak bych si asi pomyslel, že je to kravina. Ale v dnešní době, když každý pátý režisér žijící na tomto světě točí film “z minulosti“… Doporučuji se na tento film podívat znova, a myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by své hodnocení změnili… ()

Yardak

Ze začátku filmu jsem si říkal, že to možná nebude tak hrozné, ale pravda je jiná:o). Přitom snímek má několik dobrých post-apo nápadů. Bohužel provedení je strašné - hrozné kamerové filtry, zpomalovací sekvence u akčních scén, slabé herecké výkony, kostýmy jsou spíše vtipné a o scénáři ani nemluvit. Za tu nechtěnou "zábavnost" ještě za slabou hvězdu. ()

Fiftis

Je to tak. Nieje to dobrá sci-fi nato, že mali rozpočet asi 70 miliónov dolárov. Je to naozaj slabota i čo sa digitálnych trikov týka. Mňa hlavne zaujal Barry Pepper a pár maličkostí, ako prelínanie scén namiesto bežných strihov. Osobne si myslím, že až tak zlý film to nieje a aspoň jednu hviezdičku si to zaslúži. Prebárs učenie jazyka bolo zaujímavé a Forest Whitaker tiež hral zaujímavú postavu. ()

• Film získal anticenu Zlatá malina v 7 kategoriích a vyrovnal tak rekord v počtu získaných ocenění filmu Showgirls z roku 1995. (Stegr)
  • Podľa Martyho Rathbuna, bývalého čelného predstaviteľa scientologickej cirkvi sa jej vodca David Miscavige aktívne podieľal na tvorbe filmu. Po jeho neúspechu poprel akúkoľvek spojitosť s cirkvou a filmom. (Sunwheel)
  • Film bol natočený podľa rovnomenného románu. Keďže bola sfilmovaná len prvá polovica knihy, počítalo sa aj s natočením sequelu. Tieto plány sa však nakoniec neuskutočnili z dôvodu príliš negatívnych reakcií na film zo strany divákov i kritiky. (Abiosis)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)