Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiálny text distribútora)

Everyone

To, co je pro Čechy Jaromír Jágr, to pro Slováky znamenal Pavol Demitra. ____ Vyprávění je klasické (např. Gretzky - Wayne Gretzky: Above and Beyond, Jágr - Jaromír Jágr: stále na vrcholu, Hašek - Dominik Hašek - Zrozen k chytání, atd.). To, co-kdo dokument táhne, je jeho sympatická a výmluvná manželka Mária, ale i otevřené výpovědi kamarádů a kamarádů-spoluhráčů, kteří mluví jako jedna ústa, jež se shodnou na tom, že Pavol byl nejen skvělý hokejista, charismatická vůdčí osobnost, ale i zarputilý hokejový bojovník a milující rodič. Bohužel tento výjimečný hokejista opustil tento svět příliš brzy. Nebýt oné letecké tragédie, tak se obávám, že takovýto dokument by postrádal svoji výjimečnost, díky nostalgickému povzdechu nad zmarem mladého života. ____ Nicméně natočený dokument je velice kvalitní, citlivě pojatý, není příliš sentimentální, plný nefalšovaných emocí a otevřených výpovědí. Nezbývá, než pogratulovat Danu Danglovi k jeho filmové prvotině, ve které uctil a zvěčnil památku tohoto hokejisty. který byl neodmyslitelně spjat s Duklou Trenčín a číslem #38. RIP ()

Enšpígl

Jak to vidím já tady z poza Řípu směrem k bratrovským Tatrám ? Pavol Demitra byl srdce slovenského hokeje. Kdo se koukal na zápasy NHL, tak musel žasnout, slovenský útok Demitra-Handzuš-Bartečko, totiž amíky přehráli chytrým evropským způsobem raz-raz gol, to byla oslava hokeje. To jak Demi vymíchal našeho Vokouna v boji o třetí místo už taková oslava pro nás Čechy nebyla, ale že to byl pan hokejista a přirozený lídr, charismtický chlap s velkým slovenským srdcem za kterým šel celý slovenský nároďák o tom nikdo nepochybuje. Pokud ti jméno Pavol Demitra nic neříká, ale zajímá tě čím a proč si získal člověk z malé země respekt a uznání celého světa, tak tenhle dokument ti na vše odpoví. Jen škoda, že tvůrci ignorují domácí publikum a výpovědi zahraničních osobností nechávají bez překladu. Ta smutná tečka, kterou napsal sám posranej osud a o který my češi víme rovněž svý byla velmi silná a emotivní. Demi, jsou sportovní soupeři na který pět minut po zápase zapomeneš a pak jsou soupeři na který nezapomeneš nikdy a pro mě navždy zůstaneš tou druhou variantou..... odpočívej v pokoji, Pavol. ()

jasse

Všichni hokejisté Lokomotiv Jaroslavl mají na místě nehody krásný, udržovaný památník. Mezi mnoha jmény jsou i tři česká a jedno slovenské - Pavol Demitra. Natáčecí štáb požádal Demitrovu manželku Majku, zda by se s nimi nejela na toto místo podívat...a ona souhlasila...a během cesty vzpomínala na svého tragicky zemřelého muže. A mezi to jsou včleněny vzpomínky dalších lidí - rodiny, trenérů, spoluhráčů, kamarádů plus zobrazeny velké hokejové okamžiky, kterých se Demitrovi díky jeho hokejovému umění dostalo. Výsledkem je velice hezký, působivě natočený dokument, který se na Slovensku dokonce promítal v kinech. Jen mi potvrdil ironii osudu, který občas někoho přece jen dostihne - Pavol Demitra byl na konci své kariéry, chtěl s hokejem skončit, ale nakonec se rozhodl odehrát ještě jeden rok v ruské Jaroslavli. Poslední rok v ruské hokejové lize...a bohužel i poslední v jeho životě. ()

Aljak

Určite by bol každý radšej, keby tento dokument bol zakončený inými okolnosťami ako jaroslavľskou tragédiou zo 7.9.2011, ale bohužiaľ, život sa nehrá na "keby bolo keby". Je mi ľúto, že o takom výnimočnom hokejistovi a človekovi akým bol Pavol Demitra už musíme hovoriť len v minulom čase :( Demo bol môj obľúbený slovenský hráč už od jeho raných rokov jeho éry v Blues, a keď sa po lockoute pobral do LA, ešte dlho bolo jeho miesto v Blues prázdne. S týmto dokumentom som si zaspomínal na všetky tie Demove roky. Od jeho mladosti na Slovensku, ťažké nováčikovské roky v Ottawe (a na farmách), zlatá éra v St.Louis, lockout v Dukle, sezóny u Kings, Wild a Canucks, a takisto aj všetky tie reprezentačné účasti vrátane famózneho fínskeho obratu na ZOH 2010. Vôbec by nevadilo, keby tento dokument ešte potiahli o 30-40 minút a bol by obohatený aj o spovede ďalších hviezd NHL (za tie vsuvky s Tkachukom a Roenickom som naozaj vďačný). Určite by bolo pekné tam vidieť aj ďalších Palových spoluhráčov z NHL (chýbalo aj video so Scottom Youngom z pamätnej akcie). Ideálne by tam bolo zakomponovať aj českých hráčov, ktorí by určite boli ochotní sa podeliť o svoje pocity a názory na Demitru (teda aspoň tí čo s ním aj strávili nejaké sezóny na klubovej scéne). Divné, že o Lacovi Nagyovi nepadla ani zmienka (hoci aj on bol súčasťou tej slovenskej enklávy v Blues). Ale keď to chceli silou mocou napchať do 90 minút, tak času nazvyš fakt nebolo. Každopádne, veľmi pekný dokument plný spomienok. Som rád, že sa to zaobišlo aj bez toho pátosu, ktorého som sa trochu obával. Ale Dangl to zvládol naozaj decentne a veľmi sa mi páčilo ako to bolo celé v prestrihoch sprevádzané aj z pohľadu Majky, čiže z toho uhlu rodinného života. R.I.P. Pavol Demitra 1974-2011. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $514,755▐ jednoznačne pekná pocta, dokument v rámci výpovede zaujme, ponúkne silné hokejové a súkromné momentky, má to zimomriavkovú atmosféru, veru emóciám sa nedá vyhnúť, samozrejme že u každého záleží aj na uhle pohľadu filmového fanúšika ako moc obdivoval tohto človeka - hokejistu, podľa toho mu aj niečo môže dokument ponúknuť, minimálne krásne spomienky na legendu nášho hokeja, u mňa veľká spokojnosť /videl v kine: 100%/ ()

• „Keď sa nám v hlave zrodili prvé myšlienky, najpodstatnejšie v tej chvíli bolo získať súhlas na ich realizáciu od rodiny a hlavne od manželky Paľa Demitru, Majky. Od nej sme získali exkluzivitu na nakrútenie kinofilmu a významne prispela k realizácii celého projektu. Stala sa vlastne členom štábu, za čo jej veľmi ďakujeme," uviedol producent a scenárista filmu Dano Dangl. (Zdroj: aktualne.sk)
  • V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)
  • Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

PF 2015

PF 2015

31.12.2014

Z celovečerních filmů, uvedených do našich kin v roce 2014, v ČSFD žebříčku nejlépe hodnocených filmů zatím vyhrává režijní mág David Fincher. Jeho precizní thriller Zmizelá o chlup porazil i Nolanův… (viac)