Odľahlá rybárska dedinka na Islande. Tínedžeri Thór a Christian zažívajú pamätné a veľmi turbulentné leto, počas ktorého sa jeden z nich pokúša získať dievča svojho srdca a druhý zisťuje, že jeho srdce bije len pre najlepšieho kamoša. Keď leto pomaly končí a vládu preberá drsná prírodná scenéria, obaja si uvedomujú, že bezstarostné detstvo končí a musia čeliť neúprosnému dospievaniu... „Kamenné srdce je môj osobný príbeh, ktorý som prežil v rybárskej dedinke. Je to miesto plné kontrastov, na ktorom deti objavujú nádheru a zároveň neuveriteľnú krutosť prírody aj ľudí." (Guðmundur Arnar Guðmundsson) (Art Film Fest)

poet

Pomalší príbeh ktorý ale nemá kamenné srdce. Režisér ktorého meno sa ani netrúfam vysloviť má ozaj talent na tieto drámy v ktorých dominuje mladosť a sila priateľstva. Nie je to také úderné a emotívne ako jeho ďalší film Krásne bytosti ale pár silných momentov je aj tu. Kto ma rad pomalší príbeh, islandský vidiek a chce sa ponoriť do vlastnej mladosti tak si zrejme na svoje príde... ()

pan Hnědý

Nádherně nasnímané severské drama pod optikou Guðmundssona. Na debut nevídaně podaná kamera krajiny, detailnost vztahů, jejich hloubky i slow motion záběry na emoce (Grøvlen). Výborné herecké výkony mladých herců. Miluji záběry pod vodou, zoom na zamilované dotyky i spánku. Pro Island vysvítá nová naděje. Film, který se bude líbit Xavieru Dolanovi. [Aff, 2017] ()

easaque

3* film o hledání vlastní identity u mladých lidí je oblíbenou tématikou gay filmů. Tento přichází z Islandu a je to na něm znát svou drsnou atmosférou. Sice nepřináší nic nového, ale dá se na něj koukat i kvůli přirozeným hereckým výkonům mladých protagonistů. Prostě lehký festivalový průměr, který si své nadšence asi najde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

evulienka3

Ako tu už niekto spomenul, Hjartasteinn je film o tom, že vyrastať v lone prírody, nemusí byť vždy výhrou. Esencia priam poetickej prirodzenosti a pocitovosti, plná strachu, utrpenia, bolesti ale hlavne lásky. Našťastie na konci takmer každého tunela bliká svetielko nádeje, len k nemu treba nájsť cestu a hlavne sa po tej ceste nenechať zvalcovať krutými skúškami života... ()

Necrotongue

O tomto filmu se mi před téměř dvěma lety zmínila bubun a já jsem se k němu konečně dostal. Nemůžu říct, že by byl film nějakou úžasnou peckou, kterou si teď budu obden pouštět (fanoušci akčního žánru by se ho měli zcela vyvarovat), ale celou dobu mě bavil děj, atmosféra i prostředí. Snímek pojednává o dospívání a probouzející se sexualitě a mlaďoši to zahráli fakt přesvědčivě. Přestože film obsahuje i v současnosti prakticky nezbytnou gay linku, tady to bylo úplně v pohodě, žádná násilná implantace do děje, takže z toho na hony nesmrděla politická korektnost, spíš jsem celou záležitost vnímal jako příjemnou člověčinu. ()

• Všetci detskí herci absolvovali pred natáčaním 8 mesačný herecký tréning. (dwdb)
  • Film se stal vítězem 24. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, který se konal na jaře roku 2017. (petrsv)