Zamčený pokoj

• USA Elizabeth Harvest

Elizabeth má vše, o čem vždy snila. Skvělého muže s krásným domem. Vše patří i jí. Kromě jediného pokoje, do kterého má zakázáno vstoupit. Touha zjistit, jaké tajemství se ukrývá za zamčenými dveřmi, je však velmi silná... Elizabeth se po svatbě nastěhuje do nového domu, kde pracuje Claire a slepý Oliver. Manželův dům je luxusní a ona nesmí užívat pouze jeden zamčený pokoj. Když odjede Henry na jeden den za prací, Elizabeth se vydává na průzkum domu a užívá si všechny jeho přednosti. Zvědavost jí nedá a vejde do zakázaného pokoje, kde objeví v boxech ženská těla napojena na dýchací přístroje a se zajištěnými základními životními funkcemi. Když se Henry vrátí, je zaražená, v noci jej sleduje a pak před ním prchne do zakázaného pokoje. Henry ji poté dostihne a mačetou ji zabije. Pohřbí ji za pomoci Claire a Olivera na vlastní zahradě. U oběda dojde mezi ním a Claire, která čeká, že už je tomu řádění konec, k hádce. Claire vysvětluje Oliverovi, že toho ví více než on, proto stále setrvává na místě. Následně se ocitáme opět na začátku, kdy Elizabeth přijíždí do nového domu, časově jsme však o šest týdnu dále. Opět se dostává do bodu, kdy vstupuje do zakázaného pokoje. Tentokrát v jednom z boxů leží ona sama. Henry ji chce opět potrestat za neuposlechnutí, ale vše se vyvine tak, že Elizabeth zabije Henryho. Zbaví se těla a zamete stopy. Když ráno přijde Claire s Oliverem, jsou překvapeni, že je Elizabeth naživu. Claire se udělá nevolno a musí ji odvézt, Oliver řekne Elizabeth, že ví, že je Henry mrtvý. Společně jej spálí. Oliver řekne Elizabeth, že se vylíhla v zakázané místnosti, kde bylo 6 stejných kopií Elizabeth a ona je teď číslo 5. Přijíždí detektiv, Henryho přítel, když už se vyptává příliš, Oliver ho zastřelí. Doporučí Elizabeth, aby odjela a vzala si peníze. Ta objeví Claiřin deník a dozvídá se pravdu... (TV Prima)

Marze

Nezvyklá amalgamová pohádka a horečnatý sen, který se stává postupem času stále neskutečnější , ale činí tak s nezmenšujícím se šmrnsem. Je to trochu feministické a křečovité. Co vlastně chtěl autor říci? Je to takový spletitý brainstorming. Přitom konzistence a soudržnost vyprávění jsou pro zábavu podstatné. ()

darkrobyk

Můžeš mučit, nebo být mučen, třetí alternativa není. Vizuálně působivý snímek připomene v začátku brutální pohádku Ch. Perraulta Modrovous a úvodní slavnou sekvenci z Psycha. Jenže záhy se ukáže, že všechno je jinak, což poněkud stěžuje možnost, které postavě držet palce. Mysteriózní sci-fi má zvláštně podmanivou atmosféru a více než jednou nohou stojí v artu, což znamená, že málokoho zaujme, nedejbože uchvátí. Já si tenhle obrazově a hudebně vytříbený film užil, ale doporučil bych ho jen milovníkům podivna. ()

pilarius

Pánovi domu chybí charakterová prokreslenost, což je hodně na škodu, naopak ženské charaktery jsou napsané i zahrané dost slušně. Policajta jsem, přiznám se, nepochopil. Určitě se nedá vyhnout srovnání s nedávným filmem Kůže, kterou nosím, za mě tohle dílko srovnání zvládá ustát - navzdory zdejšímu hodnocení. Zajímavý dům a decentní hudební podkres drží ligu. Trochu se to táhlo, ale co - kdo se nudí, kouká na zrzku. ()

Morien

Yippee-ki-yay, motherf*ckers! ♥♥♥ Jen málo věcí mám raději než filmy, u kterých si na začátku říkám "tohle bude extrémně stupidní" a na konci zírám s myšlenkou "tohle bylo extrémně geniální!" Alias prvotní šok z toho, jak zdánlivě povrchně a přímočaře se Gutierrez rozhodl převyprávět klasického Modrovouse, se přelil do neředěné radosti z toho, jak krásně tahle falešná očekávání dokázal zvrátit a přelstít. V té jisté podvratné scenáristické vymazlenosti mi to připomnělo výtvory Joon-ho Bonga, Chan-wook Parka nebo Šiona Sona, mám tím na mysli to, že spousta tvůrců by si vystačila s prvními čtyřiceti minutami příběhu na celý film, ale správně šílený tvůrce jde ještě dál a houšť a testuje, co všechno ze svého emocionálního přídělu ještě dokáže vyždímat. V tuhle chvíli mám tudíž jasno v tom, že se pan Gutierrez zařadí k mým oblíbeným scénáristům, nicméně budu muset provést další výzkum, abych si udělala obrázek, co na něj říkám jako na režiséra. Ale teď ještě zpět k Elizabeth. Další velkou slastí je pro mě film, po kterém jsem zamilovaná do všech jeho postav i hereckých představitelů. Jedinou výjimkou je policista Dylana Bakera, který tam byl opravdu jen chviličku a neměl čas se moc předvést, ale všichni zbylí čtyři herci jsou drahoušci největší. Abbey Lee jede jako drak, Carlu Gugino si přidávám na seznam lidí, kteří by mohli brečet za vlast, Ciarán Hinds, ó můj bože, tady je vidět, jak má na o moc víc než obvyklé vedlejší roličky, a Matthew Beard je tak skvěle divně vrstevnatý a proměnlivý v čase, že tentokrát zrovna jeho korunuji králem. Díky děcka. P.S.: Skvělý soundtrack! ()

Arsenal83

Málo podarená akoby zlátanina rôznych filmov - Koža, ktorú nosím, Dvere a možno ešte nejaké slabšie sci fi, ako napríklad Ex Machina. A akoby si z toho všetkého brala len tie slabšie stránky. Ale herci boli všetci veľmi dobrí, to treba uznať - Ciarán Hinds je proste už naučený byť nejakým šialencom alebo slizákom a Abbey Lee je prekvapením, možno v budúcnosti ešte o nej budeme počuť. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. března 2018 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu. (Varan)