Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Dokumentárny
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Krimi

Recenzie (7 325)

plagát

Neuvěřitelný přítel (2022) 

Derbez a Weaving ako nepravdepodobný pár, na prvý pohľad bez chémie. Napriek tomu milá komédia, s Derbezom sme videli aj oveľa lepšie a grotesknejšie, tu to ostalo aspoň v tej rovine, že film nevadí. Nenáročný film na jedno pozretie, na Narkóze alebo Hnojke možno budú dávať opakovane, je to presne ten štýl na sobotňajšie poobedie.

plagát

Bílá hora: Kronika povstání (2022) 

Vynikajúce a detailné spracovanie udalostí pred, počas a po. S menami, tvárami, funkciami, podrobnosťami. Presne to, čo si pravý dokument o veľkej udalosti zaslúži. A takisto na záver aj spochybnenie toho, že pobielohorské obdobie bola Jiráskova doba temna, pretože v skutočnosti vlastne dobou temna nebola.

plagát

Swimming with Sharks (2022) (seriál) 

Potenciál silný, atmosféra zo začiatku veľmi tajomná až mysteriózna a koniec taký nemastný-neslaný, hoci priniesol svoje prekvapenia, malé šoky. Výhodou sú krátke epizódy, herecky veľmi dobre zvládnuté hlavne od Shipky, kde som to menej očakával. Porovnať s originálnym filmom so Spaceym zatiaľ nemôžem,

plagát

Tajomstvo rodiny (2009) (TV film) 

Ďalší naivný film, kde z pani "kosť a koža" Alexandry Paul robia krásavicu a ešte si dovolili tvrdiť, že to je natočené podľa skutočnosti. Dokonca zašli tak ďaleko, že hrala postavu do tridsať rokov, pritom reálne mala 46 a výzorovo tak šesťdesiat.

plagát

Noc na zemi (1991) 

Iba na druhom príbehu som sa výborne zasmial - Helmut, taxikár, čo nevie šoférovať, a Yo-yo, zákazník, čo si to odšoféruje radšej sám. A Helmut bol vraj Čechoslovák z Prahy, asi zrejme nejaký rezident ešte od Heydricha. Ale jeden super príbeh z piatich je málo, ostatné mi prišli nudné, hoci postavy vybrali zaujímavé - kňaz, slepá atď.

plagát

Mimo zákona (2005) 

Timberlake je novinár vieryhodný asi ako Matovič vysokoškolák. Hviezdne obsadenie aspoň podľa mien, ale okrem Freemana sa nedá na nič poriadne pozrieť. A na Spaceyho už radšej nikto nie je zvedavý. Žurnalisti alias siedma veľmoc. Až ma trasie z toho, žurnalisti niekedy vyšetrovali a prinášali pravdu na svetlo. Dnes sú to len zapredanci istých záujmov.

plagát

Mŕtvy muž (1995) 

Čiernobiele prevedenie nevadilo, začiatok zaujal, od momentu stretnutia s Indiánom záujem upadol. Depp už v roku 1995 hral to, čo hral aj neskôr - čistá mimika Jacka Sparrowa krížená s Osamelým jazdcom. Najmä toho Osamelého jazdca si tu začal skúšať. Film sa na konci stal až filozofickou nudou, akcia nulová, v podstate žiadna.

plagát

El Señor de los Cielos (2013) (seriál) 

Odvážna narconovela, kde len v prvej časti sú asi 4 scény, ktoré do telenoviel celkom nepatria a ženy nemajú problém siahať po Evinych rúchach, niekedy v decentnom, inokedy v ostrejšom štýle, čo je na daný žáner trocha viac než by človek čakal. Ženy sú však také umelé, vidno nafučané pery, umelé kozy, no nič jemné, v Mexiku asi klasika. Jedine Ximena Herrera vyzerala ako tak k svetu. Muži sú všetko mafiáni, pištoľníci, slnečné okuliare zarazené do čela musia byť, sombreros s priemerom aj dva metre je tiež samozrejmosťou. Ostré pohľady v spomalených záberoch takisto. A veľa streľby, ako sa na krajinu kartelov patrí. Vraj natočené podľa skutočných udalostí, čím sa potvrdzuje, že Mexiko je jednou z najnebezpečnejších krajín na svete. Celkovo 7 sérií a 74 častí. Ale nech si zapnete akúkoľvek, vždy sa tam deje to isté. Strieľa sa a šuká sa.

plagát

Jen žena (2019) 

Veľmi dobrá kombinácia dokumentárna a normálneho filmu s rozprávaním osoby, ktorá už prehovoriť žiaľ nemôže. Každopádne, ak niekto hovorí, že konzervativizmus je návrat do stredoveku, tak by sa mal progresívne pozrieť na to, čo za mentalitu púšťa v rámci tej skvelej liberálnej vyspelosti do svojej krajiny. Európski lídri sú tak zmagorení slniečkárstvom, že nevidia, že pre niektorých ľudí je 7. storočie a jedna kniha plus tradície staré tiež tisíce rokov viac než nejaká túžba po demokracii a slobode. A kto chce byť aspoň trochu slobodný, dopadne v tejto komunite tak, ako vidíme práve v tomto filme.

Ovládací panel
16. naj užívateľ Veľká Británia
33 bodov

Reklama

Reklama