Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Dokumentárny
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Krimi

Recenzie (9 920)

plagát

1938: Chamberlain chce mír s Hitlerem (2023) (TV film) 

Najznámejší máchač papierom Chamberlain priamo na kamerách, odhalený ako lživo nepovie nič, len sa usmieva na debilka, že zachránil svet. Ale len ten svoj. Aj to na chvíľu.

plagát

The Good Mother (2023) 

Nemám ju veľmi rád, tú pani Hillary Chvastavú, ale keď už má tých dvoch zlatých plešivcov, tak by som očakával, že si film bude vyberať "pečlivo". Vybrala si však neduživý príbeh s chaosom v závere. Hoci tej Hillary úloha alkoholičky veľmi svedčí a kto vie, či to je len hraním.

plagát

Oběti a vrazi (2000) 

Väčšinu filmu Hilmerová vojede, čo sa hýbe, celú dedinu, mesto, aj tam za humnom, dokonca aj so žiletkou si to sama dá, a to teraz nehovorím o žiletke Golonkovi, ale normálne že Wilkinson pod skuru. Potom sa nám rozšáfne aj Chýlková, čo už nie je tak vábivá podívaná, a preto našťastie do detailných záberov nejde. No ako vzťahová dráma celkom prijateľné dielo.

plagát

Gran Turismo (2023) 

Preteky so spaľovákmi, joj, to budeme musieť po uplatnení grín dílu čoskoro zakázať, inak by sa Marxova brada dosť zježila. Našťastie tu išlo o dosť rýchle autá a tak film nestráca tempo, lebo ani nemôže. Zároveň je však klišoidný a predvídateľný, čo samozrejme neznamená, že nemôže pobaviť. Svojimi zábermi však film viac než realitu pripomína reklamu na play stationovú hru.

plagát

Hľadá sa Lucas (2021) (TV film) 

Keď sa rodičom stratil syn autista, prvé čo ma ako správneho dezoláta napadlo bolo - a prečo ho vôbec hľadajú? 😀 Nakoniec to nebolo až tak o tom hľadaní, ale skôr o hľadaní si cesty dvoch rodičov k sebe. A aby to bolo rodičovstvo dokonale francúzske, muselo sa spojiť dievča z Akvitánska s Hasanom Baobabom, toho času nositeľ európskeho pasu aj bez Hamranovej priepustky. Na TV film ale celkom slušná dráma. Bez veľkých zvratov, ale ako vzťahový film ok.

plagát

Nikdo tě nezachrání (2023) 

Ítí nemá rád hluchonemých či herečky, ktoré stratili scenár, lebo s dvomi replikami by sa text naučil aj Alzheimer sám. Hudobný dizajn však prebil nemotu, svoju atmosféru to určite má a aj bez slov sa dá pochopiť, že keď máš úzkostnú poruchu, liečba vesmírnym parazitom nie je to pravé orechové. Ale dá sa proti nemu bojovať a, ako sme videli, - dokonca aj mopom.

plagát

Otec Italie (2017) 

"Prirodzené je, že deti môžu robiť muž a žena. Nie muž a muž. Keby to príroda chcela, umožňoval by nám to. Tak na čo ísť proti nej?" Argument od homosexuála. Na chvíľu to pochopil, potom trocha zmenil štýl. Homosexuál, ktorý sa stal na chvíľu heterákom, ale zistí, že so ženami to je ozaj ťažké, čo vie ale každý muž bez ohľadu na orientáciu. Film analyzuje sebaidentitu a otázku rodičovstva nehetero rodičov, má filozofické poňatie, záver trochu mätúci, kde ostávam stále v stanovisku, že homosexuál môže byť dobrým otcom. Ale dvaja otcovia neexistujú.

plagát

Oklamaný (1971) 

Oklamaný je dobrý názov, ale možno ešte lepší je ten poľský - Oszukany. Lebo Clint sa veru nezdá, ale aj bez cigary je to riadny neřád. Najmä v spoločnosti sedem nie všetko vábivých žien, ale stále žien, no a v čase vojny, keď ostatní čakajú, kedy ich prepichne bajonet, radšej použiješ ten svoj na niečo príjemnejšie. Avšak film prináša aj varovanie pre mužov: So ženami sa nezahrávajte. Najmä vtedy, keď ste im vydaný na milosť či nemilosť... Škoda, že film sa vďaka zlej propagácii stal prepadákom, pretože je to zabudnutý unikát v Eastwoodovej tvorbe.

plagát

Grand restaurant pána Septima (1966) 

Funes sa chopil scenára, dokonca vyberal hercov, počas nakrúcania si vymýšľal gagy za pochodu a hercov aj sám dirigoval. Takže je to v podstate celý film len jeho a preto to nemohlo zle dopadnúť. Bol totiž v top forme. Slávna scéna s Hitlerom bude rozosmievať už navždy a je nezabudnuteľná.

plagát

Muž, pýcha a pomsta (1967) 

Spaghetti western, ktorý sa snaží vyzerať ako klasika, avšak nakoniec pôsobí až preromantizovane a ako špagety na sucho, ani na kečup nebolo. Pritom Nero, Kinski a Aumont je trojica veľmi silná a ide o čiastočné spracovanie Carmen. Opery asi nemajú radi cestoviny.

Ovládací panel
12. naj používateľ Veľká Británia
46 bodov