Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Krátkometrážny
  • Dokumentárny
  • Komédia
  • Krimi

Recenzie (5 275)

plagát

Prípad Pelikán (1993) 

Prípad Pelikán je presne ako ten pelikán. Má plnú gambu respektíve zobák sľubov o napínavej politickej dráme, ale vo výsledku ponúkne len krátkonohé zdĺhavé tlachanie o témach, ktoré sú bežnému človeku ukradnuté. A presne tak, ako ťarbavo sa pohybuje ten pelikán, tak aj tento film je len nemotorným spracovaním vzdialených politických kalkulov. A tak jeho vrcholom je len to, že Denzel si zahral belocha. Teda aspoň podľa knihy.

plagát

Svět faraona Chufua (2019) 

Dosť nudný dokument, ktorý rieši hlavne to, ako mohli ľudia pred toľkými tisíc rokmi bez techniky preniesť ťažké kamenné kvádre. Ako by sme na to mohli prísť. Celkovo naozaj nepútavé spracovanie a z tej nudy vás prebudí len spomienka na dovolenku v Egypte a ich hnačku spôsobujúcu stravu.

plagát

Marcella (2016) (TV seriál) 

Vzhľadom na tvorcov, mnohí seriál porovnávajú s Mostom či Wallanderom a v obidvoch prípadoch Marcella prehráva. Škandinávci to vedia lepšie, vedia navodiť tú správnu atmosféru, tá mi tu nejak chýbala. Chýbalo mi aj nejaké väčšie tempo a možno silnejšie momenty či zvraty. Aj keď odhalenie vraha na konci má svoje prekvapenie, stále to pre mňa nestačilo na to, aby som pokračoval druhou sériou. Inak Anna Friel je na Anglánku pekná žena, no svojej postave nevniesla ten duch pošetilosti presvedčivo. Tým pádom to nemal kto ťahať.

plagát

Kuba, perla Karibiku (2013) (TV film) 

Taká suchšia charakteristika Kuby, trocha z rýchlika a niektoré pasáže sú vyplnené kubánskymi seladónmi so Španielkami v ruke. Vraj sa tam často spieva. Chýbajúce bohatstvo im nezamedzuje byť šťastní: https://dokumenty.tv/kuba-perla-karibiku-dokument/

plagát

Běsnící moře (2013) 

Doteraz som si myslel, že medzi vášnivých samovrahov zaradzujeme predovšetkým horolezcov, ale oni sú aj na mori. Fakt blázni: https://dokumenty.tv/besnici-more-dokument/

plagát

Security (2021) 

Kto očakáva thriller, bude každopádne sklamaný a naozaj neviem, prečo má film túto nálepku. Ono je to dráma. Dráma o nefungujúcich vzťahoch a tajomstvách v jednom prímorskom mestečku. Vzhľadom na väčší počet postáv je stopáž pochopiteľná a ono sa to celé skĺbi a odhalí až na konci. Nie zlý film s ponaučením, že dnes sa už neskryjete pred ničím. Všade pozerá Orwellov Veľký brat cez kamery.

plagát

Případy neviny (2020) (TV seriál) 

Na tie vysoké červené čísla to nemá. S výnimkou poslednej epizódy nám netflix doslova vnucuje systémový rasizmus a podobné bláboly, ktoré majú za následok zatváranie nevinných černochov. Netvrdím, že naozaj títo ukázaní neboli nevinní. Ale vo všetkých prípadoch dokument pristupuje tak, že to je len vrchol ľadovca, že to tak je vlastne u väčšiny, ak nie u všetkých. A toto mi na tom vadí. A tiež stopáž, ktorá bola u niektorých častí neskutočne predĺžená.

plagát

Případy neviny - Stíhání: Muž za milion dolarů (2020) (epizóda) 

Ken Wyniemko bol obvinený z lúpeže a znásilnenia 28-ročnej ženy. A rovnako ako predchádzajúcich epizódach aj tá posledná vykresľuje scenár, že po kriminálnom čine tejto povahy chcela polícia čo najskôr chytiť páchateľa, a preto si všetko vymyslela. Až na jednu výnimku. Prvýkrát v celom seriáli nie je oslobodeným človekom černoch. 

plagát

Případy neviny - Stíhání: Skryté alibi (2020) (epizóda) 

V roku 2005 bol Alfred Dewayne Brown odsúdený za vraždu za zabitie houstonského policajta Charlesa Clarka. Samozrejme nespravodlivo a samozrejme, že je černoch. Pretože podľa tohto seriálu žiadny príslušník inej rasy nikdy nespravodlivo odsúdený nebol. Príbeh je sám o sebe zaujímavý a treba odsúdiť justičné a iné manipulácie spojené s prípadom. Ale prečo takto jednostranne?

Reklama

Reklama