Prísna madam Fourneau vedie dievčenskú internátnu školu, špecializujúcu sa na problémové dievčatá, pričom na udržanie poriadku častokrát používa drsné metódy a fyzické tresty. Niekoľkým študentkám nie sú tieto rázne spôsoby po vôli a zo zariadenia utečú. Riaditeľkina obľúbenkyňa Irene po čase zisťuje, že s údajnými útekmi nie je čosi v poriadku... (Karamanlis)

Mariin

Nesporně filmové umění. Opět latinoamericky pomalu plynoucí ději, dokonalá atmosféra (zde i díky skvělé hudbě), bezchybné obrazové kompozice, přehlídka půvabných dívek v mantinelech slušnosti, a do toho brutální vraždy. Zdá se, že uruguayského režiséra Serradora lze oprávněně nazývat španělským Hitchcockem. Něco mezi 4 a 5. ()

darkrobyk

Horrorovým 60.létům vládli Angličané, Italové a Španělé. Tohle je bohužel ukázka velmi průměrného dramatu z převýchovného ústavu pro padlé dívky. Každodenní rituály, práce ve skleníku, kuchyni, vyšívání, cvičení u tyče (ale ležaté), diktáty a sprchování ! v dlouhých košilích!. Ředitelka vypadá sice přísně, ale nakonec je z ní vyděšená ubožačka. Šikana (děvčata v ní leckdy překonají hochy), touha po sexu i po útěku pryč. No a pak pár neoriginálních vražd. Tři čtvrtiny filmu jsou taková Smyczkovo Housata, až v závěru se dostaví trocha atmosféry - bouře, mlha, pavučiny, temný dům. Pěkná kamera, hudba, herečky....dost málo na giallo (alespoň kdyby černé rukavice byly) a na horror, potažmo snad gotický už vůbec. I vraha nejspíš většina odhalí poměrně brzy...pro mne velké zklamání. ()

S.Quentin QUALE

Ale jo, gotice ani giallu příliš neholduju, ale tohle se hraniční čtverkou ocenit dá. Velká škoda, že se film jen zlehýnka rozjíždí a také že v žánrech není vyjmenovaný "erotický". Nevolám po ničem divokém, ale i když jsou to 70's, tak pořád je to Španělsko a dívčí internát se spoustou krásných mladých hereček. Při scénách jako je hromadné sprchování se myslím vůbec žinýrovat nemusely a mohly shodit ty spodničky, úplně to po tom nejen v této scéně volalo. Giallo stránka je tu zmáknutá, ale velmi decentní, stejně jako hodně vybaflé, ale o to děsivější zakončení. Podívaná pro fajnšmekry, dnes už vyduchlé. 70% ()

choze

Giallem bych to nenazýval, na to je tu zoufale málo vražd a prakticky žádné pátrání po vrahovi. Gotický horor v tom naopak díky parádnímu titulnímu starému sídlu, kde cosi visí ve vzduchu - a později díky několika krásně atmosféricky natočeným scénám - cítíte od začátku. A potěšily i scény šikany a pěkné holky, celé to ale pro mě jede nějak na půl plynu. Takový usedlejší předskokan podobné Suspirie, která je vizuálně i hudebně výrazně divočejší, o vraždách nemluvě. ()

EvilPhoEniX

Residencia je na svůj rok až velmi dobře zdařilý film. Miluji filmy z internátní školy, takže zde máme čest celý film vidět krásné slečny, sice celý film oblečené a to scéna se sprchou slušně nahrávala, každopádně potěší velmi nepředvídatelné úmrtí postav a hlavně šokující a dech vyrážející pointa, kterou jsem absolutně nečekal. Trochu Giallo hodně Gothic a náramně mi to sedlo. 80% ()

• Film obsahuje vůbec první detailní zpomalenou vraždu v dějinách španělské kinematografie. (Karlos80)
  • Režisér je synem populárního argentinského horor-filmového herce Narcisa Ibáñeze Menta. (Karlos80)