Coming Home in the Dark

• Austrália Coming Home in the Dark

Chlapík zoberie svoje dve deti a ženu na výlet do prírody, avšak rodinnú idylu im narušia dvaja nevítaní hostia, z ktorých jeden z nich má pod kabátom ukrytú urezanú guľovnicu. (sochoking)

oveckaoa

Tak já teda nevím nic tak úžasného, aby to mělo skoro 60 procent na tom nevidím. 2 učitelé a jejich dvě děcka jdou kamsi na výlet tam narazí na dva psychopaty a ty jich unesou s tím , že se za něco mstí. Je to zbytečně dlouhé klidně by to šlo zkrátit i na hodinu a méně a většinu filmu se jen kecá. Nemá to pointu, napětí (jelikož se zde zabíjejí náhodní lidé, které takřka neznáme a nic z toho ani neuvidíme) a konec je úplně nezvládnutý. 2 hvězdičky pouze za vraždu těch děcek, které mě sraly už od začátku a za to, že je to režisérův filmový debut  40 procent ztráta času pusťte si radši třeba takovou Červenou Tečku nebo Wolf Creeky . ()

kkarx

Problém filmů s takhle nízkým rozpočtem mnohdy je, že se to snaží vynahradit ne originalitou a nějakými smysluplnými dialogy, ale dlouhými záběry čumění jeden na druhého. Že to bude špatné vám tak začne docházet ve chvíli, kdy už si říkáte, že rozjed musel skončit a ono pořád nic. Co naplat, že to vizuálně vypadá ok, herci jsou bez problému a je tu jeden krutý moment, když je tak jednoduchoučký příběh zpracován tím nejnudnějším možným způsobem. ()

Bloody13

Ta pohoda u rodinného pikniku v krásné hobití přírodě jim moc dlouho nevydržela, chudákům. 8 minut, abych byl přesný. Po dalších osmi minutách vás navíc čeká kruté vystřízlivění - break, po němž je víceméně jasné, že tohle pro rodinku nemůže dopadnout dobře. Akty násilí jdou sice hodně mimo záběr (škoda té scény na pumpě!) a značná část filmu se prokecá v autě (tady se to však dá odůvodnit odkrýváním minulosti hlavy rodiny), ale rozhodně to má nepříjemnou atmošku, pár drsných momentů a oba psychopati jsou "sympaťáci" už od pohledu. Škoda, že právě tomu ukecanýmu nejde vůbec rozumět. Holt tamní slang ze samotného Mordoru. ()

JASON_X

Nepříjemně syrový film, s nepříjemně nečekaným okamžikem v 16.minutě. Ale postupně se z nepříjemné syrovosti stala nepříjemná rozplizlost, protože když přestanete postavám ve filmu věřit jejich opravdovost, jsou vám pak jejich osudy buřt a intenzita vašeho diváckého zážitku rapidně poklesne. Naši tvůrci totiž nezamýšleli natočit jen tak nějaký obyčejný exploaťák, oni se rozhodli natočit exploaťák s nastavováním zrcadel a moralizujícím poselstvím. A výsledkem je podivný filmový kočkopes, ani ryba ani rak, ani pořádný exploaťák, ale ani psychosociální drama, tedy ideální materiál pro nějaký malý nekomerční alternativní fesťák. ()

TheEvilTwin

Z neznámého outsidera se vyklubala příjemná věc, která se mimo jiné kvality může pyšnit hlavně nejvíce šokujícím twistem, který jsem za dlouhou dobu viděl. Rodinka jede na túru, ale po pár hodinách jsou přepadeni párem divných chlápků a postupně začíná teror. Film dokonale kombinuje krásnou práci s kamerou a přírodou v první půlce, perfektní herecké výkony, které donutí diváka doslova trpět s hlavníma postavama, neustálé napětí a hlavně twist ve 20. minutě jakožto naprosto odzbrojující gamechanger, který mě posadil na prdel. Stejně tak celkovému výsledku napomáhá i pomalé odkrývání minulosti hlavní postavy, které film okořeňuje o fajn pointu, a tím jej odlišuje od ostatních žánrově podobných počinů. Jediné mínus je trochu velká zdrženlivost s gore a občas až moc ukecaný děj, ale jinak jde o hodně poctivý, nervydrásající, surový a necitelný thriller, po kterém nejednomu nebude dobře a uvědomí si, jak zničující může být boj o život a nejistota dalšího okamžiku. ()