Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. Aj keď deti, by určite ocenili aspoň malé dobrodružstvo. Na prvý pohľad pláž naozaj nemá chybu - je nádherne piesčitá, obklopená skalami a blankytne modré more láka k tomu, aby ste do neho okamžite skočili. Na druhý pohľad už to také ideálne nie je, pretože z prítomnosti ďalších opaľujúcich sa turistov je jasné, že podobný "tajný" tip dostalo omnoho viac ľudí, aj keď stále nejde o nič, čo by malo rekreantov znepokojovať. Problémy v raji sa prejavia až vo chvíli, keď deti na pláži nájdu opustené veci patriace iným hosťom hotela a z mora vytiahnu mŕtvolu. Než sa z prvotného šoku spamätajú, čaká ich oveľa väčší šok - všetci náhle, nevysvetliteľne, rapídne starnú, čo vidno najmä na deťoch. Tam, kde pred chvíľou stáli dvaja drobci, sú teraz vydesení tínedžeri na prahu dospelosti. Všetkým na pláži je vzápätí jasné, že ak sa chcú dožiť večera, musia okamžite vypadnúť. Lenže to nebude také jednoduché.. (CinemArt SK)

T2

║Rozpočet $18miliónov║ Tržby USA $48,242,510║ Tržby Celosvetovo $90,112,510▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ škoda, ťa preškoda, zas nevyužitý potenciál... Nuž tešil som sa, Shyamalana obľubujem, aj keď niekedy nešťastne zakopne o nejaký ten komerčný flák (Po zániku Zeme, Posledný vládca vetra) a potom na nás vypustí len všedný priemer. No ale toto mala byť čisto jeho parketa ale akosi nevydalo. Príde to také necelistvé, nedozreté. Nestrhne to ako iné jeho skvosty, ktoré dostávajú do kolien.  /60%/ ()

Snorlax

Doufala jsem, že Skleněný zůstane trapným excesem v Shyamalanově filmografii, ale bohužel se zdá, že král mystery někde zapomněl žezlo, korunu i hermelín. Začátek je skvělý, atmosféra houstne, ale od momentu, kdy šibne doktorovi, se ze slušně rozjeté mystery stává béčkový horor, tam už chyběly jen mrtvoly vylézající z hrobů (aspoň kosti zemřelých sloužily jako drbátka, že?). Tak takhle tedy opravdu ne, na příští Shyamalanův film již si dám pozor a raději se mu obloukem vyhnu. ()

Eliott

Další film na již tolikrát omílaný koncept dilatace času. Čas je vskutku relativní a v tomto případě si tvůrci se vším nápaditě vyhráli. Shyamalan opět dokuje své kvality a připravil si zcela unikátní snímek, jenž by se žánrově mohl mimo jiné klidně zařadit i mezi horory. Pokud bych však měl rýpavou náladu, průběh je poměrně snadno napadnutelný a proto chápu, že u běžných filmových chytráků prostě tohle nemůže uspět. Čím více o tom člověk v duchu přemýšlí, přichází tak na další a další podivuhodnosti až má nakonec desítky příkladů, které by se takhle prostě nemohly odehrát. Jako hlavní příklad uvedu rapidní růst dětských těl bez příjmu jakékoli hmoty. Navíc bylo zcela jasně zmíněno, že pokud by něco rostlo a nebo stárlo, tak jde pouze o živé tkáně. Což znamená, že kosti by zůstaly dětské a svaly kolem nich postupně zestárly. Navíc by ten klouček v padesáti skončil s mléčnými zuby. Ale to je spíše jen takový příklad k zamyšlení. Nejde totiž o nic zásadního, co by diváku mohlo pokazit celkový prožitek z filmu a zpravidla by se dal každý příklad několika slovy ospravedlnit. Filmový zážitek je to totiž vskutku silný a s přehledem si zaslouží čtyři hvězdy. 82% ()

Othello

Je to horor, ve kterém je nepřítelem prostor. Ten prostor je rozsáhlá, fotogenická a  přehledná pláž. Ohrožuje nás připomenutím vlastní smrtelnosti, degradace a degenerace těla i mysli. Ne nadarmo všechny změny sledujeme na polooblečených lidech v plavkách. Jediná možnost poražení antagonisty, tedy iminentní blízkosti vlastního úpadku a konce, je si je přiznat. Místy velmi nepohodlná podívaná s prvotřídní kamerou, jejíž úkolem je brát permanentně divákovi nad situací kontrolu. Old je v lecčem fyzický, takřka cronenbergovský, horor a z toho důvodu zde dost mrzí, že se v některých výjevech rozhodl držet při zemi v rámci zachování nižší přístupnosti. Zde ty kompromisy dost bijí do očí. ()

Marze

Hloupa zapletka, tupe dialogy a dobry emocionalni survival  horor s rodinnym dramatem dohromady. Pribeh moc nedrzi pohromade a expozice jako seznameni s rodinami a prostredim je celkem dlouha. Myslim ze by vse lepe fungovalo jako kratky film. Na makrourovni snimek zkouma uzkost pandemicke doby na podklade korporatu, ktere maji moc nad zivotem a smrti ve spolecnosti. Snimek se pohybuje mezi realismem a nadprirozenem.  Selhava v davkovani napeti. Postav je až moc, takze neni cas, aby se vyvijeli. Dobra je kamera a par strasidelnych scen. Herci jsou malo charismaticti. ()

• Natáčení snímku probíhalo v Dominikánské republice, konkrétně na pláži Playa El Valle poblíž města Samana a ve studiu Pinewood. (Kuzmik)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (viac)